Klęska juniorów młodszych Wisły Kraków w derbach z Cracovią w rozgrywkach CLJ U-17

(K)
Juniorzy młodsi Cracovii wyraźnie pokonali Wisłę Kraków
Juniorzy młodsi Cracovii wyraźnie pokonali Wisłę Kraków cracovia.pl
Fatalnie zakończył się derbowy mecz dla podopiecznych Patryka Jałochy. W sobotnim (18 maja) spotkaniu Centralnej Ligi Juniorów U-17 młodzi piłkarze Wisły Kraków przegrali z Cracovią na boisku w Myślenicach aż 0:4, tracąc dwie pierwsze bramki przed przerwą.

Gospodarze mieli swoje okazje do zdobycia gola, ale byli bardzo nieskuteczni. W pierwszej połowie piłka raz zatrzymała się na poprzeczce bramki Cracovii, a po drugiej stronie boiska dwukrotnie wpadła do siatki za sprawą Mateusza Tabisza i Dawida Kaczora.

Po przerwie najbliższy zdobycia kontaktowego gola dla Wisły był Łukasz Staniów, ale to gracze "Pasów" byli tego dnia wyraźnie lepiej dysponowani. Wynik meczu ustalili Kaczor i Szymon Królak, obaj celnie główkując.

Dla podopiecznych Patryka Jałochy, którzy jeszcze niedawno mogli się liczyć w walce o awans do półfinału mistrzostw Polski U-17, to bardzo bolesna porażka. Sezon drużyna zakończy wyjazdową potyczką z GKS-em Bełchatów w niedzielę 26 maja o godzinie 13. O tej samej porze prowadzona przez trenera Pawła Szwajdycha Cracovia zagra w Rącznej w kolejnym derbowym starciu z Hutnikiem Kraków, który w sobotę pokonał Motor Lublin 5:2.

W tabeli CLJ U-17 przed ostatnią kolejką fazy zasadniczej dwa pierwsze miejsca w grupie wschodniej premiowane awansem do półfinału zapewniły sobie Legia Warszawa i AKS SMS Łódź, Wisła jest 4., Cracovia 6., Hutnik 11., a 15., spadkowe miejsce, zajmuje Sandecja Nowy Sącz (w sobotnim meczu porażka u siebie z KKP Korona Kielce 0:2).

CLJ U-17. Wisła Kraków – Cracovia 0:4 (0:2)
Bramki: 0:1 Tabisz 8, 0:2 Kaczor 41, 0:3 Królak 61, 0:4 Kaczor 88.
Cracovia (skład wyjściowy): Golonka - Kogut, Doniec, Dej, Kaczor, Mamroł, Mateja, Polak, Zaremba, Tabisz, Królak. Rezerwowi: Czech, Łętek, Fietko, Feliks, Plesiński, Śliz, Łędzki.
Wisła: Kowalski – Daczewski, Urbanik, Radwański – Lis (65 Kania), Cymbaliuk (65 Rataj), Staniów (81 Małek), Rokosz (65 Skoczek) – Czubernat (46 Symula), Szmydt, Kawała (81 Szczepaniak).