Kolejna wysoka porażka Tura Bielsk Podlaski [zdjęcia]

Krzysztof Jankowski
Potężne lanie sprawili piłkarzom Tura rywale z Sulejówka. W sobotę w Bielsku Podlaskim Victoria pokonała gospodarzy aż 6:0 (4:0).

Kibice Tura mogli mieć nadzieję, że po wymęczonym środowym zwycięstwie w Pucharze Polski z MKS-em Mielnik 4:2 zawodnicy ich drużyny uwierzą w swoje możliwości i zagrają solidny mecz z innym beniaminkiem III ligi – Victorią Sulejówek. Niestety, gospodarzom wystarczyło animuszu na początkowe dziesięć minut. Najpierw aktywny Łukasz Popiołek dośrodkował do Mateusza Nakielskiego, ale ustawionego na środku ataku zawodnika uprzedzili obrońcy gości. Potem z dystansu strzelał Paweł Łochnicki, lecz chybił.

W 13. minucie pierwszy błąd bielszczan wykorzystali goście. Patryk Sidun za krótko wybił piłkę po rzucie rożnym, ta spadła pod nogi Wiktora Lacha, który od razu posłał ją do siatki. W 21. minucie Dawid Ostaszewski bezmyślnie sfaulował we własnym polu karnym Daniela Smugę, a jedenastkę pewnie wykonał Wojciech Wocial. Ten sam napastnik trzy minuty później podwyższył na 3:0 plasowanym uderzeniem z 30 metrów. W 29. minucie goście prowadzili już 4:0 po jeszcze piękniejszym golu młodego Daniela Smugi z rzutu wolnego.

Szybko stracone gole kompletnie załamały zawodników Tura, którzy po przerwie jeszcze kilka razy wyjmowali piłkę z siatki. Na początku drugiej połowy sędzia Cezary Białek nie uznał dwóch trafień gości, którzy byli na spalonym. W 75. minucie nie miał już jednak wątpliwości, gdy Kacper Roszak-Kasza rzutem z autu asystował przy trzecim golu Wociala. W doliczonym czasie gry Tura dobił Smuga dokładnym strzałem zza linii pola karnego.

Tur Bielsk Podlaski – Victoria Sulejówek 0:6 (0:4)
Bramki: 0:1 Lach 13, 0:2 Wocial 23 (k), 0:3 Wocial 26, 0:4 Smuga 29, 0:5 Wocial 75, 0:6 Smuga 90+1.
Tur: Sidun – Ostaszewski, Porębski, Maliszewski, K. Kulikowski –Lewczuk (74 Zieniewicz), Łochnicki (80 Niemczynowicz) – Drażba, Kosiński, Popiołek – Nakielski (66 Walczuk).