Keeza Klasa Okręgowa. Jest zmiana lidera. Na czele KS Śniadowo

Wojciech Konończuk
Piłkarze ze Śniadowo zostali niespodziewanym liderem Keeza Klasy Okręgowej
Piłkarze ze Śniadowo zostali niespodziewanym liderem Keeza Klasy Okręgowej Wojciech Wojtkielewicz
Sparta Augustów przestała być liderem podlaskiego okręgówki. Ekipa znad Netty przegrała 0:1 w Dąbrowie Białostockiej z Dębem i została zdetronizowana przez piłkarzy KS Śniadowo, którzy wygrali 4:3 w Mielniku.

W grze Sparty coś się zacięło pod koniec marca i od tego czasu augustowska ekipa potrafiła wygrać tylko z zamykającą tabelę Pasją Kleosin (3:0). Wpadka w Dąbrowie Białostockiej, o której przesądził gol Michała Łabieńca z 22. minuty, była już czwartą wiosenną porażką drużyny prowadzonej przez Rafała Harasima.

Dąb został nowym wiceliderem i jest za plecami tylko rewelacyjnego Śniadowa, które zostało zaskakującym liderem. Ekipa trenera Dariusza Narolewskiego po twardym boju wygrał w Mielniku 4:3. Goście zaczęli rewelacyjnie i w 31. minucie prowadzili już 3:0.

- Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu i mogliśmy prowadzić nawet wyżej. Potem jednak niepotrzebnie oddaliśmy inicjatywę i niewiele brakowało, żeby gospodarze nas doszli. Na szczęście tak się nie stało i cieszymy się z ważnego zwycięstwa oraz pierwszego miejsca w tabeli. Zrobimy wszystko, by go nie oddać - mówi trener Narolewski.

Z drużyn walczących o awans punkty straciły rezerwy Wigier Suwałki, które uległy 0:1 rewelacyjnie ostatnio spisującym się Orlętom. Zespół z Czyżewa wygrał czwarty mecz z rzędu bez straty gola.

WYNIKI 24. KOLEJKI
MKS Mielnik - KS Śniadowo 3:4 (0:3). Bramki: 0:1 - Zalewski (10), 0:2 - Zalewski (28), 0:3 - Nakielski (31), 1:3 - Rycerski (71), 2:3 - Rycerski (73), 2:4 - Nakielski (76), 3:4 - Golonko (86).

Rudnia Zabłudów - Piast Białystok 8:0 (4:0). Bramki: 1:0 - Zimnoch (13), 2:0 - Witoszko (18), 3:0 - Klepacki (25), 4:0 - Zimnoch (38), 5:0 - Zimnoch (54), 6:0 - Klepacki (64), 7:0 - Zimnoch (67), 8:0 - Cieciorko (83).

GKS Gródek - Sokół 1946 Sokółka 0:0.

GKS Stawiski - LZS Krynki 1:2 (0:0). Bramki: 0:1 - Stefanowicz (49), 0:2 - Deryng (52), 1:2 - Laskowski (57).

Pogoń Łapy - Pomorzanka Sejny 0:1 (0:0). Bramka: 0:1 - Łejmel (82).

Dąb Dąbrowa Białostocka - Sparta Augustów 1:0 (1:0). Bramka: 1:0 - Łabieniec (22).

Pasja Kleosin - Puszcza Hajnówka 1:1 (0:0). Bramki: 0:1 - Daczenka (56), 1:1 - Jaszczołt (75).

Wigry II Suwałki - Orlęta Czyżew 0:1 (0:0). Bramka: 0:1 - Synytsia (60).