Konkurs w ZSZ nr 5. Młodzi fryzjerzy zaprezentowali fryzury...

  Konkurs w ZSZ nr 5. Młodzi fryzjerzy zaprezentowali fryzury przyszłości [ZDJĘCIA]

  KA

  Gazeta Współczesna

  Gazeta Współczesna

  W Zespole Szkół Zawodowych nr 5 w Białymstoku odbyła się III edycja Międzyszkolnego Konkursu Fryzjerskiego „Kobieta na przestrzeni wieków” pod hasłem: „Kobieta przyszłości”.
  W finale konkursu, który odbył się 11 maja, zaprezentowały się uczennice ze szkół w Białymstoku, Kolnie i Wasilkowie.
  1/9
  przejdź do galerii

  W finale konkursu, który odbył się 11 maja, zaprezentowały się uczennice ze szkół w Białymstoku, Kolnie i Wasilkowie. ©mat. szkoły

  Konkurs był adresowany do uczniów szkół zawodowych i techników z całego województwa. Musieli oni wykonać fryzury, których inspiracją były postacie z filmów o przyszłości lub o tematyce fantasy. Mogli też stworzyć uczesanie według własnej wizji. Uczestnicy wykazali się kreatywnością oraz oryginalnym podejściem do tematu. W mistrzowski sposób pokazali kunszt fryzjerski.
  Zobacz galerię
  W finale konkursu, który odbył się 11 maja, zaprezentowały się uczennice ze szkół w Białymstoku, Kolnie i Wasilkowie. Zanim jednak do niego przystąpiły, musiały przejść eliminacje w szkołach, w których uczą się zawodu. Zwyciężczynie otrzymały statuetki i kosmetyki ufundowane przez sponsorów.

  Podczas, gdy przyszli młodzi fryzjerzy zmagali się z zadaniem konkursowym, w szkole odbył się koncert zespołu „Bez ograniczeń”, profesjonalny pokaz makijaży artystycznych, a także pielęgnacji dłoni i twarzy.

  W bieżącym roku szkolnym uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 5 w zawodzie fryzjer, mieli okazję, w ramach projektu unijnego „Podnoszę kwalifikacje – jestem dobrym pracownikiem”, brać udział w stażach zawodowych oraz uzupełnić kwalifikacje na kursie wizażu. Natomiast w szkole, dzięki świetnie wyposażonej pracowni, mogli doskonalić swoje umiejętności.

  Magazyn informacyjny GW i KP 10.05.2018

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo