Koronawirus - Białystok i woj. podlaskie - RAPORT. Nowe przypadki zakażeń w regionie. W kraju już 57 ofiar. 30.03.2020 - 02.04.2020

red
Udostępnij:
Mamy już 59 przypadków choroby potwierdzonej testami w województwie podlaskim. W całym kraju zakażone są już 2946 osoby (po godz. 21 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 254 nowych przypadkach), kilka w stanie ciężkim. 57 pacjentów zmarło. W Polsce trwa stan epidemii. Rząd zamknął granice, międzynarodowy transport lotniczy został wstrzymany. Zostały zamknięte restauracje, puby, bary, większość sklepów w galeriach handlowych, szkoły i uczelnie. Szkoły będą zamknięte co najmniej do Wielkanocy. Prezydent Białegostoku odwołał wszystkie imprezy kulturalne. Zamknął też m.in. baseny, a komunikacja jeździ jak w soboty. Śledź nasz raport dotyczący koronawirusa w Białymstoku, woj. podlaskim a także w Polsce i na świecie. Aktualizujemy go na bieżąco.

NAJNOWSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE W BIAŁYMSTOKU I WOJ. PODLASKIM - 2 KWIETNIA 2020

21.20 Cztery nowe przypadki zakażeń koronawirusem w Podlaskiem

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o czterech kolejnych przypadkach zakażeń koronawirusem w Podlaskiem (łącznie to 59 osób). W całym kraju choruje już 2946 osób. Są kolejne ofiary śmiertelne. NA COVID-19 zmarło już 57 osób.

20:25 Koronawirus na świecie w liczbach

Na świecie odnotowano już ponad milion przypadków koronawirusa - podaje Worldometers.info. Do tej pory na całym świecie z powodu koronawirusa zmarło ponad 50 tys. osób - informuje amerykański Uniwersytet Hopkinsa.

17.45 Znamy szczegóły dot. osób z woj. podlaskiego u których stwierdzono w czwartek koronawirusa

Wśród osób, u których potwierdzono 2 kwietnia koronawirusa są trzy z Łomży (dziecko, nastolatek i starszy mężczyzna), kobieta z pow. łomżyńskiego, dwóch mężczyzn z pow. siemiatyckiego oraz mężczyźni z pow. bielskiego i białostockiego.

16:35 Nowe zakażenia w woj. podlaskim

Jest osiem nowych zakażeń w woj. podlaskim poinformowało w najnowszym raporcie Ministerstwo Zdrowia. To oznacza, że w naszym regionie zachorowało już 55 osób. W całym kraju jest już zarażonych 2692 osób. Rośnie liczba ofiar. Zmarło z powodu koronawirusa już 51 osób.

12:30 Ministerstwo Zdrowia informuje, że w ciągu ostatniej doby wykonano w Polsce pond 5300 testów

11:15 Miasto obniża czynsze dla przedsiębiorców wynajmujących lokale ZMK i KTBS

Chodzi o obniżkę do wysokości kosztów eksploatacyjnych w przypadku całkowitego zawieszenia działalności przez pełny miesiąc. W przypadku częściowego zawieszenia działalności obniżka czynszu jest proporcjonalna do poniesionych strat.

11:15 Dwie kolejne ofiary koronowirusa w Polsce. Już 45 osób zmarło

10:12 Podlascy policjanci karzą za łamanie zakazów

Chodzi m.in. o przemieszczanie się osób, także w transporcie publicznym oraz gromadzenia się osób. Zgłoszono w sumie 36 interwencji z czego 24 nie zostały potwierdzone. Podlascy policjanci nałożyli 3 mandaty karne, zastosowano 5 pouczeń, a także w 4 sprawach prowadzone są czynności.

9:30 Dzienny raport MInisterstwa Zdrowia o koronawirusie

6:14 9 przypadków łamania kwarantanny na Podlasiu

Minionej doby podlascy policjanci sprawdzili 4 687 osób odbywających kwarantannę domową. W 9 przypadkach: 5 na terenie powiatu suwalskiego, po 1 z powiatów: siemiatyckiego, łomżyńskiego, hajnowskiego i Bielska Podlaskiego osób odbywajacych kwarantanny nie było w miejscu zamieszkania. W związku z tym policjanci prowadzą czynności wyjaśniające.

NAJNOWSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE W BIAŁYMSTOKU I WOJ. PODLASKIM - 1 KWIETNIA 2020

21:35 3 nowe przypadki zakażeń w woj. podlaskim

Są niestety, trzy nowe przypadki zakażeń koronawirusem w regionie. To kobieta w sile wieku i młody mężczyzna z powiatu siemiatyckiego oraz młoda kobieta z powiatu suwalskiego. Jest też siedem nowych zgonów w kraju. Łącznie z powodu koronawirusa zmarły już 43 osoby.

20:00 Najnowszy raport z Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego

W województwie zakażone koronawirusem są 44 osoby. Hospitalizowane są 22. W kwarantannie pozostaje 5495 osób, a 355 pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym. Jak dotąd przebadano 1606 próbek.

19:50 Sieć Biedronka zapowiada przedłużenie godzin pracy hipermarketów

18:18 Białostockie Planty i Akcent Zoo zamknięte

Zgodnie z zapowiedziami, od dziś weszły w życie przepisy, na mocy których nie możemy korzystać ze spacerów po parkach i miejscach w których gromadzą się ludzie. Białostockie Planty zostały ogrodzone. CZYTAJ WIĘCEJ: Białystok. Zamknięte Planty i Akcent Zoo. Las Zwierzyniecki na razie otwarty [ZDJĘCIA]

16:44 Zostań w domu z Akademią Teatralną w Białymstoku! Od czwartku "Studencka dobranocka"

Zapraszamy przed ekrany komputerów i smartfonów we czwartek, 2 kwietnia o godz. 19:00 na teatralną dobranockę w wykonaniu Katarzyny Mazur i Zosi Straczyckiej. Będzie to krótkie przestawienie pod tytułem "Nazywam się Miś". Zapraszamy misiolubów w wieku do 4 lat w górę.

14:40 Aż 8 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem na Podlasiu

Poinformował o tym wojewoda i podlaski inspektor sanitarny. To przypadki potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. To:

 • nastolatka z Białegostoku
 • starszy mężczyzna z Białegostoku
 • starsza kobieta z Białegostoku
 • młody mężczyzna z powiatu łomżyńskiego
 • młoda kobieta z powiatu łomżyńskiego
 • kobieta w sile wieku z powiatu łomżyńskiego
 • mężczyzna w sile wieku z powiatu łomżyńskiego
 • młody mężczyzna z powiatu łomżyńskiego

Stan wszystkich osób jest dobry, przebywają w izolacji domowej. W sumie mamy w województwie już 44 zakażone osoby.

Mapa wszystkich potwierdzonych zachorowań w województwie podlaskim. To dane orientacyjne dotyczące miejsc występowania zachorowań na podstawie oficjalnych informacji Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego

13:19 Piosenka na trudny czas "Wszystko będzie dobrze"

W geście jedności i wzajemnego wsparcia Niepodległa wspólnie z Wojtkiem Cugowskim, Edytą Golec, Łukaszem Golec, Pawłem Golec, Natalią Kawalec, Piotrem Kupichą (Feel), Haliną Mlynkovą, Piotrem Sołoduchą (Enej), zespołem TULIA i Roksaną Węgiel niosą słowa otuchy. Niech te dźwięki staną się naszym muzycznym antidotum.

12:53 Ministerstwo Cyfryzacji: Aplikacja Kwarantanna domowa – od dziś obowiązkowa

Obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna dotyczy zdrowych osób, które jednak miały kontakt z chorymi lub podejrzewanymi o zakażenie koronawirusem. Obejmowani są nią także wszyscy, którzy wjeżdżają do Polski z zagranicy.

12:40 Ministerstwo Zdrowia: W ciągu doby wykonano ponad 4,3 tys. testów na koronawirusa

12:37 Zostań w domu i czytaj – nowy cykl wideo Książnicy Podlaskiej

Pracownicy polecamy w nim wartościowe, interesujące i wciągające książki dla dorosłych i dla dzieci.

11:25 W Podlaskiem do godz. 11 1 kwietnia bez nowych zakażeń

9:15 Straż miejska kontroluje białostockie osiedla z drona

8:40 Już 35 osób w Polsce zmarło z powodu koronawirusa

W Polsce już 2347 zakażonych

6:50 Białostocka straż miejska z drona chce obserwować miasto

6:10 Podlascy policjanci zanotowali wczoraj dwa przypadki łamania kwarantanny

Minionej doby podlascy policjanci sprawdzili 4 481 osób odbywających kwarantannę domową. W 2 przypadkach na terenie powiatu suwalskiego osób odbywajacych kwarantanny nie było w miejscu zamieszkania. W związku z tym policjanci prowadzą czynności wyjaśniające.

NAJNOWSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE W BIAŁYMSTOKU I WOJ. PODLASKIM - 31 MARCA 2020

20:20 96 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce

20:05 Ministerstwo Zdrowia prezentuje zalecenia dla pracodacwów podczas epidemii koronawirusa

18:05 Dzienny raport o koronawirusie w woj. podlaskim

17:50 Dzienny raport o koronawirusie w Polsce

16:56 Podlascy policjanci zmieniają sposób kontrolowania osób na kwarantannie

Teraz osoby poddane kwarantannie będziemy kontrolować w wybranych przez nas porach, bez zapowiedzi - mówi Tomasz Krupa, rzecznik podlaskiej policji. Dodaje, że nie każda osoba - tak jak teraz - będzie sprawdzana codziennie. Kontrole mają być wyrywkowe, a funkcjonariusze będą mogli odwiedzać te same rodziny nawet kilka razy dziennie. - Od początku kontroli policjanci prowadzą 59 czynności wyjaśniających w związku z łamaniem kwarantann - mówi Tomasz Krupa.

16:05 Strefa płatnego parkowania – opłaty nie będą pobierane

Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk podjął decyzję o zawieszeniu pobierania opłat w strefie płatnego parkowania w centrum Suwałk od 31 marca. Decyzja związana jest ze stale rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem.

15:40 Prezydent Białegostoku napisał list do działaczy PiS

zwracam się z apelem do parlamentarzystów i polityków rządzącej partii oraz samorządowców Prawa i Sprawiedliwości, aby wszelkie możliwe do wykorzystania pieniądze kierowali na jeden cel: walkę z pandemią i jej konsekwencjami. Przede wszystkim apeluję, aby 2 mld złotych, które otrzymała Telewizja Polska, zostały przeznaczone na walkę z koronawirusem.

14:30 83 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce

Potwierdzone przypadki dotyczą: 19 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. podkarpackiego, 12 osób z woj. opolskiego, 10 osób z woj. lubelskiego, 7 osób z woj. małopolskiego, 6 osób z woj. łódzkiego, 6 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po jednej osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i woj. pomorskiego.

12:17 Premier Mateusz Morawiecki: Musimy ograniczyć dystans społeczny

Utrzymajmy dystans 2 metry pomiędzy przechodniami. Dzieci mogą wychodzić tylko z osobami dorosłymi. Wprowadzamy ograniczenia w dostępie do parków, bulwarów, plaż. Wprowadzamy zakaz korzystania z rowerów miejskich. Zamknięte zostaną wszystkie usługi fryzjerskie i kosmetyczne. Wprowadzamy limit trzech osób w sklepie na jedną kasę i obowiązek nakładania rękawiczek przed sklepami. W weekendy zamykamy sklepy budowlane, pozostają otwarte sklepy spożywcze, apteki i drogerie. Od godz. 10 do 12 sklepy będą otwarte tylko dla osób 65+.

Będzie rozszerzona formuła kwarantanny. Osoby, które od dziś rozpoczynają kwarantannę muszą być odizolowane od rodziny i bliskich albo cała rodzina zostaje poddana kwarantannie. Limity miejsc u przewoźników prywatnych takie same jak w komunikacji miejskiej. Zabiegi rehabilitacyjne w szpitalach zostają odwołane. Na stacjach paliw obowiązkowa dezynfekcja po każdym kliencie. Kary za nieprzestrzeganie wyniosą od 5 do 35 tys. zł.

