MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kolejna agencja celna w Białymstoku. Otworzyła ją firma Rohlig Suus Logistics

peż
materiały prasowe
Na terenie białostockiego oddziału Rohlig Suus Logistics powstała agencja celna z magazynem czasowego składowania. Dzięki niej operator może świadczyć kompleksową obsługę celną wszystkich eksportowanych i importowanych towarów w jednym miejscu. Jak informuje firma, nowa agencja jest czternastym tego typu obiektem Rohlig Suus w kraju.

Agencja celna świadczy usługi administracyjne związane z przywozem i wywozem towarów z Unii Europejskiej oraz ładunków przewożonych w tranzycie celnym przez Polskę. Pełni ona funkcję pośrednika pomiędzy firmą a Urzędem Celnym, dokonując w jej imieniu m.in. zgłoszeń celnych oraz przygotowując dokumentację do odpraw eksportowych, importowych lub tranzytowych. Znacznie ułatwia to proces eksportu i importu, ograniczając konieczność transportu towarów do Urzędu Celnego do minimum.

Czytaj też: Panattoni Park Białystok - pierwsze centrum logistyczne w regionie - oficjalnie otwarte. Na otwarcie zaprosił Rohlig Suus Logistics

Biuro nowej agencji celnej jest zlokalizowane w siedzibie oddziału spółki na terenie parku logistycznego Panattoni przy ulicy Aksamitnej 8A. Mieści się obok magazynu czasowego składowania Rohlig Suus Logistics, w którym towary mogą być przechowywane przez 90 dni przed odprawą celną. W planach firmy jest również otworzenie składu celnego, dającego możliwość długoterminowego przechowywania towarów i prowadzenia logistyki kontraktowej.

Czytaj też: Pekaes otworzył Agencję Celną w Białymstoku, która usprawni odprawę towarów obsługiwanych przez sieć dystrybucyjną firmy

– Agencja posiada pozwolenie na korzystanie z procedur uproszczonych, co znacznie ułatwia odprawę towarów. Mamy także certyfikat AEO i pozwolenie na odprawę towarów w innym miejscu niż urząd celny. To duża korzyść dla klientów, którym zależy przede wszystkim na czasie. Ich towary nie muszą jeździć od magazynu do urzędu celnego i z powrotem – mówi Mirosław Kłósek, dyrektor ds. usług celnych Rohlig Suus Logistics.

Czytaj też: Cztery białostockie firmy wybudują nowe lub przebudują już istniejące centra logistyczne

– Podlasie to region, który aktualnie bardzo dynamicznie się rozwija. Sprzyja temu infrastruktura drogowa, która w ostatnich latach bardzo się poprawiła – dodaje Grzegorz Pawnuk, dyrektor oddziału Rohlig Suus Logistics w Białymstoku. - Oddanie do użytku drogi ekspresowej S8 spowodowało, że Białystok i jego okolice stały się dla inwestorów bardzo atrakcyjnym miejscem na mapie Polski. To stąd mogą oni transportować towary zarówno na cały kraj, jak i za granicę, a także łatwo importować produkty i komponenty ze Wschodu czy nawet Chin. Agencja również poszerza możliwości eksportowe rodzimych producentów na rynki pozaeuropejskie.

Placówka będzie już czternastą agencją celną firmy. Odbywać się w niej będzie odprawa towarów wysyłanych drogą lądową, morską, a także lotniczą. Agencja będzie działać zarówno na potrzeby Rohlig Suus Logistics, jak i zewnętrznych firm spedycyjnych.

Rohlig Suus Logistics SA
jest jednym z największych operatorów logistycznych w Polsce. Firma specjalizuje się w zarządzaniu logistyką i globalnymi łańcuchami dostaw. Realizuje procesy spedycyjne w oparciu o transport drogowy, morski, lotniczy i kolejowy. W ciągu ostatnich 5 lat spółka dwukrotnie zwiększyła swoje przychody, zamykając 2018 rok na poziomie ponad 911 mln złotych. W maju 2018 r. Rohlig Suus Logistics uruchomił oddziały w Czechach i na Węgrzech.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Kolejna agencja celna w Białymstoku. Otworzyła ją firma Rohlig Suus Logistics - Kurier Poranny

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna