Keeza Klasa Okręgowa. Co za kolejka! Niespodzianka goniła niespodziankę

Piłkarze białostockiego Hetmana (na czerwono) zdobyli pierwszy punkt w rundzie wiosennej podlaskiej okręgówki Wojciech Wojtkielewicz
Z drużyn walczących o awans do IV ligi zapunktowały tylko Orlęta Czyżew, wygrywając w hicie 28. kolejki podlaskiej okręgówki z liderującym Hetmanem Skłodowscy Tykocin 2:1. Wicelider z Gródka przegrał 1:2 w Mielniku, a LZS Krynki - 1:3 u siebie z Sokołem 1946 Sokółka. To nie koniec niespodziewanych rozstrzygnięć. Pierwszy punkt w rundzie wiosennej zdobył zamykający tabelę Hetman Białystok, remisując u siebie 1:1 ze Spartą Augustów.

Mecz na szczycie w Czyżewie oglądał komplet publiczności, który w pierwszej połowie mógł oklaskiwać dobrą grę gospodarzy, udokumentowaną dwoma golami. Ozdobą potyczki był fantastyczny gol na 2:0, autorstwa Adama Boguszewskiego, który pięknym wolejem zza pola karnego zaskoczył bramkarza gości z Tykocina. Hetman odpowiedział co prawda trafieniem kontaktowym tuż przed przerwą, po strzale swego grającego prezesa Rafała Maliszewskiego, ale po zmianie stron do remisu nie potrafił doprowadzić.

- Pojechaliśmy do Czyżewa bez sześciu podstawowych zawodników, praktycznie "gołą" jedenastką. Mimo to w drugiej połowie prowadziliśmy grę, ale nie udało się nam zdobyć nawet punktu i na wywalczenie awansu trzeba będzie poczekać - komentuje Rafał Maliszewski.

LZS Krynki - Sokół 1:3. Ta porażka jest bardzo kosztowna

Na szczęście lidera konkurenci też pogubili punkty. GKS Gródek przegrał w Mielniku 1:2.Zespół znad Bugu przerwał kapitalną serię ośmiu zwycięstw z rzędu wicelidera. Bardzo kosztowna może być wpadka drużyny z Krynek, która przegrywając 1:3 z Sokołem przekreśliła swoje szanse na bezpośredni awans. Niewielka jest też nadzieja na zajęcie trzeciego, premiowanego grą w barażach miejsca.

Hetman Białystok - Sparta 1:1. Przerwali fatalną serię

Niespodziankę, a nawet sensację sprawił Hetman Białystok, który po serii wiosennych porażek zremisował u siebie 1:1 ze Spartą. Pierwszy w rundzie punkt uratował ekipie ze stolicy regionu tuż przed końcem potyczki 18-letni Mikita Zatouka.

- Szczerze przyznam, że były w tej rundzie mecze, w których byliśmy znacznie bliżej zdobyczy punktowej niż z Augustowem. Najważniejsze jednak, że zremisowaliśmy, bo seria 12 porażek nie jest miła ani dla zawodników, ani dla mnie, jako trenera - mówi szkoleniowiec Hetmana Jacek Bayer.

WYNIKI 28. KOLEJKI

• Konar Kora Korycin - Puszcza Hajnówka 0:7 (0:3). Bramki: 0:1 - Weremczuk (25), 0:2 - Lasota (31), 0:3 - Lasota (37), 0:4 - Kicel (46), 0:5 - Lasota (57), 0:6 - Jastrzębski (70), 0:7 - Klimczak (75).
  • Rudnia Zabłudów - MKS Pogoń Łapy 1:3 (0:1). Bramki: 0:1 - Kułakowski (10), 0:2 - Kułakowski (56), 1:2 - Zimnoch (58), 1:3 - Kulwicki (59).
  • Piast Białystok - Pomorzanka Sejny 3:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Cichoń (11), 2:0 - Kamieński (66), 3:0 - Ciwoniuk (73).
  • Hetman Białystok - Sparta Augustów 1:1 (0:1). Bramki: 0:1 - Kaminski (40), 1:1 - Zatouka (89).
  • Orlęta Czyżew - Hetman Skłodowscy Tykocin 2:1 (2:1). Bramki: 1:0 - Synytsia (28), 2:0 - Boguszewski (38), 2:1 - R. Maliszewski (45).
  • MKS Mielnik - GKS Gródek2:1 (1:0). Bramki: 1:0 - Tarnogórski (28), 2:0 - Czekuć (75), 2:1 - Doroszko (85).
  • LZS Krynki - Sokół 1946 Sokółka 1:3 (1:1). Bramki: 1:0 - Jurczenia (13), 1:1 - Kabelis (33), 1:2 - Łabieniec (65), 1:3 - Szoda (89).
  • 6. czerwca: Bocian Boćki - GKS Stawiski (godz. 18).

1. Hetman Skłodowscy Tykocin 28 65 101-31
2. GKS Gródek 28 63 74-25
3. Orlęta Czyżew 28 60 66-31
4. LZS Krynki 28 57 75-34
5. Piast Białystok 28 52 51-54
6. Sparta Augustów 28 51 71-39
7. Sokół 1946 Sokółka 28 47 68-45