KONIEC ŚWIATA 2017. Matrona Moskiewska zapowiada APOKALIPSĘ [19.08.2017] [WIDEO]

Kamila Kalinowska
KONIEC ŚWIATA 2017. Matrona Moskiewska zapowiada APOKALIPSĘ [19.08.2017]
KONIEC ŚWIATA 2017. Matrona Moskiewska zapowiada APOKALIPSĘ [19.08.2017] 123RF
Udostępnij:
Koniec świata już w sobotę 19 sierpnia? Rosyjska święta Matrona Moskiewska zapowiada Apokalipsę właśnie na ten dzień. Czy mamy się czego bać? O zachodzie słońca „ludzie padną na ziemię”.

KONIEC ŚWIATA 2017. Matrona Moskiewska zapowiada APOKALIPSĘ [19.08.2017] Według proroctw błogosławionej Matrony Moskiewskiej, jednej z najważniejszych świętych rosyjskiego kościoła prawosławnego, 19 sierpnia ma nastąpić koniec świata, który znamy. O zachodzie słońca „ludzie padną na ziemię”, a o wschodzie „powstaną” i „świat będzie już inny”.

To nie jedyna wizja świętej, m. in. w 1939 r. miała przewidzieć wybuch II wojny światowej i zwycięstwo w niej Armii Czerwonej.

Przepowiedni o kresie ludzkości było już wiele. Koniec świata miał nastąpić m. in. w IV, XV, XVI w., a ostatnio 21 grudnia 2012 r., który to dzień był ostatnim w kalendarzu Majów.

Czytaj więcej Koniec świata w sobotę 19 sierpnia? Rosyjska święta Matrona Moskiewska zapowiada Apokalipsę

- Każdą taką przepowiednię i potencjalną zmianę za nią idącą trzeba traktować raczej na poziomie duchowym niż materialnym - mówi Irena Nawrocka, dyrektor Studium Psychologii Psychotronicznej w Białymstoku. - Według mnie nie chodzi o to, że nagle nastąpi jakiś fizyczny kataklizm, na przykład nalot wszystko niszczących samolotów. Chodzi raczej o rozwijanie się, wchodzenie na wyższe etapy człowieczeństwa, ale moralne, mentalne - tłumaczy.

KONIEC ŚWIATA 2017. Matrona Moskiewska zapowiada APOKALIPSĘ [19.08.2017]

Jak podaje Wikipedia:

Matrona Moskiewska urodziła się w rodzinie chłopskiej Dymitra i Natalii Nikonowów jako najmłodsze z czworga dzieci, po synach Iwanie i Michaile oraz córce Marii.

Według hagiografii, matka Matrony jeszcze przed urodzeniem czwartego dziecka planowała oddanie go do przytułku prowadzonego w sąsiedniej wsi Buczałki, gdyż uważała, że rodziny nie stać będzie na jego wychowanie. Zdanie w tej sprawie miała zmienić, gdy we śnie ujrzała białego gołębia z zamkniętymi oczami i twarzą człowieka.

Matrona Nikonowa przyszła na świat niewidoma. Według opracowań hagiograficznych od siódmego-ósmego roku życia posiadała dar przepowiadania przyszłości i uzdrawiania, a także czytania w myślach. Wychowana w głęboko religijnej rodzinie, spędzała wiele czasu w cerkwi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Przejdź na stronę główną Gazeta Współczesna
Dodaj ogłoszenie