Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus - Białystok i woj. podlaskie - RAPORT. Nowe przypadki zakażeń w regionie. W kraju już 57 ofiar. 30.03.2020 - 02.04.2020

red
Mamy już 59 przypadków choroby potwierdzonej testami w województwie podlaskim. W całym kraju zakażone są już 2946 osoby (po godz. 21 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 254 nowych przypadkach), kilka w stanie ciężkim. 57 pacjentów zmarło. W Polsce trwa stan epidemii. Rząd zamknął granice, międzynarodowy transport lotniczy został wstrzymany. Zostały zamknięte restauracje, puby, bary, większość sklepów w galeriach handlowych, szkoły i uczelnie. Szkoły będą zamknięte co najmniej do Wielkanocy. Prezydent Białegostoku odwołał wszystkie imprezy kulturalne. Zamknął też m.in. baseny, a komunikacja jeździ jak w soboty. Śledź nasz raport dotyczący koronawirusa w Białymstoku, woj. podlaskim a także w Polsce i na świecie. Aktualizujemy go na bieżąco.

NAJNOWSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE W BIAŁYMSTOKU I WOJ. PODLASKIM - 2 KWIETNIA 2020

21.20 Cztery nowe przypadki zakażeń koronawirusem w Podlaskiem

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o czterech kolejnych przypadkach zakażeń koronawirusem w Podlaskiem (łącznie to 59 osób). W całym kraju choruje już 2946 osób. Są kolejne ofiary śmiertelne. NA COVID-19 zmarło już 57 osób.

20:25 Koronawirus na świecie w liczbach

Na świecie odnotowano już ponad milion przypadków koronawirusa - podaje Worldometers.info. Do tej pory na całym świecie z powodu koronawirusa zmarło ponad 50 tys. osób - informuje amerykański Uniwersytet Hopkinsa.

17.45 Znamy szczegóły dot. osób z woj. podlaskiego u których stwierdzono w czwartek koronawirusa

Wśród osób, u których potwierdzono 2 kwietnia koronawirusa są trzy z Łomży (dziecko, nastolatek i starszy mężczyzna), kobieta z pow. łomżyńskiego, dwóch mężczyzn z pow. siemiatyckiego oraz mężczyźni z pow. bielskiego i białostockiego.

16:35 Nowe zakażenia w woj. podlaskim

Jest osiem nowych zakażeń w woj. podlaskim poinformowało w najnowszym raporcie Ministerstwo Zdrowia. To oznacza, że w naszym regionie zachorowało już 55 osób. W całym kraju jest już zarażonych 2692 osób. Rośnie liczba ofiar. Zmarło z powodu koronawirusa już 51 osób.

12:30 Ministerstwo Zdrowia informuje, że w ciągu ostatniej doby wykonano w Polsce pond 5300 testów

11:15 Miasto obniża czynsze dla przedsiębiorców wynajmujących lokale ZMK i KTBS

Chodzi o obniżkę do wysokości kosztów eksploatacyjnych w przypadku całkowitego zawieszenia działalności przez pełny miesiąc. W przypadku częściowego zawieszenia działalności obniżka czynszu jest proporcjonalna do poniesionych strat.

11:15 Dwie kolejne ofiary koronowirusa w Polsce. Już 45 osób zmarło

10:12 Podlascy policjanci karzą za łamanie zakazów

Chodzi m.in. o przemieszczanie się osób, także w transporcie publicznym oraz gromadzenia się osób. Zgłoszono w sumie 36 interwencji z czego 24 nie zostały potwierdzone. Podlascy policjanci nałożyli 3 mandaty karne, zastosowano 5 pouczeń, a także w 4 sprawach prowadzone są czynności.

9:30 Dzienny raport MInisterstwa Zdrowia o koronawirusie

6:14 9 przypadków łamania kwarantanny na Podlasiu

Minionej doby podlascy policjanci sprawdzili 4 687 osób odbywających kwarantannę domową. W 9 przypadkach: 5 na terenie powiatu suwalskiego, po 1 z powiatów: siemiatyckiego, łomżyńskiego, hajnowskiego i Bielska Podlaskiego osób odbywajacych kwarantanny nie było w miejscu zamieszkania. W związku z tym policjanci prowadzą czynności wyjaśniające.

NAJNOWSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE W BIAŁYMSTOKU I WOJ. PODLASKIM - 1 KWIETNIA 2020

21:35 3 nowe przypadki zakażeń w woj. podlaskim

Są niestety, trzy nowe przypadki zakażeń koronawirusem w regionie. To kobieta w sile wieku i młody mężczyzna z powiatu siemiatyckiego oraz młoda kobieta z powiatu suwalskiego. Jest też siedem nowych zgonów w kraju. Łącznie z powodu koronawirusa zmarły już 43 osoby.

20:00 Najnowszy raport z Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego

W województwie zakażone koronawirusem są 44 osoby. Hospitalizowane są 22. W kwarantannie pozostaje 5495 osób, a 355 pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym. Jak dotąd przebadano 1606 próbek.

19:50 Sieć Biedronka zapowiada przedłużenie godzin pracy hipermarketów

18:18 Białostockie Planty i Akcent Zoo zamknięte

Zgodnie z zapowiedziami, od dziś weszły w życie przepisy, na mocy których nie możemy korzystać ze spacerów po parkach i miejscach w których gromadzą się ludzie. Białostockie Planty zostały ogrodzone. CZYTAJ WIĘCEJ: Białystok. Zamknięte Planty i Akcent Zoo. Las Zwierzyniecki na razie otwarty [ZDJĘCIA]

16:44 Zostań w domu z Akademią Teatralną w Białymstoku! Od czwartku "Studencka dobranocka"

Zapraszamy przed ekrany komputerów i smartfonów we czwartek, 2 kwietnia o godz. 19:00 na teatralną dobranockę w wykonaniu Katarzyny Mazur i Zosi Straczyckiej. Będzie to krótkie przestawienie pod tytułem "Nazywam się Miś". Zapraszamy misiolubów w wieku do 4 lat w górę.

14:40 Aż 8 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem na Podlasiu

Poinformował o tym wojewoda i podlaski inspektor sanitarny. To przypadki potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. To:

 • nastolatka z Białegostoku
 • starszy mężczyzna z Białegostoku
 • starsza kobieta z Białegostoku
 • młody mężczyzna z powiatu łomżyńskiego
 • młoda kobieta z powiatu łomżyńskiego
 • kobieta w sile wieku z powiatu łomżyńskiego
 • mężczyzna w sile wieku z powiatu łomżyńskiego
 • młody mężczyzna z powiatu łomżyńskiego

Stan wszystkich osób jest dobry, przebywają w izolacji domowej. W sumie mamy w województwie już 44 zakażone osoby.

Mapa wszystkich potwierdzonych zachorowań w województwie podlaskim. To dane orientacyjne dotyczące miejsc występowania zachorowań na podstawie oficjalnych informacji Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego

13:19 Piosenka na trudny czas "Wszystko będzie dobrze"

W geście jedności i wzajemnego wsparcia Niepodległa wspólnie z Wojtkiem Cugowskim, Edytą Golec, Łukaszem Golec, Pawłem Golec, Natalią Kawalec, Piotrem Kupichą (Feel), Haliną Mlynkovą, Piotrem Sołoduchą (Enej), zespołem TULIA i Roksaną Węgiel niosą słowa otuchy. Niech te dźwięki staną się naszym muzycznym antidotum.

12:53 Ministerstwo Cyfryzacji: Aplikacja Kwarantanna domowa – od dziś obowiązkowa

Obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna dotyczy zdrowych osób, które jednak miały kontakt z chorymi lub podejrzewanymi o zakażenie koronawirusem. Obejmowani są nią także wszyscy, którzy wjeżdżają do Polski z zagranicy.

12:40 Ministerstwo Zdrowia: W ciągu doby wykonano ponad 4,3 tys. testów na koronawirusa

12:37 Zostań w domu i czytaj – nowy cykl wideo Książnicy Podlaskiej

Pracownicy polecamy w nim wartościowe, interesujące i wciągające książki dla dorosłych i dla dzieci.

11:25 W Podlaskiem do godz. 11 1 kwietnia bez nowych zakażeń

9:15 Straż miejska kontroluje białostockie osiedla z drona

8:40 Już 35 osób w Polsce zmarło z powodu koronawirusa

W Polsce już 2347 zakażonych

6:50 Białostocka straż miejska z drona chce obserwować miasto

6:10 Podlascy policjanci zanotowali wczoraj dwa przypadki łamania kwarantanny

Minionej doby podlascy policjanci sprawdzili 4 481 osób odbywających kwarantannę domową. W 2 przypadkach na terenie powiatu suwalskiego osób odbywajacych kwarantanny nie było w miejscu zamieszkania. W związku z tym policjanci prowadzą czynności wyjaśniające.

NAJNOWSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE W BIAŁYMSTOKU I WOJ. PODLASKIM - 31 MARCA 2020

20:20 96 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce

20:05 Ministerstwo Zdrowia prezentuje zalecenia dla pracodacwów podczas epidemii koronawirusa

18:05 Dzienny raport o koronawirusie w woj. podlaskim

17:50 Dzienny raport o koronawirusie w Polsce

16:56 Podlascy policjanci zmieniają sposób kontrolowania osób na kwarantannie

Teraz osoby poddane kwarantannie będziemy kontrolować w wybranych przez nas porach, bez zapowiedzi - mówi Tomasz Krupa, rzecznik podlaskiej policji. Dodaje, że nie każda osoba - tak jak teraz - będzie sprawdzana codziennie. Kontrole mają być wyrywkowe, a funkcjonariusze będą mogli odwiedzać te same rodziny nawet kilka razy dziennie. - Od początku kontroli policjanci prowadzą 59 czynności wyjaśniających w związku z łamaniem kwarantann - mówi Tomasz Krupa.

16:05 Strefa płatnego parkowania – opłaty nie będą pobierane

Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk podjął decyzję o zawieszeniu pobierania opłat w strefie płatnego parkowania w centrum Suwałk od 31 marca. Decyzja związana jest ze stale rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem.

15:40 Prezydent Białegostoku napisał list do działaczy PiS

zwracam się z apelem do parlamentarzystów i polityków rządzącej partii oraz samorządowców Prawa i Sprawiedliwości, aby wszelkie możliwe do wykorzystania pieniądze kierowali na jeden cel: walkę z pandemią i jej konsekwencjami. Przede wszystkim apeluję, aby 2 mld złotych, które otrzymała Telewizja Polska, zostały przeznaczone na walkę z koronawirusem.

14:30 83 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce

Potwierdzone przypadki dotyczą: 19 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. podkarpackiego, 12 osób z woj. opolskiego, 10 osób z woj. lubelskiego, 7 osób z woj. małopolskiego, 6 osób z woj. łódzkiego, 6 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po jednej osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i woj. pomorskiego.

12:17 Premier Mateusz Morawiecki: Musimy ograniczyć dystans społeczny

Utrzymajmy dystans 2 metry pomiędzy przechodniami. Dzieci mogą wychodzić tylko z osobami dorosłymi. Wprowadzamy ograniczenia w dostępie do parków, bulwarów, plaż. Wprowadzamy zakaz korzystania z rowerów miejskich. Zamknięte zostaną wszystkie usługi fryzjerskie i kosmetyczne. Wprowadzamy limit trzech osób w sklepie na jedną kasę i obowiązek nakładania rękawiczek przed sklepami. W weekendy zamykamy sklepy budowlane, pozostają otwarte sklepy spożywcze, apteki i drogerie. Od godz. 10 do 12 sklepy będą otwarte tylko dla osób 65+.

Będzie rozszerzona formuła kwarantanny. Osoby, które od dziś rozpoczynają kwarantannę muszą być odizolowane od rodziny i bliskich albo cała rodzina zostaje poddana kwarantannie. Limity miejsc u przewoźników prywatnych takie same jak w komunikacji miejskiej. Zabiegi rehabilitacyjne w szpitalach zostają odwołane. Na stacjach paliw obowiązkowa dezynfekcja po każdym kliencie. Kary za nieprzestrzeganie wyniosą od 5 do 35 tys. zł.

