Kolarze rozpoczęli sezon na Pietraszach

Puchar Polski w kolarstwie MTB na Pietraszach
Puchar Polski w kolarstwie MTB na Pietraszach brak
15 edycja cyklu Pucharu Polski ,,Rusza Peleton” została zainaugurowana na trasach w lesie Pietrasze.

W zawodach wystartowało 250 zawodników, w tym z zagranicy. W gronie tym dobrze wypadli niektórzy przedstawiciele klubów z województwa podlaskiego.

Dwa razy na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy białostockiej Wygody: wśród juniorów młodszych (12 km) Szymon Pomian i w kategorii młodzików (8 km) Michał Koszykowski. Natomiast Piotr Krysiewicz także z Wygody był dziewiąty w stawce juniorów (20 km).

W kategorii Elita (24 km) najwyżej z zawodników województwa podlaskiego został sklasyfikowany Patryk Muśko (Wygoda), który zajął 16. miejsce.

W klasyfikacji klubowej Wygoda zajęła siódme miejsce na 35 sklasyfikowanych drużyn.

Natomiast całe podium zawodniczki z naszego regionu zajęły w kategorii żaczek (rocznik 2005 i młodsze), które ścigały się na dystansie 1,9 km. Wygrała Nikola Gliniecka ze Szkółki Kolarskiej Sokółka przed swoją koleżanką klubową Natalią Jaroszewicz, a jako trzecia linię mety minęła Julia Filipczuk ze Szkółki Kolarskiej Ogrodniczki.