Sparta Augustów świetnie zaczęła rundę wiosenną
Sparta Augustów świetnie zaczęła rundę wiosenną facebook.com/Augustowski-Klub-Sportowy-Sparta
Odrabianiem zaległości rundę wiosenną rozpoczęli piłkarze podlaskiej okręgówki. Moc pokazała liderująca Sparta Augustów, która wygrała u siebie z Piastem Białystok aż 8:1. Bardzo zacięty był mecz w Hajnówce, gdzie Puszcza pokonała Pomorzankę Sejny 3:2.

- To był mecz bez historii, a wynik pokazuje to, co się działo. Oczywiście, strzelenia ośmiu goli cieszy, powiększenie przewagi nad konkurentami też, ale nie ma co popadać w euforię, tylko trzeba już się skupiać na kolejnym spotkaniu - mówi trener augustowian Rafał Harasim.

Bohaterem spotkania z Piastem był Fedir Masłow. 19-letni Ukrainiec spędził na boisku niespełna godzinę, a zdążył w tym czasie zdobyć aż cztery bramki.

W Hajnówce długo wydawało się, że twierdza Puszczy padnie. Gospodarze, którzy do starcia z Pomorzanką mieli u siebie rewelacyjny bilans (sześć zwycięstw i remis) jeszcze kilkanaście minut przed końcem przegrywali 1:2. Broniąca się przed degradacją ekipa z Sejn nie sprawiła jednak niespodzianki, bo najpierw Michał Grygoruk doprowadził do wyrównania, a w 88. minucie gości pogrążył Łukasz Milcz.

WYNIKI
Sparta Augustów - Piast Białystok 8:1 (5:0). Bramki: 1:0 - Masłow (13), 2:0 - Ołów (27), 3:0 - Kamiński (38), 4:0 - Szybajło (40), 5:0 - Masłow (43), 6:0 - Masłow (51, 7:0 - Masłow (54), 8:0 - Salik (79), 8:1 - Cichoń (80).
Puszcza Hajnówka - Pomorzanka Sejny 3:2 (1:1). Bramki: 1:0 - Grygoruk (17), 1:1 - Szydłowski (34-karny), 1:2 - Mickiewicz (54), 2:2 - Grygoruk (79), 3:2 - Milcz (88).

1. Sparta Augustów 14 36 47-14
2. Wigry II Suwałki 15 31 39-17
3. Rudnia Zabłudów 15 30 39-20
4. KS Śniadowo 15 28 32-21
5. Dąb Dąbrowa Białostocka 14 26 40-27
6. Puszcza Hajnówka 15 26 34-30
7. Sokół 1946 Sokółka 15 25 27-24
8. MKS Mielnik 15 25 30-20