12:17 Premier Mateusz Morawiecki: kordon sanitarny na granicach to za mało

Za dużo jest kontaktów pomiędzy ludźmi

11:30 Nowy raport Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego

36 zakażonych, 19 hospitalizowanych

9:50 Dzienny raport Ministerstwa Zdrowia

8:40 77 nowych przypadków koronawirusa w Polsce

Potwierdzone przypadki dotyczą: 27 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. wielkopolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 9 z woj. świętokrzyskiego, 7 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego i 3 z woj. pomorskiego.

6:34 Mandaty i pouczenia za łamanie zakazów

W związku z łamaniem zakazów m.in. przemieszczania się osob, w transporcie publicznym oraz gromadzenia sie osob podlaskiej policji zgłoszono w sumie 27 interwencji z czego 14 nie zostało potwierdzonych. Funkcjonariusze nałożyli 7 mandatow karnych, zastosowano 2 pouczenia. Z kolei w 2 przypadkach prowadzone są czynności.

6:21 Podlascy policjanci nie zastali 9 osób przebywających na kwarantannie

Minionej doby podlascy policjanci sprawdzili 4 617 osób odbywających kwarantannę domową. W 9 przypadkach: po 2 na terenie powiatow: hajnowskiego oraz suwalskiego, 4 na terenie pow. wysokomazowieckiego oraz 1 - pow. augustowski osób odbywajacych kwarantanny nie było w miejscu zamieszkania. W związku z tym policjanci prowadzą czynności wyjaśniające. Wczoraj skończyło się ponad 650 kwarantann, natomiast dziś skończy się kolejnych ponad 500.

NAJNOWSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE W BIAŁYMSTOKU I WOJ. PODLASKIM - 30 MARCA 2020

20:15 Pięć kolejnych osób zmarło na koronawirusa w Polsce

Ministerstwo Zdrowia: Z przykrością informujemy o śmierci pięciu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 71-letni mężczyzna, 87-letnia kobieta i 73-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, wszyscy z chorobami współistniejącymi; 73-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, która była w stanie ciężkim i miała choroby współistniejące oraz 60-letni mężczyzna ze szpitala w Biłgoraju.

19:15 Doba w liczbach z Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego

1207 przebadanych próbek, z których 36 dały pozytywny wynik. 22 hospitalizowanych, 4668 w kwarantannie i 338 osób pod nadzorem epidemiologicznym.

18.30 Teatr Dramatyczny walczy z koronawirusem

Krawcowe z pracowni Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku pomagają w szyciu masek dla pracowników służby zdrowia. Instytucja wspiera oddolną akcję "Szycie ratuje życie". Czytaj więcej: Teatr Dramatyczny walczy z koronawirusem. Krawcowe z teatralnej pracowni w akcji Szycie ratuje życie (zdjęcia)

17:15 75 mieszkańców gminy Wasilków pozostaje w kwarantannie

15:47 Politechnika Białostocka uruchomiła zbiórkę na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego

Studenci, pracownicy i przyjaciele uczelni chcą zebrać 10 tys. złotych. To odpowiedź na apel dyrektora USK w Białymstoku. W ubiegłym tygodniu prosił o sprzęt zabezpieczający dla personelu i pacjentów.

15:20 Liczba zakażonych zbliża się do 2 tysięcy

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 79 przypadkach koronawirusa w kraju. Łącznie zakażone są 1984 osoby.

14:50 Cztery nowe przypadki zakażenia w Podlaskiem

Według najnowszego raportu opublikowanego przez Podlaski Urząd Wojewódzki mamy cztery kolejne przypadki koronawirusa w Podlaskiem. To dwie kobiety i mężczyzna z Łomży oraz starszy mężczyzna z Białegostoku. W sumie w województwie zakażonych patogenem jest już 36 osób.

Potwierdzone przypadki koronawirusa w województwie podlaskim. Większość miejsc zaznaczyliśmy orientacyjnie. Wszystkie dane na podstawie oficjalnych danych przekazanych przez Podlaski Urząd Wojewódzki.

13:31 Koronawirus w szkole w Piątnicy

12:45 Główny Inspektorat Sanitarny przypomina zasady dotyczące opuszczania kwarantanny

Kwarantanna nakładana jest na okres 14 dni. Decyzja o kwarantannie wynika z: a) tytułu przekroczenia granicy po 15 marca 2020 r. albo b) może być przekazana ustnie przez pracownika sanepidu.

 • W przypadku przekroczenia granicy – kwarantanna obowiązuje przez okres 14 dni licząc od dnia następnego po dniu przekroczenia granicy. O jej rozpoczęciu i zakończeniu informuje Straż Graniczna w momencie przekroczenia granicy. Dane osób przekraczających granicę trafiają do systemu, który prowadzi wojewoda. W przypadku wątpliwości dotyczących prawidłowości dotyczących dat kwarantanny związanej z powrotem do kraju po 15 marca, należy kontaktować się z urzędem wojewódzkim.
 • W przypadku kwarantanny nakładanej przez sanepid – o jej nałożeniu informuje, również telefonicznie, pracownik sanepidu. Podczas informacji o nałożeniu kwarantanny pracownik sanepidu informuje o dacie jej zakończenia.
 • Po dacie zakończenia kwarantanny, w przypadku braku objawów COVID-19, obywatel automatycznie może wrócić do pracy. Nie jest wymagane dodatkowe zaświadczenie od sanepidu.

12:30 Pracownicy białostockiego teatru dramatycznego szyją maseczki dla szpitali

Przyłączyliśmy się do akcji "Szycie ratuje życie". Krawcowe z pracowni Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku pomagają w szyciu masek, a wszystkich naszych widzów i sympatyków zachęcamy do wsparcia zbiórki - napisała do nas Martyna Zaniewska, rzeczniczka teatru.

11:40 Raport z Podlaskiego - stan na godz. 11

11:30 Ministerstwo Zdrowia: w ciągu doby wykonano ponad 3,8 tys. testów na koronawirusa

10:14 Wasilków: aktualne problemy związane ze stanem epidemii koronawirusa w gminie

W samo południe konferencja prasowa online

10:07 Sesja rozpoczęta. Przewodniczący dziękuje służbom i mieszkańcom

Rozpoczęła się sesja białostockiej rady miasta. Przewodniczący Łukasz Prokorym dziękuje służbom i mieszkańcom, którzy pomagają w walce z koronawirusem

9:30 Rusza laboratorium UMB wykrywające koronawirusa u pacjentów

Materiał biologiczny pobrany od pacjentów z podlaskich szpitali z podejrzeniem choroby zakaźnej COVID-19 będzie przyjmowany całodobowo, a testy będą wykonywane w pracy zmianowej.

8:50 Kolejne cztery przypadki zakażenia koronawirusem na Podlasiu

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o czterech kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:

 • Starszy mężczyzna z Łomży, hospitalizowany w tamtejszym szpitalu
 • Młoda kobieta z powiatu siemiatyckiego, hospitalizowana w Szpitalu w Hajnówce
 • Starsza kobieta z Białegostoku, hospitalizowana w Szpitalu w Łomży
 • Starszy mężczyzna z Białegostoku, hospitalizowany w Szpitalu w Łomży.

6:51 Prezydent Białegostoku apeluje do mieszkańców

Najważniejsze dziś jest dbanie o siebie, ale także - o siebie nawzajem - napisał Tadeusz Truskolaski. List jest udostępniony w serwisach społecznościowych.

6:22 Dwa mandaty karne i trzy pouczenia

W związku z łamaniem zakazów: przemieszczania się oraz gromadzenia osob zgłoszono w sumie 40 interwencji z czego 31 nie zostało potwierdzonych, nałożono dwa mandaty karne, zastosowano trzy pouczenia. Z kolei w czterech przypadkach prowadzone są czynności.

6:19 Pięć przypadków złamania kwarantanny na Podlasiu

Policja informuje: „Minionej doby podlascy policjanci sprawdzili 4 668 osób odbywających kwarantannę domową. W 5 przypadkach: po jednej osobie na terenie powiatów: białostockiego oraz suwalskiego, trzy na terenie powiatu augustowskiego osób odbywających kwarantanny nie było w miejscu zamieszkania. W związku z tym policjanci prowadzą czynności wyjaśniające.

ARCHIWUM RAPORTU Z WOJ. PODLASKIEGO Z POPRZEDNICH DNI: Koronawirus - Białystok i woj. podlaskie - RAPORT. Nowe przypadki zakażeń w regionie. W kraju już 57 ofiar - 2.04.2020

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna