Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Klub tenisowy SetPoint Łomża zainaugurował swoją działalność

Jba
Na kortach łomżyńskiego Skate Parku, usytuowanego na osiedlu Perspektywa rozegrany został turniej SetPoint Kids Cup 2021. Do Łomży przyjechała dwunastka młodych zawodników z Białegostoku, Pisza i Zambrowa, by wspólnie czworgiem kolegów z nowo powstałego Klubu Set Point Łomża rywalizować o zwycięstwo.

Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach. W grupie dzieci z rocznika 2012 i młodszych zdecydowanie najlepszy okazał się 8-letni Ksawery Ambrożko z białostockiego klubu Sokół-Asy, który w finale pokonał klubowego kolegę, rok starszego Leona Grzegorka. Trzecie miejsce przypadło w udziale reprezentantowi łomżyńskiego Klubu SetPoint, Gabrysiowi Zarembie, który w "małym" finale pewnie pokonał białostoczanina, Rubena Rygorowicza. W tej grupie zagrała także dwójka innych młodych łomżan - Zuzanna Piaścik i Aleksander Miluski. Mimo, że dla obojga był to pierwszy turniej w życiu, to zaprezentowali się z dobrej strony, zdobywając cenne doświadczenie.

W turnieju do 10 lat (dzieci z rocznika 2011 i młodsze) równych sobie nie miał Jakub Żegunia (Sokół-Asy Białystok), który wygrał wszystkie swoje mecze. W finale zagrał niemal perfekcyjnie, nie dając szans nieźle grającemu tego dnia zawodnikowi SetPointu, Jerzemu Chełstowskiemu. Trzecie miejsce i drugi tego dnia puchar wywalczył 8-letni Ksawery Ambrożko, który w meczu o brąz pokonał tenisistę z Zambrowa, Michała Dmochowskiego.

Oprócz emocji związanych z spotkaniami turniejowymi, tuż przed startem zawodów miała miejsce uroczystość, podczas której zainaugurowano działalność Klubu Tenisowego SetPoint Łomża.

- Nasz klub jest w trakcie rejestracji w Urzędzie Miasta, a w najbliższej przyszłości wystąpimy o licencję do Polskiego Związku Tenisa. Po jej otrzymaniu nasi zawodnicy będą mogli rywalizować w turniejach w całej Polsce pod szyldem SetPointu - tłumaczy Krzysztof Chełstowski, prezes i trener nowo powstałego klubu.

SetPoint będzie dopiero czwartym klubem tenisowym działającym na terenie województwa podlaskiego. Do tej pory swoich przedstawicieli w rozgrywkach Polskiego Związku Tenisa miały białostockie Sokół-Asy oraz Akademia Tenisowa Dzikiewicz oraz łomżyński UKS Return.

Wyniki turniejów SetPoint Kids Cup 2021:

grupa pomarańczowa (dzieci z rocznika 2012 i młodsze) - startowało dziewięcioro zawodników z Łomży, Białegostoku i Pisza:
1. Ksawery Ambrożko (Sokół-Asy Białystok)
2. Leon Grzegorek (Sokół-Asy Białystok)
3. Gabriel Zaremba (KT Set Point Łomża)

grupa zielona (dzieci z rocznika 2011 i młodsze) - startowało ośmioro zawodników z Łomży, Zambrowa, Białegostoku i Pisza: