0 1 połowa

Górnik Zabrze

3

0 1 połowa

• Koniec spotkania! Górnik wygrywa 3:0, Angulo z 24. bramkami zostaje królem strzelców ligi!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! Król jest jeden! Angulo z lewej nogi na 3:0!

• Wolsztyński wbiegł w pole karne, jeszcze się zastanawiał czy nie dograć do Angulo, ale zdecydował się na strzał i jest 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Teraz nie ma wątpliwości. 2:0 dla Górnika. Wolsztyński!

• A jednak decyzja odwołana! Gola nie ma. Odgwizdano spalonego.

• I GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Angulo po raz drugi w meczu!

• Gnjatić za Gardawskiego.

• Na trybunach 6258 widzów. Ambrosiewicz zmienił Wiśniewskiego.

• Kibice Górnika świetnie się bawią. Tymczasem zmiana w Koronie. Na boisku pojawił się Pućko.

• Angulo uderzył z wolnego, z lewej nogi. Piłka odbiła się jeszcze od rywala i zmyliła bramkarza. Górnik prowadzi 1:0. To 23. bramka Hiszpana

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Ależ przypadkowa bramka dla Górnika.

• Korona ma przewagę. Oddaje celne strzały, ale Chudy jeszcze sobie z nimi radzi.

• Nieeeee. Petrak w dwudziesty rząd trybun. Źle!

• Wiśniewski trafił do notesu.

• Wolsztyński w miejsce Matuszka. Opaskę kapitana przejął Angulo.

• Chwila przerwy w grze. Piłkarze zderzyli się głowami. Ucierpieli Matuszek z Żubrowskim.

• Szelągowski zmienił Arweladze. Mamy zatem debiut piłkarza z rocznika 2002!

• Słupek! Jukić obija słupek.

• Arweladze nie dał rady ze stałego elementu gry.

• Gwilia wrzuca z wolnego, uderza Gryszkiewicz, ale nad bramką.

• Do notesu arbitra trafił Skrzecz. Dostał żółtą kartkę za zatrzymanie kontrataku.

• Skrzecz zablokowany. W każdym razie Korona zwietrzyła szansę. Atakuje odważniej niż w pierwszej połowie.

• Ależ blisko! Jukić dostaje podanie od Wiśniewskiego (przypadkowe), uderza, ale piłka o centymetry mija prawy słupek.

• Wygląda na to, że obie drużyny w takich samych składach (oczywiście nie licząc wejścia Zapolnika).

• Gramy dalej. Druga połowa rozpoczęła się.

• Koniec pierwszej połowy! Goli brak. Wracamy za kwadrans.

• Do pierwszej odsłony doliczono aż cztery minuty. To wynik przerw związanych z kontuzjami graczy.

• Zmierzamy do końca pierwszej odsłony. Na razie trudno pochwalić za cokolwiek. Gry szuka Gwilia, ale nie wychodzą mu same strzały.

• Zablokowany Jukić. Ciekawe czy dogra mecz. Ewidentnie czuje w nogach starcia z Wiśniewskim.

• Blisko, coraz bliżej. Gwilia wyszedł do płaskiego podania i strzelił od razu. Miśkiewicz znowu na posterunku.

• Piłkarze Korony padają jak muchy. A sędzia niewzruszony. Mówi: wstawać, wstawać, gramy dalej.

• Gwilia! Technicznie, w środek. Nie ma gola. Trzeba było szukać okienka.

• Arweladze szukał jedenastki. Tylko że... poślizgnął się. W erze VAR takie wymuszanie nie ma sensu.

• Czekamy aż to spotkanie nabierze rumieńców. Na razie brakuje konkretów. Żadna ze stron nie próbuje forsować tempa.

• Brawa dla Miśkiewicza! Jedną ręką zatrzymał piłkę po główce Zapolnika.

• Wiśniewski też potrzebował pomocy. Ale kontynuuje grę.

• W miejsce Arnarsona pojawił się Zapolnik.

• Czy będzie zmiana? Arnarson podniósł się z murawy, ale nie wygląda najlepiej. Kilku zabrzan w rozgrzewce.

• Cierpi Arnarson. Doznał jakiejś kontuzji mięśniowej.

• Jeden kozioł, drugi kozioł i piłka w rękach Miśkiewicza. Znowu źle dośrodkował Gwilia.

• Gwilia za krótko z rożnego. Górnik od dwóch minut na połowie Korony.

• Nuda! Piłka rozgrywana jest daleko od szesnastek. Przed chwilą wrzucił Jukić, ale bardzo niedokładnie.

• Matras wolejem po rzucie rożnym. Bez rezultatu. Wcześniej w polu karnym upadł jego kolega. Sędzia nakazał grać dalej.

• Groźne w polu karnym Górnika. Soriano nie zabrał się jednak z futbolówką. A w odpowiedzi Jimenez! Hiszpan wyszedł na dobrą pozycję, ale oddał za słaby strzał. Nie ma gola.

• W sektorze gości kilkuset kibiców. W centralnym miejscu ogrodzenia rozwinęli flagę: "Władcy Górnego Śląska".

• Fatalne dośrodkowanie Arweladze. Piłka nie minęła nawet pierwszego rywala!

• Rymaniak nie dogonił piłki. Uderzył za to w bandę reklamową.

• Faulowany Soriano, ale daleko od bramki. Nie ma kartki.

• Początek spokojny. Górnik za sprawą Gwilii oddał pierwszy strzał. Okazał się on niecelny.

• Spotkanie właśnie się rozpoczęło!

• Piłkarze pojawili się na murawie. Sędziuje Łukasz Szczech z Warszawy.

• Pogoda niezła, kibiców ma być sporo (również gości):

• Na ławce gospodarzy sześciu zawodników. Na ławce gości tylko pięciu. Nie ma Żurkowskiego, który odchodzi do Fiorentiny i ma w głowie młodzieżowe Euro.

• Trener Lettieri zostaje w Koronie na kolejny sezon. A trener Brosz o swojej najbliższej przyszłości mówić na razie nie chce.

• Bez wątpienia z drużyną Korony żegna się dzisiaj Soriano. Włoch zdobył dotąd czternaście bramek. To o osiem mniej niż posiada lider strzelców Angulo, którego także zobaczymy od pierwszego gwizdka.

• Czy w Kielcach zagrają o pietruszkę? I tak, i nie... Korona ma jeszcze szanse na wygranie grupy spadkowej. A Górnik walczy o obronę jedenastego miejsca.