Kompletny paraliż komunikacyjny. Zima ostro dała dziś popalić, a to jeszcze nie koniec [ZDJĘCIA, FILMY]

(azda), KaWu, kmg, uk
Gigantyczny korek na skrzyżowaniu Składowej i Pogodnej. fot. UM Białystok
[Aktualizacja 18:46] Zobacz, jaka jest aktualna sytuacja na drogach.

Aktualna sytuacja na drogach Białegostoku

[ Aktualizacja 18:46] Sytuacja w mieście robi się spokojna. Samochodów jest coraz mniej. Służby mają czas do rana by wywieźć jak najwięcej śniegu, by zrobić miejsce kolejnym porcjom.

[ Aktualizacja 18:05] Mamy złe wieści. Jutro oraz w noc sylwestrowo-noworoczną będzie sypać tak samo jak dziś.

[ Aktualizacja 17:30] Dostaliśmy informację o gigantycznym korku na krajowej 19. Awarii uległ tam autobus, który spowodował wstrzymanie ruchu. Korek jest prawie od Białegostoku do miejscowości Zwierki (kier. Zabłudów).

[ Aktualizacja 17:10] Aktualna sytuacja drogowa. W Białymstoku było już 29 kolizji, w Łomży 7 kolizji i 1 wypadek, a w Suwałkach dwie kolizje. W mieście nie ma większych utrudnień jedynie na skrzyżowaniu Składowej i Pogodnej jest gigantyczny korek.

[ Aktualizacja 17:00] Ogromne utrudnienia przy skrzyżowaniu Hetmańska/Jana Pawła II/Solidarności. W tym newralgicznym miejscu miało miejsce zdarzenie drogowe.

[ Aktualizacja 16:45] Czas na pierwsze podsumowanie: Ostry atak zimy! Sytuacja jest coraz gorsza (podsumowanie)

[ Aktualizacja 15:53] Dziś doszło do wypadku. Zderzyły się ze sobą 3 samochody. Więcej tutaj: Nagły atak zimy. 3 samochody zderzyły się ze sobą

[ Aktualizacja 15:16] Na ulicach Białegostoku zaczynają się robić korki. Ponadto dziś rano autobus utknął w śniegu i zablokował ulicę. Więcej można przeczytać tutaj: Autobus utknął w śniegu i zablokował ulicę

[ Aktualizacja 15:07] Jak poinformowała nas policja - Białymstoku dziś były 24 kolizje. W Łomży dwie oraz wypadek, a w Suwałkach jedna. Ponadto zablokowana jest krajowa 8 w okolicach Zambrowa w stronę Warszawy. Tiry jadące do stolicy nie mogą wjechać pod górkę. Od strony Warszawy do Białegostoku droga jest przejezdna.

[ Aktualizacja 14:50] Zerwał się silny wiatr.

[ Aktualizacja 14:35] Przejrzeliśmy kamery miejskie oraz GDDKiA. Na większości ulic względy spokój. Spory ruch na Antoniukowskiej. Oprócz tego na Al. Piłsudskiego, Wiadukcie Dąbrowskiego oraz Solidarności. Sporo samochodów również na krajowej 8 na odcinku Białystok - Augustów.

[ Aktualizacja 14:01] W Białymstoku dzisiaj było 20 kolizji, straż pożarna interweniowała 80 razy.

[Aktualizacja 13:27] "Jak jest zima to musi być zimno". Jeden z naszych Czytelników przypomniał innym kultową scenę z "Misia". Obejrzyjcie.

[Aktualizacja 13:15] ŁOMŻA W Łomży w ciągu doby spadło około 10 cm śniegu. Dziś także ma padać. Na wszystkich drogach w regionie jest ślisko. Prognozy przewidują, że opady śniegu potrwają do godz.15. Na wielu osiedlach mieszkańcy mają problem z wyjazdem z parkingów. Więcej o sytuacji w Łomży

[Aktualizacja 12:46] Meteorolodzy informują: Przewiduje się wystąpienie opadów śniegu okresami o umiarkowanym natężeniu, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 6 do 12 cm, lokalnie do 15 cm. Opadom śniegu będzie towarzyszył wiatr o średniej prędkości 15-30 km/h z porywami do 45 km/h, powodujący lokalne zawieje i zamiecie śnieżne.

