Kolejna sesja rady miejskiej Łomży za nami. Nowi członkowi komisji. Zmiany w budżecie miasta

Jakub Wróblewski
Jakub Wróblewski
LXXI zwyczajna sesja Rady Miejskiej Łomży
LXXI zwyczajna sesja Rady Miejskiej Łomży UM Łomża
Za nami kolejna sesja rady miejskiej w Łomży. Radni zabezpieczyli środki na karę, którą miasto otrzymało za przekazaniem po terminie mapy strategicznej hałasu dla miasta Łomża. Wybrani zostali również nowi członkowi komisji rewizyjnej oraz skarg i wniosków.

W związku z objęciem przez Wiesława Tadeusza Grzymałę funkcji przewodniczącego rady miejskiej złożył on rezygnację z pracy w komisji rewizyjnej oraz skarg i wniosków. W takim wypadku potrzebne było uzupełnienie składu komisji. Do komisji rewizyjnej powołany został Krzysztof Sychowicz, natomiast skarg i wniosków Zofia Kurkowska.

W ramach przyjętych zmian budżetowych radni zwiększyli wydatki o 100 tys. Środki te zostaną przeznaczone bieżące remonty dróg i ulic na terenie miasta. Zmiana związana jest z koniecznością wykonania prac remontowych po okresie zimowym. Radni zabezpieczyli również 100 tys. zł na zapłatę kary w związku z decyzją Podlaskiego Inspektora Ochrony Środowiska w Białymstoku. Kara związana jest z przekazaniem po terminie mapy strategicznej hałasu dla miasta Łomża. Miasto wystąpiło do firmy, której zlecono przygotowanie dokumentu o rekompensatę w kwocie 10 tys. zł.

Zastępca prezydenta Andrzej Garlicki wyjaśnił, że środki na ten moment są zabezpieczone, aby nie zwoływać sesji nadzwyczajnej. Miasto na ten moment jest w trybie odwoławczym.

Wykorzystamy wszystkie możliwości prawne, aby odwołać się od tej kary – zapewniał podczas sesji Andrzej Garlicki. - Wykonawca pierwszą część planu wysłał zgodnie z terminem, natomiast z drugą częścią pojawiały się problemy techniczne. Część błędów leżało po stronie GIOŚ. Co spowodowało, że wprowadzanie tych danych zakończyło się dwa tygodnie po ustawowym terminie. Obecnie jest procedowane nasze odwołanie. Zabezpieczenie tych środków nie oznacza, że ta kara będzie zapłacona – wyjaśniał zastępca prezydenta.

W trakcie sesji zaprezentowano informację na temat dni miasta. Impreza potrwa trzy dni (15-17 czerwca). W trakcie obchodów odbędzie się oficjalne otwarcie Starego Rynku, jarmark średniowieczny, czy koncert plenerowy.

Zobacz też:60-latek z Podlaskiego chciał rozłożyć naboje w imadle. Z raną postrzałową ramienia trafił do szpitala

Gazeta Lubuska. Ewakuacja w Zielonej Górze. W garażu były bomby

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna
Dodaj ogłoszenie