12:17 Premier Mateusz Morawiecki: kordon sanitarny na granicach to za mało

Za dużo jest kontaktów pomiędzy ludźmi

11:30 Nowy raport Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego

36 zakażonych, 19 hospitalizowanych

9:50 Dzienny raport Ministerstwa Zdrowia

8:40 77 nowych przypadków koronawirusa w Polsce

Potwierdzone przypadki dotyczą: 27 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. wielkopolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 9 z woj. świętokrzyskiego, 7 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego i 3 z woj. pomorskiego.

6:34 Mandaty i pouczenia za łamanie zakazów

W związku z łamaniem zakazów m.in. przemieszczania się osob, w transporcie publicznym oraz gromadzenia sie osob podlaskiej policji zgłoszono w sumie 27 interwencji z czego 14 nie zostało potwierdzonych. Funkcjonariusze nałożyli 7 mandatow karnych, zastosowano 2 pouczenia. Z kolei w 2 przypadkach prowadzone są czynności.

6:21 Podlascy policjanci nie zastali 9 osób przebywających na kwarantannie

Minionej doby podlascy policjanci sprawdzili 4 617 osób odbywających kwarantannę domową. W 9 przypadkach: po 2 na terenie powiatow: hajnowskiego oraz suwalskiego, 4 na terenie pow. wysokomazowieckiego oraz 1 - pow. augustowski osób odbywajacych kwarantanny nie było w miejscu zamieszkania. W związku z tym policjanci prowadzą czynności wyjaśniające. Wczoraj skończyło się ponad 650 kwarantann, natomiast dziś skończy się kolejnych ponad 500.

NAJNOWSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE W BIAŁYMSTOKU I WOJ. PODLASKIM - 30 MARCA 2020

20:15 Pięć kolejnych osób zmarło na koronawirusa w Polsce

Ministerstwo Zdrowia: Z przykrością informujemy o śmierci pięciu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 71-letni mężczyzna, 87-letnia kobieta i 73-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, wszyscy z chorobami współistniejącymi; 73-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, która była w stanie ciężkim i miała choroby współistniejące oraz 60-letni mężczyzna ze szpitala w Biłgoraju.

19:15 Doba w liczbach z Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego

1207 przebadanych próbek, z których 36 dały pozytywny wynik. 22 hospitalizowanych, 4668 w kwarantannie i 338 osób pod nadzorem epidemiologicznym.

18.30 Teatr Dramatyczny walczy z koronawirusem

Krawcowe z pracowni Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku pomagają w szyciu masek dla pracowników służby zdrowia. Instytucja wspiera oddolną akcję "Szycie ratuje życie". Czytaj więcej: Teatr Dramatyczny walczy z koronawirusem. Krawcowe z teatralnej pracowni w akcji Szycie ratuje życie (zdjęcia)

17:15 75 mieszkańców gminy Wasilków pozostaje w kwarantannie

15:47 Politechnika Białostocka uruchomiła zbiórkę na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego

Studenci, pracownicy i przyjaciele uczelni chcą zebrać 10 tys. złotych. To odpowiedź na apel dyrektora USK w Białymstoku. W ubiegłym tygodniu prosił o sprzęt zabezpieczający dla personelu i pacjentów.

15:20 Liczba zakażonych zbliża się do 2 tysięcy

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 79 przypadkach koronawirusa w kraju. Łącznie zakażone są 1984 osoby.

14:50 Cztery nowe przypadki zakażenia w Podlaskiem

Według najnowszego raportu opublikowanego przez Podlaski Urząd Wojewódzki mamy cztery kolejne przypadki koronawirusa w Podlaskiem. To dwie kobiety i mężczyzna z Łomży oraz starszy mężczyzna z Białegostoku. W sumie w województwie zakażonych patogenem jest już 36 osób.

Potwierdzone przypadki koronawirusa w województwie podlaskim. Większość miejsc zaznaczyliśmy orientacyjnie. Wszystkie dane na podstawie oficjalnych danych przekazanych przez Podlaski Urząd Wojewódzki.

13:31 Koronawirus w szkole w Piątnicy

12:45 Główny Inspektorat Sanitarny przypomina zasady dotyczące opuszczania kwarantanny

Kwarantanna nakładana jest na okres 14 dni. Decyzja o kwarantannie wynika z: a) tytułu przekroczenia granicy po 15 marca 2020 r. albo b) może być przekazana ustnie przez pracownika sanepidu.

 • W przypadku przekroczenia granicy – kwarantanna obowiązuje przez okres 14 dni licząc od dnia następnego po dniu przekroczenia granicy. O jej rozpoczęciu i zakończeniu informuje Straż Graniczna w momencie przekroczenia granicy. Dane osób przekraczających granicę trafiają do systemu, który prowadzi wojewoda. W przypadku wątpliwości dotyczących prawidłowości dotyczących dat kwarantanny związanej z powrotem do kraju po 15 marca, należy kontaktować się z urzędem wojewódzkim.
 • W przypadku kwarantanny nakładanej przez sanepid – o jej nałożeniu informuje, również telefonicznie, pracownik sanepidu. Podczas informacji o nałożeniu kwarantanny pracownik sanepidu informuje o dacie jej zakończenia.
 • Po dacie zakończenia kwarantanny, w przypadku braku objawów COVID-19, obywatel automatycznie może wrócić do pracy. Nie jest wymagane dodatkowe zaświadczenie od sanepidu.

12:30 Pracownicy białostockiego teatru dramatycznego szyją maseczki dla szpitali

Przyłączyliśmy się do akcji "Szycie ratuje życie". Krawcowe z pracowni Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku pomagają w szyciu masek, a wszystkich naszych widzów i sympatyków zachęcamy do wsparcia zbiórki - napisała do nas Martyna Zaniewska, rzeczniczka teatru.

11:40 Raport z Podlaskiego - stan na godz. 11

11:30 Ministerstwo Zdrowia: w ciągu doby wykonano ponad 3,8 tys. testów na koronawirusa

10:14 Wasilków: aktualne problemy związane ze stanem epidemii koronawirusa w gminie

W samo południe konferencja prasowa online

10:07 Sesja rozpoczęta. Przewodniczący dziękuje służbom i mieszkańcom

Rozpoczęła się sesja białostockiej rady miasta. Przewodniczący Łukasz Prokorym dziękuje służbom i mieszkańcom, którzy pomagają w walce z koronawirusem

9:30 Rusza laboratorium UMB wykrywające koronawirusa u pacjentów

Materiał biologiczny pobrany od pacjentów z podlaskich szpitali z podejrzeniem choroby zakaźnej COVID-19 będzie przyjmowany całodobowo, a testy będą wykonywane w pracy zmianowej.

8:50 Kolejne cztery przypadki zakażenia koronawirusem na Podlasiu

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o czterech kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:

 • Starszy mężczyzna z Łomży, hospitalizowany w tamtejszym szpitalu
 • Młoda kobieta z powiatu siemiatyckiego, hospitalizowana w Szpitalu w Hajnówce
 • Starsza kobieta z Białegostoku, hospitalizowana w Szpitalu w Łomży
 • Starszy mężczyzna z Białegostoku, hospitalizowany w Szpitalu w Łomży.

6:51 Prezydent Białegostoku apeluje do mieszkańców

Najważniejsze dziś jest dbanie o siebie, ale także - o siebie nawzajem - napisał Tadeusz Truskolaski. List jest udostępniony w serwisach społecznościowych.

6:22 Dwa mandaty karne i trzy pouczenia

W związku z łamaniem zakazów: przemieszczania się oraz gromadzenia osob zgłoszono w sumie 40 interwencji z czego 31 nie zostało potwierdzonych, nałożono dwa mandaty karne, zastosowano trzy pouczenia. Z kolei w czterech przypadkach prowadzone są czynności.

6:19 Pięć przypadków złamania kwarantanny na Podlasiu

Policja informuje: „Minionej doby podlascy policjanci sprawdzili 4 668 osób odbywających kwarantannę domową. W 5 przypadkach: po jednej osobie na terenie powiatów: białostockiego oraz suwalskiego, trzy na terenie powiatu augustowskiego osób odbywających kwarantanny nie było w miejscu zamieszkania. W związku z tym policjanci prowadzą czynności wyjaśniające.

ARCHIWUM RAPORTU Z WOJ. PODLASKIEGO Z POPRZEDNICH DNI: Koronawirus - Białystok i woj. podlaskie - RAPORT. Nowe przypadki zakażeń w regionie. W kraju już 57 ofiar - 2.04.2020

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Gazeta Współczesna
Dodaj ogłoszenie