[Aktualizacja 12:28] Autobus utknął na przystanku na Nowym Mieście. Czytaj: Potrzebny był ciężki sprzęt (zdjęcia od Internauty).

[Aktualizacja 12:15] Najtrudniejsza sytuacja jest na podjazdach pod wzniesienia i na skrzyżowaniach, co może tymczasowo utrudniać funkcjonowanie komunikacji miejskiej w Białymstoku - podaje PAP. W kierowaniu ruchem i upłynnianiu go pomagają funkcjonariusze policji, straży miejskiej, a także straży pożarnej. Tak było m.in. rano na ulicy Żeromskiego w Białymstoku przed skrzyżowaniem z ulicą Pułaskiego.

Sporo śniegu zalega na chodnikach na osiedlach, na parkingach. Niektóre samochody mają kłopoty z wyjazdem z tych miejsc, bo grzęzną w śniegu.

Bardzo trudne warunki panują również na drogach Suwalszczyzny, gdzie od rana pada obfity śnieg. Drogi w mieście są zaśnieżone. Mieszkańcy musieli z rana używać łopat, by odkopać swoje samochody i wyjechać do pracy. Wiele autobusów PKS w regionie ma opóźnienia, bo są drogi, na których nie da się jechać szybciej niż ok. 30 km/h.

Bardzo złe warunki panują na drogach lokalnych w regionie, są zaśnieżone i śliskie. Drogowcy ostrzegają, by na takich trasach zachowywać szczególną ostrożność i jeździć wolniej.

Jak poinformował PAP dyżurny białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, wszystkie drogi są przejezdne, ale sytuacja na drogach będzie się w czwartek pogarszała z powodu padającego śniegu. Dodatkowo śnieg może być zwiewany na drogi z pól.

Na drogach krajowych w regionie pracuje 38 pługów i 22 pługosolarki.

[Aktualizacja 11:30] Prezydent zwołał sztab kryzysowy. Firmy odśnieżające przedstawiły raport. Na naszym forum burzliwa dyskusja: Prezydent zwołał sztab kryzysowy! Olbrzymie pieniądze na odśnieżanie!

[Aktualizacja 11:26] Uważacie, że atak zimy jest koszmarny? Więc przeczytajcie ten tekst: Około metra śniegu i siarczysty mróz.

[Aktualizacja 11:12] Na Białystok narzekacie... do Choroszczy zapraszam - pisze nasz Czytelnik. - Tam nic nie zrobione, a samochody można zaparkować tylko na środku ulicy!

[Aktualizacja 10:49] Wstawiamy krótki film, przedstawiający jak wygląda Białystok po ataku zimy. Galeria zdjęć. Tak wygląda Białystok

[Aktualizacja 10:43] Jak donosi Polskie Radio Białystok, na ulicy Mickiewicza w Białymstoku ślizgają się dwie piaskarki. Zablokowane są więc drogi Świętojańska i Mickiewicza. Utrudnienia trwają tam już kilkanaście minut.

[Aktualizacja 10:15] SUWAŁKI Pługów i piaskarek w mieście nie widać. Odpowiedzialne za odśnieżanie służby czekają, aż ustanie zadyma. Tymczasem prognozy nie są optymistyczne. Wkrótce może dojść do prawdziwego paraliżu. Powody do narzekań mają nie tylko kierowcy. Piesi przebijają się przez zaspy na chodnikach. Komunikacja miejska funkcjonuje w miarę normalnie, natomiast autobusy PKS przyjeżdżają ze znacznym opóźnieniem.

[Aktualizacja 9:54] Wyjazd z ul. Popiełuszki graniczy z cudem. Tworzą się korki, a ulica jest prawie nieprzejezdna. Dotarcie do Hetmańskiej zajęło mi ponad pół godziny. Za to Hetmańska i Piłsudskiego były już luźniejsze - pisze jeden z internautów na naszym forum internetowym. Podyskutuj na temat zimy Forum dyskusyjne. Atak zimy

[Aktualizacja 9:43] Najnowsza galeria zdjęć. Jak wygląda aktualnie sytuacja na najważniejszych ulicach Białegostoku. Galeria zdjęć

[9:31] Zadzwonił do nas jeden z Czytelników. Informuje, że na Nowym Mieście też nie jest dobrze. Na ulicy Dubois stoją dwa autobusy komunikacji miejskiej. Nie mogą podjechać pod górkę. Dzwońcie do nas, informujcie jak jest na waszym osiedlu!

