MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus - Białystok i woj. podlaskie - RAPORT 13.04.2020 - 21.04.2020

red
Koronawirus - Białystok i woj. podlaskie - RAPORT. 13-21 kwietnia

NAJNOWSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE W BIAŁYMSTOKU I WOJ. PODLASKIM - 21 KWIETNIA 2020

21:01 Działacze PO na czele z posłem Krzysztofem Truskolaskim rozpoczynają akcję pomocy w czasie pandemii

Pomoc prawników w wyjaśnieniu jak uzyskać pieniądze z rządowych tarcz antykryzysowych i innych form pomocy oferowanych chociażby przez urząd marszałkowski. Oraz pomoc środowisku medycznemu w dostępie do maseczek. To wszystko oferują działacze PO w ramach akcji Platforma Pomocy. Wystarczy napisać na maila: [email protected]. Można tam też zgłaszać swoje pomysły do szykowanej przez rząd trzeciej już tarczy antykryzysowej. Sprawdź: Platforma Pomocy

20:31 Będą testy na obecność COVID-19 u pacjentów, którzy mają być przyjmowani na planowe zabiegi

Na przeprowadzenie prawie 1500 testów na obecność koronawirusa u pacjentów czekających na planowe operacje pozwolą pieniądze przekazane przez samorząd województwa podlaskiego. Zapewni to bezpieczeństwo planowym hospitalizacjom w czterech podlaskich szpitalach oraz przyczyni się do poprawy ich płynności finansowej. Dzięki temu bez obaw o paraliż placówki będą mogły wrócić do wykonywania zawieszonych zabiegów. Takie testy pobiorą mobilne superbrygady. Sprawdź: Mobilna superbrygada przyjedzie pobrać test na koronawirusa

19:23 Gdzie kupić maseczki?

Władze miasta nie kupią maseczek wszystkim białostoczanom. Podają za to listę punktów, którym można takie maseczki kupić. To m.in. ośrodki zdrowia czy sklepy z artykułami BHP. Więcej przeczytasz w Lista miejsc gdzie można kupić maseczki

17:32 W województwie podlaskim wyzdrowiało kolejnych 13 osób. W sumie 69

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o kolejnym przypadku zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonym pozytywnym wynikiem testu laboratoryjnego. To nastolatek z powiatu białostockiego, przebywa w izolacji domowej. Więcej przeczytasz w artykule: Koronawirus w województwie podlaskim. Już 69 osób wyzdrowiało

15:23 Izba przyjęć w klinice zakaźnej USK została zamknięta

Koronawirusem w Klinice Chorób Zakaźnych i Hepatologii USK zakaził się lekarz. Pięciu innych i dwie pielęgniarki są przez to na kwarantannie. Tymczasowo została zamknięta izba przyjęć, bo brakuje rąk do pracy. Więcej przeczytasz w artykule: Koronawirusem zakaził się lekarz

12:26 Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku otrzyma dotację na walkę z koronawirusem

Zarząd AMGEN w Polsce podjął decyzję o przekazaniu darowizny, o łącznej wartości pół miliona złotych, czternastu szpitalom i dwóm organizacjom wspierającym osoby z grupy wysokiego ryzyka - seniorów i dzieci z chorobami onkologicznymi na walkę z koronawirusem SARS-CoV-2. Wśród obdarowanych placówek znalazł się Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku.

11:40 Białystok oszczędza na podświetlaniu budynków

Władze Białegostoku informują, że w ramach oszczędności, podświetlenia ważnych obiektów (chociażby obiektów sakralnych) będzie prowadzone tylko do godz. 23.

11:25 osoby 65+ dostaną od miasta maseczki

Prezydent Białegostoku poinformował, że każdy kto skończył 65 lat i nie ma możliwości kupna maseczki może się zgłaszać do miasta. Straż miejska wrzuci maseczkę wielorazową (lub pakiet pięciu maseczek jednorazowych) do skrzynki pocztowej.

