Piłkarze Orląt Czyżew (ciemniejsze stroje) są na najlepszej drodze do IV ligi
Piłkarze Orląt Czyżew (ciemniejsze stroje) są na najlepszej drodze do IV ligi Wojciech Wojtkielewicz
W Keeza Klasie Okręgowej zespoły z czołówki: Hetman Skłodowscy Tykocin, GKS Gródek, Orlęta Czyżew i LZS Krynki wygrały swoje spotkanie 27. kolejki, chociaż nie wszystkim zdobycie kompletu punktów przyszło łatwo. Najwięcej emocji przeżyła ekipa z Czyżewa, która po niesamowitej końcówce zwyciężyła na wyjeździe 2:1 z Pomorzanką Sejny.

Kiedy w 85. minucie Orlęta straciły bramkę z rzutu karnego, wydawało się, że Pomorzanka sprawi u siebie niespodziankę. Końcówka przyjezdnych była jednak imponująca. Najpierw do remisu kapitalnym strzałem doprowadził Adam Boguszewski, a w doliczonym czasie gry zwycięstwo zapewnił zespołowi z Czyżewa Marcin Stańczyk.

Hetman Tykocin - MKS Mielnik 4:2. Gospodarze uderzyli po przerwie

Sporo natrudzić musiał się też liderujący Hetman Skłodowscy Tykocin, który do przerwy przegrywał u siebie z MKS-em Mielnik 1:2, by ostatecznie zwyciężyć 4:2.

- W pierwszej połowie gra nam się nie układała, do tego zmarnowaliśmy rzut karny. Trzeba też dodać, że Mielnik to dobrze poukładana drużyna, chyba najlepsza, z jaką wiosną spotkaliśmy się i zajmowane przez nią miejsce nie oddaje tego, co potrafi - komentuje prezes i zawodnik beniaminka z Tykocina Rafał Maliszewski.

To właśnie szef Hetmana po wejściu na plac gry z ławki rezerwowych już w 49. minucie doprowadził do wyrównania. Gospodarze poszli za ciosem i przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Warto tez odnotować, że bramka na 4:2, autorstwa Igora Michajłowa, była setnym trafieniem ekipy z Tykocina w tym sezonie. Imponująca skuteczność.

GKS Gródek - Bocian 2:0. Zespół z Bociek nie wykorzystał jedenastki

Tuż za liderem trzyma się GKS Gródek, który wygrał u siebie 2:0 z Bocianem Boćki. Tutaj też nie było jednak tak łatwo, bo beniaminek przy wyniku 0:1 nie wykorzystał rzutu karnego. Ozdobą sptkania był piękny gol, strzelony dla Gródka z dystansu przez Przemysława Doroszko.

Czołowy duet ma już spory zapas nad Orlętami i LZS-em Krynki (5:1 w Hajnówce z Puszczą). Szans na awans nie mają już raczej Sparta Augustów i Piast Białystok, które w bezpośredniej potyczce zremisowały ze sobą 1:1. Lista kandydatów do IV ligi została zatem skrócona.

WYNIKI 27. KOLEJKI

• Pomorzanka Sejny - Orlęta Czyżew 1:2 (0:0). Bramki: 1:0 - Poniatowski (85-karny), 1:1 - Boguszewski (87), 1:2 - Stańczyk (90).
  • Sparta Augustów - Piast Białystok 1:1 (0:0). Bramki: 1:0 - Czajko (55), 1:1 - Przyłucki (76).
  • Hetman Skłodowscy Tykocin - MKS Mielnik 4:2 (1:2). Bramki: 0:1 - Krasucki (28), 1:1 - Michajłow (35), 1:2 - Mozolewski (42), 2:2 - R. Maliszewski (49), 3:2 - Dudziński (65), 4:2 - Michajłow (90).
  • MKS Pogoń Łapy - Hetman Białystok 4:1 (2:0). Bramki: 1:0 - Stypułkowski (7), 2:0 - Hryniuk (45), 3:0 - Kulwicki (63), 3:1 - Bójko (70), 4:1 - Stypułkowski (85).
  • Sokół 1946 Sokółka - Rudnia Zabłudów 3:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Wąsowicz (19), 2:0 - Niedźwiecki (57), 3:0 - Łabieniec (80).
  • Puszcza Hajnówka - LZS Krynki 1:5 (1:1). Bramki: 0:1 - Stefanowicz (12), 1:1 - Jastrzębski (25), 1:2 - Leszczyński (67), 1:3 - Kasacki (71), 1:4 - Stefanowicz (73), 1:5 - Stefanowicz (75).
  • GKS Stawiski - Konar Kora Korycin 2:2 (1:2). Bramki: 1:0 - Martysiuk (8), 1:1 - Redo (29), 1:2 - Popowski (31), 2:2 - Martysiuk (61).
  • GKS Gródek - Bocian Boćki 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Doroszko (23), 2:0 - Damian Owerczuk (77).

1. Hetman Skłodowscy Tykocin 27 65 100-29
2. GKS Gródek 27 63 73-23
3. Orlęta Czyżew 27 57 64-30
4. LZS Krynki 27 57 74-31
5. Sparta Augustów 27 50 70-38
6. Piast Białystok 27 49 48-54
7. Sokół 1946 Sokółka 27 44 65-44
8. MKS Mielnik 27 41 74-54