Komenda Powiatowa Policji w Sejnach ma już swój sztandar...

  Komenda Powiatowa Policji w Sejnach ma już swój sztandar (zdjęcia)

  dd

  Gazeta Współczesna

  Gazeta Współczesna

  Komenda Powiatowa Policji w Sejnach ma już swój sztandar (zdjęcia)
  1/23
  przejdź do galerii

  ©KWP Białystok

  Dziś, na Placu Dominikańskim w Sejnach odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczono sztandar Komendzie Powiatowej Policji w Sejnach.
  Uroczysty apel odbył się na Placu Dominikańskim w Sejnach. Poprzedzony został Mszą Świętą w Bazylice Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Sejnach, której przewodniczył Ksiądz Prałat Zbigniew Bzdak. W uroczystościach udział wzięli między innymi: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz, przedstawiciele samorządów, instytucji, innych służb mundurowych, a także duchowieństwo, pracownicy Policji i mieszkańcy.

  Zobacz galerię

  Dowódca uroczystości złożył meldunek wiceministrowi Jarosławowi Zielińskiemu o gotowości do rozpoczęcia uroczystego apelu.
  Po przeglądzie pododdziałów i podniesieniu na maszt flagi państwowej, głos zabrał Komendant Powiatowy Policji w Sejnach podinspektor Marek Bogdan, który po przywitaniu przybyłych na ceremonię gości i mieszkańców podkreślił, że nadanie sztandaru sejneńskiej komendzie to wielki zaszczyt i uhonorowanie dotychczasowej trudnej i odpowiedzialnej służby na rzecz społeczeństwa.

  Po odczytaniu aktu nadania sztandaru oraz symbolicznym wbiciu gwoździ honorowych, Antoni Ireneusz Okulanis – łagiernik, który pod koniec II wojny światowej wywieziony został na roboty przymusowe do Prus Wschodnich, syn powstańca sejneńskiego, wbił gwóźdź pamiątkowy z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Następnie, kapelan sejneńskich policjantów Ksiądz Prałat Zbigniew Bzdak poświęcił sztandar, a przewodniczący Społecznego Komitetu Fundatorów Sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Sejnach Piotr Alszko, przekazał sztandar w imieniu społeczności ziemi sejneńskiej wiceministrowi Jarosławowi Zielińskiemu, który wręczył sztandar Komendantowi Powiatowemu Policji w Sejnach.

  W dalszej części odbyła się prezentacja sztandaru sejneńskiej komendy przez poczet sztandarowy. Sztandar nadany Komendzie Powiatowej Policji w Sejnach jest symbolem najwyższych wartości, takich jak: Bóg, Honor i Ojczyzna. Przypomina również o tradycji, honorze, godności i o obowiązkach. Następnie miała miejsce defilada Kompanii Honorowej Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku. Na zakończenie dzisiejszej uroczystości, delegacja złożyła kwiaty pod Pomnikiem Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej.

  Mundurowi zorganizowali również stoisko profilaktyczne. Dodatkowo, funkcjonariusze Policji udzielali informacji zainteresowanym osobom na temat funkcjonowania „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”, programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz aplikacji „Moja Komenda”, jak również zachęcali do wstąpienia w szeregi Policji.

  Magazyn Informacyjny Kuriera Porannego i Gazety Współczesnej 20.09.2018

  Czytaj treści premium w Gazecie Współczesnej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (11)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (11) forum.wspolczesna.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Współczesna.pl to aktualne informacje z woj. podlaskiego i części woj. warmińsko-mazurskiego. POLUB NAS na Facebooku

  Współczesna.pl jest na Twitterze

  Polecamy

  Hity ze sprawdzianów i kartkówek. Nauczyciel płakał, jak sprawdzał

  Hity ze sprawdzianów i kartkówek. Nauczyciel płakał, jak sprawdzał

  Czyste powietrze! Sprawdź jak walczyć o czyste powietrze w naszym mieście.

  Czyste powietrze! Sprawdź jak walczyć o czyste powietrze w naszym mieście.

  Białystok w 1999 roku (archiwalne zdjęcia)

  Białystok w 1999 roku (archiwalne zdjęcia)