11:00 Zarząd Województwa Podlaskiego postanowił przeznaczyć 850 tys. zł na wykonywanie testów na obecność COVID-19

Wiecej szczegółów podczas transmisji konferencji prasowej o godz. 12 na profilu Województwo Podlaskie www.facebook.com/wojpodlaskie

10:25 Miasto Białystok zaprasza zainteresowanych do udziału w transmisji konferencji prasowej władz miasta poświęconej walce z epidemią

Streaming udostępniony będzie w mediach społecznościowych, m.in. na profilu miejskim na Facebooku (https://www.facebook.com/Wschodzacy.Bialystok)

10:15 W Polsce zmarło kolejnych pięć osób z powodu koronawirusa

144 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia

10:05 Cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Podlaskiem

07:45 Pracownicy służby zdrowia korzystają z biletów miesięcznych za złotówkę

W ciągu dwóch tygodni POLREGIO sprzedało ponad 1800 biletów miesięcznych za symboliczną złotówkę, w ramach specjalnej oferty dla pracowników służby zdrowia.

06:45 Podlaska policja sprawdziła minionej doby 2005 osób odbywających kwarantannę

W czterech przypadkach prowadzone są czynności wyjaśniające

NAJNOWSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE W BIAŁYMSTOKU I WOJ. PODLASKIM - 20 KWIETNIA 2020

18:15 Kolejne przypadki zakażeń w Polsce i na Podlasiu. W naszym regionie wyzdrowiało już 56 osób:

Więcej na: Trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Podlaskiem. Łącznie choruje 327 osób w regionie

12:55 Najnowsze dane z Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego

324 zakażonych, 50 wyzdrowiałych, 94 hospitalizowanych oraz 2116 w kwarantannie. To aktualny bilans koronawirusa w Podlaskiem.

10:15 Nowe przypadki zakażeń w Polsce i na Podlasiu

Trzy nowe przypadki zakażeń na Podlasiu i 166 w kraju. Zmarły dwie kolejne osoby w kraju. Osoby zakażone z naszego regionu to:

 • starsza kobieta z pow. bielskiego (izolacja domowa)
 • dziecko z pow. białostockiego (izolacja domowa)
 • młody mężczyzna z pow. białostockiego (izolacja domowa)

7:50 W większości na Podlasiu przestrzegamy obowiązek kwarantanny

Minionej doby podlascy policjanci sprawdzili 2281 osób w kwarantannie. W jednym przypadku mundurowi prowadzą czynności wyjaśniające.

7:07 Sytuacja epidemiczna na świecie

Na Kubie potwierdzono ponad tysiąc przypadków zakażenia koronawirusem. Jak poinformowało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia tego kraju, z przeprowadzonych blisko 27 tys. testów, 1035 dało wynik pozytywny. Do tej pory na koronawirusa zmarły na Kubie 34 osoby.

W Niemczech w ciągu doby potwierdzono 1 775 nowych przypadków koronawirusa, bilans wzrósł do 141 672. Zmarło 110 kolejnych osób, od początku epidemii zanotowano 4 404 zgony - podał Instytut Roberta Kocha.

Chiny: W ciągu ostatniej doby potwierdzono 12 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Nie było ani jednego nowego zgonu - poinformowała w poniedziałek Narodowa Komisja Zdrowia. Chińskie władze informują, że osiem przypadków zakażenia dotyczyło osób, które przyjechały z zagranicy.

USA: W Stanach Zjednoczonych przeprowadzono ponad 3,5 mln testów na koronawirusa. Blisko 760 tys. z nich dało wynik pozytywny. Oznacza to wzrost o ok. 30 tys. w ciągu doby. Dobowe dane obejmują 24 godziny od godz. 2:30 czasu polskiego w nocy z soboty na niedzielę.

NAJNOWSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE W BIAŁYMSTOKU I WOJ. PODLASKIM - 19 KWIETNIA 2020

17:35 Wyzdrowiało kolejnych 13 osób z naszego regionu (w sumie 50 osób)

W najnowszym komunikacie wojewoda podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o trzech kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych:
- mężczyzna w sile wieku z powiatu białostockiego, izolacja domowa
- młoda kobieta z powiatu bielskiego, izolacja domowa
- nastolatek z powiatu bielskiego, izolacja domowa,
Wyzdrowiało kolejnych 13 osób z regionu (w sumie 50) – mężczyzna w sile wieku z powiatu łomżyńskiego, młody mężczyzna z powiatu białostockiego, młody mężczyzna z Białegostoku, dwie młode kobiety, mężczyzna w sile wieku, dwóch starszych mężczyzn, kobieta w sile wieku i nastolatek z powiatu bielskiego, mężczyzna i kobieta w sile wieku z powiatu sokólskiego oraz kobieta w sile wieku z powiatu zambrowskiego.
Więcej znajdziesz w artykule: Trzy nowe zakażenia COVID-19 w Podlaskiem

15:50 Podziękowania żołnierzom za pomoc w grajewskim szpitalu

Dyrekcja Szpitala Ogólnego im. Dr W. Ginela w Grajewie złożyła serdeczne podziękowania żołnierzom za opiekę oraz wsparcie i ciężką pracę w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, jaką sprawują wspomagając pracowników szpitala w walce z COVID-19.

14:25 Ks. Abp Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki przedłużył dyspensę

Ks. Abp Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki mając na uwadze dobro duchowe oraz bezpieczeństwo wiernych i kapłanów Archidiecezji Białostockiej wydał zarządzenie:
"Do dnia 11 maja 2020 roku zostaje przedłużona dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. i pozostaje w mocy zachęta do uczestnictwa w Mszy św. transmitowanej przez środki społecznego przekazu."

12:10 Politechnika Białostocka wspiera pracowników służby zdrowia

2100 przyłbic medycznych i 140 różnego typu łączników do masek twarzowych umożliwiających zamontowanie odpowiedniego filtra – w ten sposób Politechnika Białostocka wspiera pracowników służby zdrowia w walce z epidemią koronawirusa. Wsparcie trafiło do szpitali, stacji pogotowia ratunkowego, domów pomocy społecznej czy ośrodków pomocy rodzinie.

10:15 Dwa nowe przypadki zakażenia w województwie podlaskim

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o dwóch kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:
- młoda kobieta z powiatu bielskiego, izolacja domowa
- młoda kobieta z powiatu monieckiego, hospitalizowana w USK w Białymstoku.
Więcej przeczytasz w artykule: Dwa nowe zakażenia COVID-19 w Podlaskiem. W sumie 316 chorych w Podlaskiem

7:30 Ubiegłej doby podlascy policjanci sprawdzili 2348 osób objętych kwarantanną. W jednym przypadku prowadzone są czynności wyjaśniające.

6:30 Czy oprócz koronawirusa grozi nam radioaktywna chmura dymu znad Czarnobyla? Eksperci uspokajają - sytuacja radiacyjna w Polsce jest w normie.

NAJNOWSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE W BIAŁYMSTOKU I WOJ. PODLASKIM - 18 KWIETNIA 2020

20:00 Mapa zakażeń koronawirusem w województwie podlaskim

17:45 Cztery nowe przypadki zakażenia w województwie podlaskim

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o czterech kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:

 • trzech młodych mężczyzn z Białegostoku, izolacja domowa
 • kobieta w sile wieku z powiatu siemiatyckiego, izolacja domowa

Osoby z najbliższego kontaktu zostały objęte opieką epidemiologiczną.
Więcej znajdziesz w artykule: Koronawirus w województwie podlaskim. Cztery nowe zakażenia COVID-19 w Podlaskiem. W sumie 316 chorych w Podlaskiem - STAN z 18.04.2020

13:03 Wojewoda zaapelował do podlaskich izb okręgowych m. in. lekarzy i pielegniarek o przygotowanie listy ochotników do walki z koronawirusem.

12:30 Darczyńcy, którzy w mijającym tygodniu doposażyli Szpital Ogólny w Wysokiem Mazowieckiem w środki ochrony osobistej

Szpital Ogólny w Wysokiem Mazowieckiem od 10 do 16 kwietnia otrzymał następującą pomoc:

 • Wojewoda Podlaski po raz kolejny przekazał 10 000 masek medycznych na gumkę, 500 l płynu dezynfekującego do rąk, 500 masek filtrujących z zaworem, 500 kombinezonów ochronnych, 500 gogli ochronnych, płyn do dezynfekcji powierzchni 100 l, rękawice nitrylowe - 6000 szt., rękawice lateksowe - 1000 szt.
 • Fundacja Polsat: maska medyczna - 1000 szt, kombinezon włókninowy - 200 szt.
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy: maseczki chirurgiczne jednorazowe 1650 szt.
 • Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Łomży: maseczki chirurgiczne - 1000 szt., rękawice jednorazowe - 2000 szt., płyn dezynfekcyjny do rąk - 15 l
 • Paulina Rzymska - przyłbice jednorazowe - 7 szt. Rękawiczki jednorazowe - 1000 szt
 • Zespół Szkół Zawodowych w Wysokiem Mazowieckiem - przyłbice - 40 szt, fartuchy jednorazowe - 100 szt.
 • Pol- Krusz Concerte Hubert Wojno Szepietowo - maseczki szyte wielorazowe - 100 szt, przyłbice - 100 szt.
 • Centrum Integracji Społecznej w Wysokiem Mazowieckiem - maseczki szyte wielorazowe - 240 szt.

11:18 Starosta wysokomazowiecki Bogdan Zieliński o zakażonych w powiecie

Tym razem jest tu już 7 nowych przypadków:

10:21 W Polsce zmarło już 339 osób

10:20 Nowi zakażeni koronawirusem w naszym regionie

21 nowych zakażeń COVID-19 w województwie podlaskim

9:20 Pacjent zero z zespołu Batushka pomaga wyzdrowieć zakażonym koronawirusem COVID-19

Krzysztof Drabikowski oddał osocze

8:08 Ubiegłej doby podlascy policjanci sprawdzili 2819 osób objętych kwarantanną. W jednym przypadku prowadzone są czynności wyjaśniające.

6:00 Czy można ponownie zarazić się koronawirusem?

W Chinach, a także w Korei Południowej potwierdzono przypadki osób, które wyzdrowiały, a później ponownie uzyskały pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Tłumaczy się to wykrywaniem przez test "resztek wirusa" w organizmie osoby, która już wyzdrowiała. Kwon Joon-Wook z Korea Centers for Disease Control and Prevention twierdzi, że pacjenci, którzy ponownie uzyskali wynik dodatni, nie mogą zarażać innych. Naukowcy podkreślają jednak, że COVID-19 jest najtrudniejszych patogenem, z jakim mierzyliśmy się w ostatnim czasie i wciąż trudno odpowiedzieć jednoznacznie na wiele pytań.

NAJNOWSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE W BIAŁYMSTOKU I WOJ. PODLASKIM - 17 KWIETNIA 2020

18:00 Trzy nowe osoby zakażone COVID-19 w województwie podlaskim:

Koronawirus w województwie podlaskim. W sumie 291 chorych

15:00 Diagnostyka pod kątem koronawirusa w województwie podlaskim

11:00 Raport o koronawirusie z Podlaskiego

10:07 296 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce

Zmarły cztery kolejne osoby. To już 318 ofiar

10:05 10 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Podlaskiem

07:30 35 mln zł na ofertę edukacyjną, w tym na zdalną naukę

06:30 Minionej doby policjanci w Podlaskiem sprawdzili 3028 osób przebywających w kwarantannie

NAJNOWSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE W BIAŁYMSTOKU I WOJ. PODLASKIM - 16 KWIETNIA 2020

21:55 Cztery etapy powracania do normalnego życia

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od 20 kwietnia rozpoczynamy pierwszy etap powrotu do normalnego życia. Złagodzenie obostrzeń będzie na dwóch płaszczyznach - w handlu (więcej osób na raz w sklepach) i w życiu społecznym (zniesienie zakazów wchodzenia do lasów i parków). Przewidziane są cztery etapy. Infografika poniżej.

21:15 Pracownicy służby zdrowia potrzebni do walki z koronawirusem

W związku z pilną potrzebą dodatkowego zaangażowania pielęgniarek i położnych, lekarzy oraz fizjoterapeutów do pracy przy bezpośrednim zwalczaniu epidemii zakażeń wirusem SARS-CoV-2, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski zwraca się z uprzejmą prośbą o przekazanie Członkom Izb zapytania o gotowość podjęcia się tego zadania, a następnie przekazywanie do Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego zebranych przez Izby zgłoszeń.

18:08

Starostwa Wysokomazowiecki Bogdan Zieliński tradycyjnie ujawnił szczegóły osoby zakażonej z pow. wysokomazowieckiego. Dowiadujemy się, że chodzi o osobę z miasta Wysokie Mazowieckie, bezobjawową, z kontaktu z zarażoną osobą.