[9:29] Ten filmik bił niedawno rekordy popularności w internecie. 10 centymetrów śniegu w Genewie. Zobacz wideo:

[Aktualizacja 9:20] Kiedyś to były zimy. Czytaj: Zima stulecia: Jak mróz wygrał z PRL-em

[Aktualizacja 9:08] Centrum Białegostoku jest opustoszałe. Wielu ludzi zostawiło auta i przyjechało do pracy komunikacją publiczną. Nasi Czytelnicy piszą, że w tej chwili najpewniejszym środkiem komunikacji jest pociąg. Jazda autobusami (szczególnie dalekobieżnymi) wiązać się może ze sporymi opóźnieniami.

[8:53]
Z ostatniej chwili. Czytelnicy informują. Uwaga kierowcy: Na ulicy Antoniukowskiej w Białymstoku utworzył się spory korek. Przejazd tamtędy jest utrudniony.

[8:36]
Na drogach w regionie pracuje 38 pługów i 22 pługosolarki.

Bardzo złe warunki napotkać można na drogach lokalnych - są zaśnieżone i śliskie. Drogowcy ostrzegają, by na takich trasach zachowywać szczególną ostrożność i jeździć wolniej.

Synoptycy zapowiadają, że w północno-wschodniej Polsce ma utrzymywać się kilkustopniowy mróz, będzie dość mocno wiało i spadnie dużo śniegu.

***

Śnieg pada i będzie padał aż do końca roku.

W ciągu ostatniej doby w Białymstoku przybyło aż 16 cm białego puchu od godz. 19 do 7 rano opady sięgnęły 5 cm - informuje Białostockie Biuro Prognoz Meteorologicznych.

W południowych częściach regionu śniegu spadło jeszcze więcej. Nie ma jeszcze oficjalnych statystyk, ale opady te w okolicach Siemiatycz mogły sięgnąć 8-10 cm.

Służby drogowe nie nadążają z usuwaniem śniegu.

Policja nie otrzymała zgłoszeń o tym, aby jakakolwiek z dróg krajowych w województwie podlaskim była nieprzejezdna. Nie znaczy to, że nie są one pokryte warstwą śniegu i lodu.

Krajowa 19 na odcinku Białegostoku do Bielska Podlaskiego jest biała - informuje nasz Czytelnik. - W niektórych miejscach nie ma nawet wyjeżdżonych kolein, a pod śniegiem jest warstwa lodu.

Podobna sytuacja jest także na pozostałych "krajówkach". Jeszcze bardziej zasypane są drogi powiatowe i gminne. Część z nich jest całkowicie nieprzejezdna.

Kierowcy dostosowują się do warunków na drogach. Dzisiejszego ranka w Białymstoku doszło tylko do dwóch kolizji.

- Pomimo, że kolizji nie było dużo policja apeluje do kierowców o rozwagę i zdjęcie nogi z gazu - mówi Kamil Sorko, z zespołu prasowego podlaskiej policji. - Pamiętajmy także o zachowaniu odpowiedniej odległości od pojazdu jadącego przed nami.

Mieszkańcy Białegostoku skarżą się także na nieodśnieżone chodniki, spóźniające się autobusy komunikacji miejskiej. Wczoraj na taxi czekało się nawet 30 min!

Prześlij nam zdjęcia, wideo. Poinformuj o sytuacji ze swojego regionu. [wspolczesna24](mailto:wspolczesna24@wspolczesna.pl) ; (85)7487474

Skrzyżowanie ulic Legionowej i Akademickiej, od strony Legionowej

Czytaj e-wydanie »

