Keeza Klasa Okręgowa. GKS Gródek wykorzystał szansę i jest nowym liderem

GKS Gródek został nowym liderem Keeza Klasy Okręgowej
GKS Gródek został nowym liderem Keeza Klasy Okręgowej Wojciech Wojtkielewicz
Niesprzyjająca aura sprawiła, że rozegrano tylko jedno z trzech zaległych spotkań Keeza Klasy Okręgowej. Na boisko wybiegli jedynie piłkarze GKS-u Gródek i Pomorzanki Sejny. Gospodarze wygrali 4:1 i zostali nowym liderem. Podczas zbliżającego się weekendu zaplanowana jest już pierwsza pełna kolejka rundy rewanżowej.

Spotkanie w Gródku zaczęło się nieoczekiwanie, bo prowadzona przez nowego trenera Damiana Sobolewskiego Pomorzanka wyszła w 32. minucie na prowadzenie. Po stałym fragmencie gry gola strzelił Adrian Łejmel.

- Cieszę się, że zespół dobrze zareagował i bardzo szybko doprowadziliśmy do wyrównania. Pod koniec pierwszej połowy jeden z zawodników Pomorzanki dostał czerwoną kartkę i druga połowa toczyła się już pod nasze dyktando. Byliśmy bardziej zdeterminowani i wygraliśmy zasłużenienie - mówi trener drużyny z Gródka Łukasz Gryko.

GKS Gródek - Pomorzanka 4:1. Prezes przypieczętował zwycięstwo

Po zmianie stron gospodarze szybko wyszli na prowadzenie, a swego drugiego gola w tym meczu strzelił Jarosław Artemiuk. Potem sprawy w swoje ręce wziął grający prezes GKS-u Gródek Damian Owerczuk, który dwoma bramkami przypieczętował zwycięstwo nowego lidera podlaskiej okręgówki.

Na weekend (11-12 marca) zaplanowana jest pierwsza kolejka rundy rewanżowej, w której szlagierowo zapowiada się mecz Gródka z mającym bardzo duże aspiracje Hetmanem Tykocin.

WYNIK

• GKS Gródek - Pomorzanka Sejny 4:1 (1:1). Bramki: 0:1 - Łejmel (32), 1:1 - Artemiuk (34), 2:1 - Artemiuk (49), 3:1 - Damian Owerczuk (69), 4:1 - Damian Owerczuk (79).
  • Mecze: Puszcza Hajnówka - MKS Mielnik oraz GKS Stawiski - Orlęta Czyżew zostaną rozegrane 22 marca.

1. GKS Gródek 15 35 44-9
2. LZS Krynki 15 33 46-20
3. Sparta Augustów 15 33 45-17
4. Hetman Tykocin 15 33 53-17
5. Orlęta Czyżew 14 32 39-13
6. MKS Mielnik 14 25 42-27
7. Piast Białystok 15 23 26-43
8. Sokół 1946 Sokółka 15 22 39-25