17:55 Nowy bilans zakażonych w kraju i w regionie

5 nowych zakażeń na Podlasiu i 147 w Polsce - wynika z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia. Zmarło kolejnych 22 pacjentów w kraju, tym raze bez ofiar w naszym regionie. Osoby zakażone koronawirusem w Podlaskiem to:

 • kobieta w sile wieku z pow. bielskiego (izolacja domowa)
 • kobieta w sile wieku z pow. wysokomazowieckiego (izolacja domowa)
 • starszy mężczyzna z Białegostoku (hospitalizacja)
 • młody mężczyzna z Białegostoku (hospitalizacja)
 • starszy mężczyzna z pow. bielskiego (izolacja domowa)

Łączny bilans w kraju to 7918 osób zakażonych koronawirusem i 314 ofiar śmiertelnych. Na Podlasiu choruje 278 osób.

16:40 Od dziś obowiązek noszenia maseczek

11:30 Miasto zamyka cmentarze komunalne

Władze miasta dostosowując się do nowych ograniczeń rządowych zamyka dziś cmentarze komunalne - zarówno ten w Białymstoku jak i w Karakulach.

11:15 Miasto zwalnia z opłat za żłobki

Prezydent Białegostoku podjął decyzję, że rodzice dzieci, które uczęszczają do miejskich żłobków nie będą musieli płacić żadnych opłat za żłobki. Oznacza to miesięczną stratę w budżecie miasta w wysokości 224 tys. zł.

10:18 Kolejna osoba zmarła w powodu koronawirusa

Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje: został potwierdzony trzeci przypadek wystąpienia zgonu z powodu zachorowania na wirusa COVID-19 w województwie podlaskim.

To mężczyzna w wieku 87 lat, mieszkaniec Wysokiego Mazowieckiego, przebywał w izolacji domowej. Jego stan uległ nagłemu pogorszeniu. Miał choroby współistniejące.
Osoby z rodziny są objęte nadzorem sanitarnym.

07:43 Zobacz, jak ją uszyć oraz jak zrobić maseczkę bez szycia, np. z ręcznika papierowego

07:06 Policyjny raport za środę

06:58 Od dziś chodzimy w maseczkach lub czymś, co może je zastąpić

NAJNOWSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE W BIAŁYMSTOKU I WOJ. PODLASKIM - 15 KWIETNIA 2020

20:25 Mapa zakażeń w woj. podlaskim

Najwięcej zakażeń nadal w pow. bielskim - 87. W naszym regionie jest ogółem 259 zakażonych, 26 osób wyzdrowiało i odnotowano dwa zgony.

18:00 Nowe dane Ministerstwa Zdrowia, nowy bilans zakażonych i ofiar

W kraju są 174 nowe przypadki koronawirusa. Jest też 18 nowych ofiar. W Podlaskiem jednak ten współczynnik maleje. Poinformowano o ledwie jednym nowym zakażeniu - to kobieta z pow. augustowskiego (hospitalizacja). Są też kolejne osoby, które zwalczyły chorobę

17:00 Od jutra obowiązkowe noszenie maseczek

Premier Mateusz Morawiecki trenuje przed jutrzejszym dniem.

16:55 Ozdrowieńcy mogą pomóc w leczeniu koronawirusa

Białostockie centrum krwiodawstwa zaprasza wszystkich tych, którzy przebrnęli koronawirusa i mogą oddać swoje osocze, które wspomoże tych najciężej chorych. Czytaj więcej: RCKiK czeka na ozdrowieńców. Ich osocze może pomóc w walce z koronawirusem

12:45 Pierwsze świadczenia postojowe dzisiaj już znajdą się na kontach niektórych przedsiębiorców

W województwie podlaskim ZUS wypłaci 2 006 świadczeń postojowych na kwotę prawie 4 mln złotych.

12:35 Informatycy z UwB stworzyli modelowanie szacujące faktyczną liczbę zakażonych COVID-19 na świecie

Informatycy aktualizują swoje szacunki zasięgu epidemii raz na dobę, w oparciu o dane o potwierdzonych zakażeniach i zgonach na świecie udostępniane przez John Hopkins University z USA. Na stronie covid-model.net prezentowane są zarówno wartości uśrednione, jak i wynikające z zastosowania każdego z trzech szczegółowych modeli statystycznych.