Wideo

Komentarze 34

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

N
Nuśka

A ja wam powiem, że nie narzekam. Co prawda przez wygode przejechala kopara i zrzucilo wszystko na chodnik, ale przynajmniej ulice przejezdne Pozdrawaiam

h
hadviney decayed
Wczoraj i dziś większość powstałych korków była spowodowana przez zakopane ciężarówki. W związku z tym policja powinna sprawdzać opony w takich blokujących drogę kolosach. Za brak opon zimowych i spowodowanie zatoru surowo karać właścicieli takich pojazdów. Właściciele "TIRów" oszczędzają na oponach zimowych, a miasto musi zapłacić za akcję wyciągania zakopanych "TIRów" (paliwo do strażackiego wozu, praca strażaków, kierowanie ruchem przez policję).
Najpierw idź porozum do głowy a później wymyślaj zimowe oponyt TIRom. Jak sobie wyobrażasz TIRa jadącego z Polski czy Finlandi do Włoch? Opony zimowe nie starczą nawet na jeden taki kurs policz sobie jakiesz 1000 zł za szt. i pomnóż przez ilość kół. Kto za to według ciebie zapłaci? TIRy nie blokują drogi bez powodu a przeważnie powodem jest zmuszenie takiego pojazdu do zatrzymania się pod górkę na lodzie (przykładowo jakiś baran wymusza pierwszeństwo, kierowca TIRa zatrzymuje aby uniknąć wypadku a później nie może ruszyć - baran pojechał sobie dalej i pisze głupoty że to TIRy sa winne bo nie mają zimówek a kierwca TIRa walczy aby ruszyc)
G
Gość

To jeszcze nie koniec. 20;27 właśnie spierdział mi się tyłek i niebawem postawię klocka.

G
Gość
To znaczy, że gazeta jest winna, że piasku nie sypią?

Problem w tym, że winnych nie ma. Śnieg pada, śnieg pada,
cieszą się dzieci. Władzy to zwisa.
G
Gość

"pan" prezydęt powinien dziś /wzorem minionego czasu / wyprawić się na patrol pod ukryciem nocy z sosną pod pachą i za kierownicą tira ,do "tańca" zagra TA-TU ,a wy pa ruski od czoła dacie po garach : nas nie dogoniat i byle da wiesny.

G
Gość
Uważam że śniegu powinno spaść jak najwięcej. Wtedy problem komunikacyjny sam się rozwiąże.

Ale dziś i tak jest zdecydowanie mniej samochodów niż wczoraj. Byłem świadkiem takiej sceny: Gość zatrzymuje się autem na Lipowej w centrum Białegostoku, wychodzi z samochodu, wyciąga aparat i robi zdjęcia zupełnie pustej ulicy. O godzinie 8.30!
y
yeti

Uważam że śniegu powinno spaść jak najwięcej. Wtedy problem komunikacyjny sam się rozwiąże.

A
AS

Wczoraj i dziś większość powstałych korków była spowodowana przez zakopane ciężarówki. W związku z tym policja powinna sprawdzać opony w takich blokujących drogę kolosach. Za brak opon zimowych i spowodowanie zatoru surowo karać właścicieli takich pojazdów. Właściciele "TIRów" oszczędzają na oponach zimowych, a miasto musi zapłacić za akcję wyciągania zakopanych "TIRów" (paliwo do strażackiego wozu, praca strażaków, kierowanie ruchem przez policję).

G
Gość

"panie " prezy-dęcie ? czy ty odśnieżasz ? nie ja ku*** palę .palę bez przerwy.gumę.

l
lysy

A co redaktorzy nie jezdza ulicami i nie widza ze to nie prawda ze piasek nie sypia

G
Gość

Ludzie jak jest zima to jest zimno i śnieg pada, to nie przez tego czy tamtego...

G
Gość
To znaczy, że gazeta jest winna, że piasku nie sypią?

gazeta jest "winna" ,bo nie jest po linii partii habilitowanego ,a "naród" 68% z 40 jest z habilitowanym jak z I sekretarzem pezet-pierd. ogłosić stan wyjątkowy i zamknąć .
G
Gość
co za bzdury sa pisane wtej gazecie kto widzial ze jest sypany na ulice piasek ,jezdze taxi i od poczatku zimy nie widzialem zeby byl sypany,a placic trzeba

To znaczy, że gazeta jest winna, że piasku nie sypią?
l
lysy

co za bzdury sa pisane wtej gazecie kto widzial ze jest sypany na ulice piasek ,jezdze taxi i od poczatku zimy nie widzialem zeby byl sypany,a placic trzeba

G
Gość

na Pogodnej czekają z rozpostartymi udami ,ach "rencami"... a co z 5-cio głowym Światowidem ?

Dodaj ogłoszenie