Kolejny udany dzień pływackich mistrzostw Polski

A. Chomicz
Diana Sokołowska w sobotę dwukrotnie pobiła rekord Polski juniorek 15-letnich na 100 metrów stylem motylkowym.

Diana była druga w eliminacjach i półfinałach tej konkurencji. Najpierw uzyskała wynik 1:00.47, a po południu 1:00.07. Oba rezultaty były lepsze od poprzedniego rekordu Polski. Szybciej od Diany pływała tylko Otylia Jędrzejczak, co oznacza, że Sokołowska może powalczyć w niedzielę o medal. Ostatniego dnia mistrzostw wystartuje też na swoim koronnym dystansie - 200 metrów stylem dowolnym.

Dobrze, ale pechowo startuje Daniel Rzadkowski. 17-latek z Olimpijczyka Suwałki w sobotę zajął 4. miejsce na 100 metrów stylem dowolnym (czas 48.93), podobnie jak wcześniej na połowę krótszym dystansie. Suwalczanie "upatrzyli" sobie lokatę tuż poza podium. Również na 4. miejscu uplasowała się Alicja Szczytko na 400 m stylem dowolnym (4:17.45).

11. pozycję, pierwszą poza finałem, zajął Bartosz Zarzecki z ATP Augustów na 50 metrów stylem klasycznym (28.76).