10:10 206 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia w Polsce, 5 osób zmarło

10:05 Tylko dwa nowe ujawnione zakażenia w Podlaskiem

LABEL: Więcej: Łącznie to już 258 zakażonych

09:15 2499 osób hospitalizowanych w Polsce z powodu koronawirusa

08:30 Krawcowe z Opery i Filharmonii Podlaskiej szyją maseczki. Wkrótce będą szyły kombinezony ochronne

W pracowniach krawieckich Opery i Filharmonii Podlaskiej systematycznie powstają kolejne maseczki ochronne. Około 600 kolejnych maseczek trafiło do:

– Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku,
– Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku,
– Okręgowej Izby Lekarskiej w Białymstoku,
– Bloku porodowego w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku,
– białostockich hospicjów i prokuratury.
- W najbliższych dniach, po otrzymaniu materiałów, OiFP rozpocznie również produkcję kombinezonów ochronnych - zapewnia Joanna Dolecka z opery.

07:15 ZUS: Dodatkowy zasiłek opiekuńczy został przyznany na kolejne dni

Zmiany w dodatkowym zasiłku opiekuńczym. Okres tego zasiłku został wydłużony do 26 kwietnia 2020 r. - Osoby, które jeszcze przed uchwaleniem nowych przepisów złożyły już oświadczenie do wypłaty tego zasiłku nie muszą go składać ponownie. Na jego podstawie otrzymają zasiłek za dalszy okres. Jeśli jednak, nie został złożony taki wniosek na dalszy okres (maksymalnie do 26 kwietnia), należy to zrobić - informuje Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik ZUS w województwie podlaskim.

06:45 36 interwencji w Podlaskiem z powodu naruszenia zasad przemieszczania się i gromadzenia

06:15 Podlascy policjanci przeprowadzili 14.04.2020 3 215 kontroli osób przebywających w kwarantannie

Policjanci stwierdzili 5 przypadków jej nieprzestrzegania (4 - powiat białostocki i 1 - powiat grajewski). W tych sprawach mundurowi prowadzą czynności wyjaśniające.

NAJNOWSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE W BIAŁYMSTOKU I WOJ. PODLASKIM - 14 KWIETNIA 2020

19:45 Mapa zakażeń w woj. podlaskim

Najwięcej zakażonych w Podlaskiem jest w powiecie bielskim, gdzie choruje 86 osób. Powiat białostocki i miasto Białystok to 75 zakażonych. Pod względem potwierdzonych zakażeń koronawirusem na trzecim miejscu w woj. jest powiat łomżyński - 34 przypadki.

17:50 Szczegóły dot. podlaskich zakażeń

Osoby, u których potwierdzono koronawirusa na Podlasiu to:

 • młoda kobieta z Białegostoku (izolacja somowa)
 • starsza kobieta z powiatu bielskiego (hospitalizacja)
 • kobieta w sile wieku z pow. białostockiego (izolacja domowa)
 • starsza kobieta z pow. bielskiego (izolacja domowa)
 • dziecko z pow. bielskiego (izolacja domowa)
 • młoda kobieta z pow. bielskiego (izolacja domowa)
 • kobieta w sile wieku z pow. bielskiego (izolacja domowa)
 • mężczyzna w sile wieku z pow. białostockiego (izolacja domowa)
 • starszy mężczyzna z pow. bielskiego (hospitalizacja)
 • młody mężczyzna z pow. hajnowskiego (izolacja domowa)

17:45 Nowe zakażenia w kraju i regionie

Ministerstwo Zdrowia i Podlaski Urząd Wojewódzki informują o kolejnych przypadkach zakażeń Covid-19 w Polsce i na Podlasiu. W naszym regionie stwierdzono koronawirusa u 10 kolejnych osób. W kraju potwierdzono wirusa u 153 osób. Poinformowano też o 12 kolejnych ofiarach.

15:25 Wytyczne na temat maseczek

Od czwartku wchodzi obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Zobaczcie jakie są wytyczne krajowego konsultanta do spraw chorób zakaźnych na temat tego, jak powinny wyglądać maseczki.

12:10 Białystok. Ponad tysiąc osób zgłosiło się do pracy w komisjach wyborczych

Moje prywatne zdanie doskonale państwo znacie, ale z drugiej strony biegnie kalendarz wyborczy. Komitetów uprawnionych do zgłaszania w Białymstoku kandydatów do pracy w komisjach wyborczych jest 35. Swoich przedstawicieli zgłosiło 12 komitetów - mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej władz miasta prezydent Tadeusz Truskolaski.

Dodał, że minimalna liczba osób, które mają pracować w komisjach wynosi 925. A zgłosiło się 1071, z czego 60 nie potwierdziło chęci pracy w komisjach. - Potwierdzonych zgłoszeń mamy więc 1011. Nie wiemy natomiast jak ta liczba rozkłada się na poszczególne komisje wyborcze. Dlatego też może być tak, że w jednej komisji liczba będzie większa od minimalnej, a w innej tej minimalnej liczby nie da się zachować - podkreślał prezydent.
Natomiast jeśli chodzi o urzędników potrzebnych do przeprowadzenia szkoleń dla członków komisji, to początkowo zgłosiło się 54. - Jednak 38 wycofało swoje kandydatury - stwierdził prezydent.

11:56 Prezydent Białegostoku dziękuje mieszkańcom, że podczas świąt pozostali w domach

Podczas świąt miasto było generalnie opustoszałe. To bardzo dobrze. posłuchaliśmy apeli. Bo tylko separacja i bezwzględne przestrzeganie wszystkich zakazów i nakazów pozwoli nam na to, by ryzyko zachorowań było jak najmniejsze - mówił podczas dzisiejszej konferencji władz miasta prezydent Tadeusz Truskolaski.

11:00 Konferencja prasowa władz Białegostoku

Prezydent oburzony pytaniami o organizację wyborów w mieście

10:15 117 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce

Sześć kolejnych zgonów z powodu koronawirusa

10:10 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Podlaskiem

Łącznie w Podlaskiem już 246 przypadków zakażenia

9:10 Dzienny raport o koronawirusie Ministerstwa Zdrowia

8:45 Już dziś, o godz. 11 kolejna konferencja informacyjna LIVE prezydenta Białegostoku

7:15 15 mandatów za złamanie zasad przemieszczania się w Podlaskiem

6:30 1 przypadek nieprzestrzegania kwarantanny w Podlaskiem

3313 kontroli osób przebywających w kwarantannie 13.04.2020

NAJNOWSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE W BIAŁYMSTOKU I WOJ. PODLASKIM - 13 KWIETNIA 2020

20:00 Aktualna mapa zakażeń w Podlaskiem

19:00 Zapadalność w Polsce na Covid-19 na 100 tys. wynosi 17,4.

Najwyższe wskaźniki odnotowujemy w województwie mazowieckim - 30,7; dolnośląskie - 24,0; łódzkie - 21,5

17:15 260 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia w Polsce

Zmarło kolejne 13 osób

17:05 16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Podlaskiem

Wyzdrowiało kolejnych pięć osób (w sumie 15)

16:00 Nowe zakażenia w wysokomazowieckiem

15:05 Pierwsze zakażenie w Grajewie

14:05 W Podlaskiem przebadano 4658 próbek pod kątem obecności koronawirusa

11:05 261 osób w Podlaskiem pod nadzorem epidemiologicznym

08:35 Podlaska policja 12.04.2020 wystawiła 19 mandatów za nieprestrzeganie przepisów podczas stanu epidemii

Podczas ponad 3400 wczorajszych kontroli kwarantann tylko dwie osoby w Sokółce opuściły miejsce jej odbywania - informuje nadkom. Tomasz Krupa. - Wczoraj policjantom mieszkańcy województwa zgłosili 95 interwencji związanych z łamaniem przepisów dot. przemieszczania się i gromadzenia. W 19 przypadkach interwencje zakończyły się mandatami, w 12 zostaną skierowane wnioski do sądu, a w 28 przypadkach wystarczyły pouczenia. Pozostałe zgłoszenia nie zostały potwierdzone.

06:45 Straż Miejska w Białymstoku nie odnotowała wielu interwencji w Wielkanoc

Piszą: "Wiemy że nie jesteśmy idealni, ale staramy się, dzięki Wam mamy spokojną służbę"

od 7 lat
Wideo

Boże Ciało - na czym polega to święto echodnia.eu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna