Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus i zdalne nauczanie w szkołach. Białostocka spółka ma sposób

Andrzej Matys
Andrzej Matys
Nauczanie zdalne stało się koniecznością każdej szkoły, a wielu nauczycieli stanęło przed wyzwaniem: jak przekazać uczniom wiedzę w wirtualny sposób. Chociaż szkoły są zamknięte, uczniowie powinni kontynuować edukację. Z pomocą dla podlaskich szkół przyszedł lokalny lider rynku IT. Białostocka firma SoftwareHut uruchomiła program wspierający szkoły we wdrożeniu bezpłatnego pakietu Office 365 A1 od Microsoft.

Białostockie szkoły mogą skorzystać z darmowych warsztatów online, na których nauczyciele i szkolni informatycy dowiadują się, jak skonfigurować darmowe edukacyjne oprogramowanie oraz poznają jego możliwości. System umożliwia poprowadzenie zdalnej lekcji, dzieci mogą widzieć nauczyciela i tablicę.

Nauczyciel może udostępnić uczniom swój ekran, przeprowadzić testy i zebrać wyniki tak, że uczniowie nie będą widzieli nawzajem swoich prac. Uczniowie mogą na bieżąco zadawać nauczycielowi pisemnie pytania w trakcie lekcji albo dyskutować z klasą na ogólnym forum podczas przerw. Program już ruszył, a pierwsi z nauczycieli wzięli udział w bezpłatnych warsztatach.

– Nowoczesne narzędzia w edukacji są wykorzystywane coraz częściej, jednak obecna sytuacja wymusiła całkowite przestawienie się systemu klasycznego nauczania na zdalną naukę. Oddelegowaliśmy naszych pracowników do wsparcia białostockich szkół. Nasi programiści w przyjazny, a przede wszystkim zdalny sposób, przekazują wiedzę o tym, jak uruchomić zajęcia na bazie darmowego pakietu Office 365 A1 – mówi Marcin Bartoszuk, Chief Technology Officer w SoftwareHut.

Ważnym aspektem uruchomionego programu wsparcia dla szkół jest to, że szkolenia odbywają się online, dzięki czemu wszyscy mogą pozostać bezpiecznie w domu.

– Praca przy pomocy zdalnych narzędzi to dla każdego programisty codzienność. W związku z tym jesteśmy gotowi na przekazanie tych niezbędnych umiejętności nauczycielom. Warto podkreślić, że nasi pracownicy są także wykładowcami akademickimi, dzięki czemu posiadają wiedzę z zakresu dydaktyki i potrafią w prosty sposób przekazać techniczną wiedzę osobom, które na co dzień nie mają do czynienia z instalacją oprogramowania czy obsługą aplikacji e–learningowych – dodaje Marcin Bartoszuk .

W czasie próby, jaką niewątpliwie jest okres narodowej kwarantanny, każda inicjatywa pozwalająca zaadaptować się nam do obecnej rzeczywistości jest cenna.

– Jesteśmy częścią lokalnej społeczności, do tych szkół chodzą również nasze dzieci. Dlatego reagujemy na aktualne potrzeby regionu i dzielimy się naszą wiedzą wspierając uczniów oraz nauczycieli w tym trudnym dla wszystkich okresie – podsumowuje Robert Strzelecki, prezes zarządu białostockiej Grupy TenderHut, do której należy spółka programistyczna SoftwareHut.

Szkoły potrzebujące technicznego wsparcia w przejściu na nauczanie zdalne mogą zgłaszać się do SoftwareHut pod adresem mailowym: [email protected]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiał oryginalny: Koronawirus i zdalne nauczanie w szkołach. Białostocka spółka ma sposób - Kurier Poranny

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna