Rudnia Zabłudów wygrała z Puszczą Hajnówka 4:2
Rudnia Zabłudów wygrała z Puszczą Hajnówka 4:2 Piotr Łozowik
Sparta Augustów szybko wróciła na właściwe tory po porażce z Rudnią Zabłudów. Lider w meczu na szczycie wygrał na wyjeździe 4:1 z KŚ Śniadowo. Zabłudowianie potwierdzili dobrą dyspozycję zwycięstwem 4:2 z Puszczą Hajnówka.

Obie potyczki łączyło to, że późniejsi zwycięzcy nie prezentowali się lepiej od rywali w pierwszych połowach i dopiero po zmianie stron gra układała się po ich myśli.

- Pojechaliśmy osłabionym składem, z pięcioma młodzieżowcami i przed przerwą gra była ze wskazaniem na Śniadowo - opowiada trener lidera z Augustowa Rafał Harasim. - Tuż po wznowieniu gry strzeliliśmy gola i to ustawiło wydarzenia. Ciekawe jest to, że duży wkład w zwycięstwo mieli właśnie młodzieżowcy - dodaje.

W Zabłudowie jeszcze dłużej faworyci nie mogli być pewni swego, bo Puszcza po godzinie gry prowadziła 2:1.

- Do przerwy prezentowaliśmy się słabo i zasłużenie przegrywaliśmy 0:1. Po rozmowie w szatni zaczęliśmy grać agresywniej i przede wszystkim dokładniej. Wyrównaliśmy, ale Puszcza była groźna w ofensywie i znów wyszła na prowadzenie. Na szczęście szybko odpowiedzieliśmy, a w końcówce strzeliliśmy decydujące gole - relacjonuje szkoleniowiec Rudni Radosław Klepacki.

W Mielniku gospodarze zaskakująco wysoko wygrali 4:0 z Dębem Dąbrowa Białostocka. Królem polowania był Mariusz Żornaczuk, który ustrzelił hat-tricka. Warto też odnotować upadek twierdzy Sokoła 1946 Sokółka, którą odczarował LZS Krynki, wygrywając w powiatowych derbach 2:1.

WYNIKI 14. KOLEJKI
KS Śniadowo - Sparta Augustów 1:4 (0:0).
Bramki: 0:1 - Masłow (47), 0:2 - Masłow (64-karny), 1:2 - Wiśniewski (68), 1:3 - Prostko (70), 1:4 - Salik (81).

Pogoń Łapy - Pasja Kleosin 2:2 (1:0). Bramki: 1:0 - Porowski (28), 2:0 - Górski (53), 2:1 - Gawęcki (59), 2:2 - Woźniel (71).

GKS Stawiski - Wigry II Suwałki 2:4 (0:3). Bramki: 0:1 - Kozłowski (31), 0:2 - Zackiewicz (37), 0:3 - Łada (41), 1:3 - Kiciński (54), 2:3 - Kołakowski (83), 2:4 - Szafran (90).

MKS Mielnik - Dąb Dąbrowa Białostocka 4:0 (3:0). Bramki: 1:0 - Żornaczuk (32), 2:0 - Żornaczuk (39), 3:0 - Żornaczuk (52), 4:0 - Mirowski (87).

GKS Gródek - Orlęta Czyżew 2:0 (2:0). Bramki: 1:0 - Osypiuk (9), 2:0 - Artemiuk (22).

Rudnia Zabłudów - Puszcza Hajnówka 4:2 (0:1). Bramki: 0:1 - Lasota (27), 1:1 - Bańkowski (51), 1:2 - Langa (54), 2:2 - Zimnoch (62), 3:2 - Iwanicki (79), 4:2 - Zimnoch (90).

Piast Białystok - Pomorzanka Sejny 2:3 (0:1). Bramki: 0:1 - Leszczyński (39), 1:1 - Czarnowski (73), 1:2 - Mickiewicz (88), 2:2 - Czarnowski (90), 2:3 - Sawicki (90).

Sokół 1946 Sokółka - LZS Krynki 1:2 (1:2). Bramki: 0:1 - Jurczenia (9), 0:2 - Griń (27), 1:2 - Stelmaszek (37).

1. Sparta Augustów 13 33 39-13
2. KS Śniadowo 14 28 31-18
3. Wigry II Suwałki 14 28 37-16
4. Rudnia Zabłudów 14 27 35-18
5. Dąb Dąbrowa Białostocka 14 26 40-27
6. Sokół 1946 Sokółka 14 25 27-21
7. LZS Krynki 14 22 31-20
8. MKS Mielnik 14 22 25-19