Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Przedstawiamy laureatów etapu wojewódzkiego

Barbara Kociakowska
Barbara Kociakowska
Laureaci konkursu, przedstawiciele organizatorów i sponsorów
Laureaci konkursu, przedstawiciele organizatorów i sponsorów Wrota Podlasia
Ewelina i Tomasz Dąbrowscy z miejscowości Kalinowo - Czosnowo w gm. Wysokie Mazowieckie wygrali etap wojewódzki konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne i będą walczyć o zwycięstwo w finale krajowym.

Celem organizowanego od 2003 roku konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” jest promowanie zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. W tym roku w woj. podlaskim do konkursu zgłosiło się 61 gospodarstw. Do finału przeszło 9

Zwycięzcy etapu wojewódzkiego konkursu organizowanego m.in. przez KRUS prowadzą gospodarstwo nastawione na produkcję mleka. Mają 70 krów dojnych, a całe stado liczy 120 sztuk. Posiadają 24 ha ziemi, a łącznie z dzierżawami uprawiają 44 ha.

- O porządek i bezpieczeństwo w gospodarstwie dbaliśmy zawsze - mówi Ewelina Dąbrowska. - Ale przed konkursem poprawiliśmy trochę estetykę gospodarstwa - przyznaje.

Na co komisja odwiedzająca gospodarstwo zwracała uwagę? Jak mówi rolniczka ze wsi Kalinowo- Czosnowo, na wiele spraw, m.in. elektrykę, maszyny (czy mają osłony, zabezpieczenia oraz apteczki w ciągnikach), czy są gaśnice, czy nie ma nierówności w posadzkach, czy są zaznaczone krawędzie. No i oczywiście na ogólny ład i porządek w gospodarstwie.

Ewelina i Tomasz Dąbrowscy teraz reprezentują woj. podlaskie w finale krajowym konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne".

- Komisja z etapu krajowego już u nas była - zdradza rolniczka. - A wyniki powinny być na początku sierpnia.

Natomiast oficjalny finał konkursu odbędzie się we wrześniu.

Zwycięzców ubiegłorocznego konkursu "Bezpieczne gospodarstwo Rolne" zobaczysz tutaj

Drugie miejsce na szczeblu wojewódzkim konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne zajęli Aneta i Adam Gąsowscy z miejscowości Łapy Korczaki (gm. Łapy).

- O bezpieczeństwo i porządek w gospodarstwie bardzo dbał już mój tato - mówi pan Adam. - Dla nas też jest to szczególnie ważne. Każdy sprząta po sobie, by było bezpiecznie i estetycznie.

Aneta i Adam Gąsowscy również prowadzą gospodarstwo nastawione na produkcję mleka. Mają 90 krów dojnych i tyle samo młodzieży. Uprawiają 95 ha ziemi z czego ponad połowę stanowią dzierżawy.

Na trzecim miejscu uplasowali się Dorota i Leszek Gosk ze wsi Głodowo Dąb (gm. Kołaki Kościelne), którzy także prowadzą gospodarstwo nastawione na produkcję mleka. Mają około 100 krów dojnych, a łącznie z młodzieżą stado liczy 200 sztuk. Uprawiają 75 ha ziemi.

- Bezpieczeństwo jest rzeczą najważniejszą, podstawą gospodarowania - mówi Leszek Gosk.

Dodaje, że bezpiecznego gospodarstwa nie da się stworzyć z dnia na dzień. O bezpieczeństwo i porządek trzeba dbać codziennie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna