Keeza IV liga. Zwycięstwa goniących lidera z Bielska Podlaskiego piłkarzy Wissy Szczuczyn i ŁKS-u 1926 Łomża

Wojciech Wojtkielewicz
Lider Keeza IV ligi podlaskiej Tur Bielsk Podlaski stracił punkty remisując w Mielniku z MKS-em 1:1.

Podopieczni trenera Pawła Bierżyna przystąpili do meczu mocno osłabieni brakiem: pierwszego bramkarza Patryka Siduna, Karola Kosińskiego, Michała Walczuka i Patryka Stypułkowskiego. Na domiar złego kontuzji w pierwszej połowie doznał Krzysztof Cudowski.

Ale i tak bielszczanie powinni ten mecz wygrać. Tymczasem w I połowie karnego nie wykorzystał Maksim Smaleuski. Zrehabilitował się po przerwie strzelając gola z jedenastki, ale wtedy już tylko doprowadził do remisu 1:1. Po zwycięstwie nad Hetmanem Białystok 3:0 na trzy punkty do Tura zbliżyła się Wissa, która jednak ma jeden mecz rozegrany więcej od Tura.

20. kolejka:
Cresovia Siemiatycze – MOSP Białystok 2:2.
Warmia Grajewo – Orzeł Kolno 2:0 (1:0).
Bramki: 1:0 - Dawid Kondratowicz (44), 2:0 - Michał Korzep (samobójcza, 80).
Hetman Białystok – Wissa Szczuczyn 0:3 (0:1). Bramki: 0:1 - Toczydłowski (7), 0:2 Łupiński (50), 0:3 - Dojlida (88).
Wigry II Suwalki – Sparta Augustów 2:1 (2:0). Bramki: 1:0 - Kacper Wełniak (20), 2:0 - Kacper Wełniak (35), 2:1 - Paweł Stasiński (70).
Krypnianka Krypno - Sokół 1946 Sokółka 2:3 (1:2).
MKS Mielnik – Tur Bielsk Podlaski 1:1 (0:0). Bramki: 1:0 - (53), 1:1 - Smaleuski (63 z karnego).
Sparta 1951 Szepietowo – ŁKS 1926 Łomża 1:3 (1:2). Bramki: 1:0 - Jastrzębski (2), 1:1 (7), 2:1 Szyma ński (7), 3:1 - Szymański (83).
KSMichałowo – Promień Mońki (mecz odwołany).

1. Tur Bielsk Podlaski 18 48 73-13
2. Wissa Szczuczyn 19 45 56-20
3. ŁKS 1926 Łomża 19 44 57-21
4. Promień Mońki 17 37 57-28
5. Warmia Grajewo 17 35 31-17
6. KS Michałowo 17 34 49-38
7. Krypnianka Krypno 19 30 44-47
8. Hetman Białystok 18 28 38-31