Konkurencja mocna, ale do minimum zabrakło

12.02.2016 arena toruncopernicus cupn/z balicopernicus lekoatletyka sport torun hala fot. sławomir kowalski / polska press SłAwomir Kowalski / Polska Press
Nie udało się zawodnikom Podlasia Białystok podczas zawodów Copernicus Cup uzyskać minimum na halowe mistrzostwa Europy.

W niektórych konkurencjach imprezy w Toruniu była bardzo mocna obsada. W biegu na 800 metrów liderka list światowych Joanna Jóźwik z AWF Warszawa ustanowiła rekord Polski - 1:59,29 min. W biegu tym uczestniczyła także Paulina Mikiewicz-Łapińksa z Podlasia Białystok, która stara się o minimum na halowe mistrzostwa Europy w Belgradzie (3 - 5 marca) - 2:03,00 min. Niestety białostoczance nie udało się osiągnąć tego celu. Podopieczna Tomasza Dąbrowskiego do mety przybiegła jako piąta z czasem 2:04,26 min.

O start w Belgradzie stara się także płotkarz Podlasia Damian Czykier. Minimum na 60 metrów przez płotki wynosi 7,75 s. W biegu eliminacyjnym Czykier wygrał z czasem 7,79 s. Natomiast w finale zajął piąte miejsce - 7,80 s. Wygrał Hiszpan Orlando Ortega - 7,48 s.

Z kolei na 60 metrów rywalizowała Klaudia Konopko z Bojar Białystok. W biegu eliminacyjnym z czasem 7,53 s zajęła szóste miejsce i nie awansowała do finału.