Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kolejni pracownicy mogą wracać do JBB

(iwa)
fot. Archiwum
Łyse: Postaramy się odbudować cały zakład jak najszybciej - powiedział właściciel JBB Józef Bałdyga.

Zapowiedział także, że na powrót do pracy mogą liczyć kolejni byli pracownicy zakładu.

W JBB w Łysych odbyła się konferencja z udziałem właściciela zakładu JBB oraz wojewody mazowieckiego Jacka Kozłowskiego i wicemarszałka Stefana Kotlewskiego. Do Łysych w poniedziałek miał też przyjechać premier Donald Tusk, by obejrzeć odbudowany zakład, ale w ostatniej chwili odwołał przyjazd.

- Premier prosił, żeby przekazać, że tę wizytę przekłada na inny termin, a nie odwołuje - od słów wyjaśnień rozpoczął wojewoda Jacek Kozłowski. - Bardzo chce się zapoznać z sytuacją w Łysych, złożyć wizytę. Ale dziś, ze względu na pogodę, nie mógł wylecieć samolotem z Gdańska do Warszawy. Nie mógł się tu dostać.

Józef Bałdyga oprowadził marszałka i wojewodę po nowo wybudowanym budynku. Odbyło się również zamknięte spotkanie.

- Podsumowaliśmy działania po pożarze, podjęte przez instytucje rządowe, pozarządowe i przedsiębiorcę. Bilans tych działań jest pozytywny, choć jeszcze wiele działań przed nami - powiedział wojewoda Jacek Kozłowski.

Obecnie w JBB pracuje 400 osób. Józef Bałdyga zapowiedział, że na powrót do pracy mogą liczyć kolejne osoby, byli pracownicy zakładów JBB.

- W czerwcu-lipcu produkcja dobowa podwoi się, wyniesie 200 ton przy zatrudnieniu 700-800 osób - powiedział. - Są już przygotowane plany technologiczne. Czekamy na pozwolenie na rozpoczęcie drugiego etapu odbudowy zakładu. Postaramy się ją rozpocząć jak najszybciej.
Istotnym wydarzeniem podczas wizyty w zakładzie było podpisanie porozumienia między starostą ostrołęckim Stanisławem Kubłem a Krzysztofem Strzałkowskim, dyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie.

Chodzi o projekt w ramach programu operacyjnego Kapitał Ludzki (największy w swojej skali, na 5 milionów złotych). Byli pracownicy zakładu JBB i ich rodziny będą mogli skorzystać z doradztwa zawodowego, szkoleń, staży, możliwości przekwalifikowania się. 166 osób będzie mogło odbyć staż w zakładzie w Łysych, zaś 148 będzie mogło zmienić zawód (w ofercie są takie zawody jak spawacz, kasjer czy operator maszyn budowlanych).

Od stycznia filia WUP w Ostrołęce będzie pilotować program, w ramach którego byli pracownicy będą mieli możliwość uzyskania dofinansowania na otwarcie własnego biznesu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna