Kolejna kompromitacja! Korona - Jagiellonia 5:0

(mark)
W. Wojtkielewicz
Jagiellonia Białystok przegrała w niedzielnym meczu ekstraklasy 0:5 z Korona Kielce. To już czwarta porażka z rzędu białostoczan.

Nim mecz na dobre się zaczął Jagiellonia już przegrywała. W trzeciej minucie spotkania Paweł Golański popisał się wspaniałym uderzeniem z dystansu i piłka zatrzepotała w bramce żółto-czerwonych. Trzy minuty później Słowika próbował zaskoczyć podobnym strzałem Paweł Sobolewski, ale tym razem nasz golkiper wyłapał uderzenie byłego jagiellończyka.
W 16. minucie wspaniałym strzałem z dystansu popisał się Tomasz Kupisz, ale piłka trafiła w poprzeczkę bramki Korony. Chwilę później futbolówka po raz kolejny trafiła w poprzeczkę, ale tym razem bramki Jagiellonii. Strzelał z rzutu wolnego Golański.
Białostoczanie mogli wyrównać, ale Quintana oślepiony słońcem nie zauważył piłki i zamiast skierować ją do pustej bramki wybił w boisko.
W 31 minucie miała miejsce sytuacja, która zaważyła na całym meczu. Michał Pazdan nie powstrzymał Korzyma. Z bramki wyszedł Słowik niepotrzebnie faulując napastnika gospodarzy. Niestety, podczas starcia bardzo groźnej i bolesnej kontuzji złamania otwartego nogi doznał piłkarz Korony. Bramkarz Jagiellonia otrzymał czerwoną kartkę, a zawodnik gospodarzy szybko został odwieziony do szpitala.
Sytuacja miała miejsce w polu karnym i oczywiście zakończyła się rzutem karnym. Łukasza Skowrona, który wszedł w miejsce Tomasza Kowalskiego pokonał Golański.
- Te dwie swoje bramki zamieniłbym za zdrowie Maćka. Kontuzja wyglądała fatalnie - mówił w przerwie Golański.
W 38. minucie Korona prowadziła już 3:0, gdy z piłką minął się Skowron. Doszedł do niej Artur Lenartowski kierując futbolówkę do praktycznie pustej już bramki Jagiellonii.
W drugiej połowie Korona grała już pewna siebie. Białostoczanie zaś byli bezsilni. W 54 minucie Michał Janota, a w 61. Pavol Stano dopełnili dzieła zdobywając dwie kolejne bramki dla Korony. 0:5 - to jedna z największych porażek Jagiellonii w ekstraklasie.

Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 5:0 (3:0)
Bramka: 1:0 - Golański 3, 2:0 - Golański 35 z karnego, 3:0 - Lenartowski 38, 4:0 - Janota 54, 5:0 - Stano 61.
Korona: Zbigniew Małkowski - Paweł Golański (74. Mateusz Stąporski), Pavol Stano, Piotr Malarczyk, Tomasz Lisowski - Kamil Kuzera (60. Karol Angielski), Vlastimir Jovanović, Artur Lenartowski, Michał Janota, Paweł Sobolewski - Maciej Korzym (34. Łukasz Sierpina).
Jagiellonia: Jakub Słowik - Rafał Grzyb, Michał Pozdan, Tomasz Porębski, Filip Modelski - Tomasz Bandrowski, Maciej Gajos (78 Jonatan Straus) - Tomasz Kupisz, Daniel Quintana (57. Dawid Plizga), Tomasz Kowalski (34. Łukasz Skowron) - Euzebiusz Smolarek.
Czerwona kartka: Słowik (32. Jagiellonia)
Żółte kartki: Golański (Korona); Bandrowski, Porębski (Jagiellonia)
Sędziował: Paweł Gil (Lublin).