MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus w Białymstoku i Podlaskiem: Lista szkół i przedszkoli, które uczą się hybrydowo lub zdalnie (AKTUALIZACJA)

Izolda Hukałowicz
Izolda Hukałowicz
Przedszkole Samorządowe nr 36 w BIałymstoku
Przedszkole Samorządowe nr 36 w BIałymstoku Źródło: strona internetowa szkoły
Piętnaście placówek oświatowych w województwie podlaskim prowadzi aktualnie nauczanie hybrydowe lub w zdalne ze względu na zakażenia koronawirusem. Zobacz, w które szkoły i przedszkola musiały zrezygnować częściowo lub w całości z nauczania stacjonarnego.

Jedenaście szkół, trzy przedszkola i jeden specjalny ośrodek szkolno-wychowawczy w regionie borykają się obecnie z problemami zakażeń wśród kadry lub podopiecznych.

Zespół Szkół nr 16 w Białymstoku

W Zespole Szkól nr 16 w Białymstoku zdalnym nauczaniem od dziś do 9 października objęte są dwie klasy (16 uczniów). Oprócz tego troje uczniów przebywających w domu pomocy społecznej w Zaściankach również uczy się na odległość od dziś do odwołania.

IX LO (przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku był pierwszą szkołą w regionie, w której pojawił się problem zakażenia koronawirusem. Obecnie jedna klasa IX Liceum Ogólnokształcącego (18 osób) od dziś do 10 października uczy się zdalnie.

Szkoła Podstawowa nr 9 w Białymstoku

W Szkole Podstawowej nr 9 w Białymstoku na odległość uczy się 26 osób (jedna klasa), które zakończą naukę zdalną dzisiaj i już jutro uczniowie wrócą do ławek szkolnych.

XI Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku

W XI Liceum Ogólnokształcącym im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Białymstoku pozytywne wyniki testów zostały potwierdzone u trzech instruktorów chóru. Na zdalne nauczanie przeszła jedna klasa (22 osoby), która jeszcze dziś uczy się zdalnie, ale jutro wróci do szkoły.

Tu oglądasz: Koronawirus – nowe objawy

Szkoła Podstawowa nr 2 w Bielsku Podlaskim

W Szkole Podstawowej nr 2 w Bielsku Podlaskim potwierdzono zakażenie u jednego z pracowników szkoły. W związku z tym od dziś do 9 października cała szkoła (345 osób) przeszła na nauczanie zdalne. Oddziały przedszkolne działają normalnie.

Szkoła Podstawowa w Topczewie

Od dziś do 9 października cała Szkoła Podstawowa im. księdza Franciszka Jakuba Falkowskiego w Topczewie będzie organizowała zajęcia w ramach kształcenia zdalnego. Tym samym na odległość będzie się uczyło 170 uczniów.

I Liceum Ogólnokształcące w Łomży

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łomży pozytywny wynik testu na obecność wirusa Sars-CoV-2 potwierdzono u jednego z nauczycieli. Miał on kontakt z dziewięcioma klasami, ale też z innymi nauczycielami z liceum, dlatego dyrekcja złożyła wniosek do prezydenta Łomży o przejście szkoły w całości na nauczanie zdalne do 9 października. I Liceum Ogólnokształcące w Łomży liczy 24 klasy, w których uczy się 706 uczniów.

Szkoła Podstawowa w Różanymstoku

Cała Szkoła Podstawowa w Różanymstoku przeszła na nauczanie zdalne po tym, jak w placówce pojawił się problem zakażenia koronawirusem. Na odległość uczy się obecnie 60 uczniów, którzy w ten sposób będą się kształciły do 14 października.

Szkoła Podstawowa w Raczkach

W Szkole Podstawowej w Raczkach (powiat suwalski) na nauczanie zdalne przeszła jedna klasa (17 dzieci) po tym ja u rodzica jednego z uczniów potwierdzono wynik testu w kierunku koronawirusa Uczniowie uczą się zdalnie od 28 września do 6 października. Reszta szkoły pracuje w normalnym trybie.

Szkoła Podstawowa w Nowych Piekutach

W Szkole Podstawowej im. ks. Rocha Modzelewskiego w Nowych Piekutach (powiat wysokomazowiecki) po potwierdzeniu zakażenia u jednego z nauczycieli, uczniowie jednej z VIII klas pozostają w kwarantannie. Uczą się zdalnie do dzisiaj i już jutro wrócą do szkoły.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Długoborzu

Trzech nauczycieli, pomoc nauczyciela oraz dwoje uczniów – to bilans zakażeń wirusem Sars-CoV-2 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. św. Jana Pawła II w Długoborzu. Decyzją sanepidu cała placówka został objęta kwarantanną od 24 września do 7 października.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna im. św. Siostry Faustyny Kowalskiej dla Dzieci i Młodzieży ze Spektrum Autyzmu i Niepełnosprawnością Intelektualną w Białymstoku

Tutaj zakażenie potwierdzono u jednego z uczniów. W kwarantannie pozostaje część personelu i czworo dzieci, w nadzorze epidemicznym znajduje się kolejna czwórka uczniów, a część podopiecznych nie wróciła jeszcze do szkoły po chorobach. Cała szkoła pracuje teraz zdalnie i 6 października dzieci wrócą do zajęć stacjonarnych.

Przedszkole Samorządowe nr 36 w Białymstoku

W Przedszkolu Samorządowym nr 36 w Białymstoku zakażonych jest sześciu pracowników placówki. W związku z tym trzy grupy dzieci, które miały kontakt z zakażonymi przeszły na nauczanie zdalne. Część personelu jest na zwolnieniu ze względu pozytywne wyniki, część jest na kwarantannie i nauczaniu zdalnym. Dzieci uczą się na odległość do dziś i już jutro powinny wrócić do przedszkola.

Przedszkole Samorządowe w Różanymstoku

Podobnie jak szkoła podstawowa, również i przedszkole w Różanymstoku boryka się z zakażeniem koronawirusem. W związku z tym 23 wychowanków placówki przebywa obecnie na kwarantannie od 1 do 14 października.

Przedszkole nr 10 w Suwałkach

Z powodu wykrycia przypadku zakażenia koronawirusem w przedszkolu wszyscy pracownicy i ich rodziny, dzieci oraz ich rodzice objęci zostali kwarantanną. Dziś zajęcia stacjonarne w przedszkolu zostały zawieszone i dla poszczególnych grup organizowana jest praca zdalna. W sumie w kwarantannie pozostaje 400 osób.

Lista szkół, w których pojawia się problem koronawirusa wydłuża się z dnia na dzień. Listę szkół i przedszkoli będziemy aktualizować na bieżąco.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna