MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus w Polsce i na świecie - raport na żywo minuta po minucie. Najnowsze informacje dotyczące epidemii wirusa SARS-CoV-2 (29.03)

Koronawirus w Polsce - raport
Koronawirus w Polsce - raport Konrad Kozłowski/ Polska Press
Raport 29 marca 2020: W Polsce zachorowały już 1862 osoby, zmarły 22. W sobotę nad ranem Sejm przyjął projekt tzw. Tarczy Antykryzysowej. Znalazła się w niej zmiana Kodeksu wyborczego umożliwiająca głosowanie korespondencyjne osobom na kwarantannie i tym, które przekroczyły 60 lat. Opozycja grzmi, że PiS pod osłoną nocy zmienił ordynację wyborczą tylko po to, żeby wygrać wybory.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Informacje - 29 marca 2020:

23:01

W niedzielę w USA odnotowano niespełna 136 tys. przypadków zakażenia koronawirusem. Dotychczas zmarło 2391 osób - informuje CNN.

22:55

Władze Moskwy wprowadzają od 30 marca ograniczenia w możliwości przemieszczania się i wychodzenia z domów. Mieszkańcy będą mogli opuścić swoje domy tylko w celu uzyskania pilnej pomocy medycznej, udać się do pobliskiego sklepu spożywczego lub apteki oraz wyprowadzić swoje zwierzęta domowe w odległości 100 metrów od miejsca zamieszkania. Wyjątek stanowić będą pracownicy kluczowych zakładów pracy, którzy będą mogli poruszać się normalnie - informuje CNN. Zgodnie z oświadczeniem władz, transport publiczny i prywatny, a także opuszczanie lub wjazd do miasta pozostaną nadal dozwolone.

22:45

  • Blisko 25 procent zakażeń koronawirusem w Polsce to osoby poniżej 30 roku życia - ostrzega Główny Inspektorat Sanitarny. - Zastanów się czy NAPRAWDĘ musisz wyjść z domu? Nie narażaj zdrowia i życia swojego i swoich bliskich. Nie lekceważ zagrożenia - apeluje służba.

22:38

Znane postaci życia publicznego w USA wśród ofiar koronawirusa. W Nowym Jorku zmarła zakażona Covid-19, znana dziennikarka oraz członkini zarządu stacji telewizyjnej CBS News, 54-letnia Maria Mercader. Od lat leczyła się na nowotwór. Zmarł również piosenkarz country 61-letni Joe Diffie. O swoim zakażeniu poinformował dwa dni temu.

22:31

Kolejny samorząd opowiada się przeciwko organizacji wyborów prezydenckich 10 maja. Wójt gminy Kadzidło ariusz Łukaszewski apeluje: Bądźmy solidarni, wybory muszą być przełożone.

Więcej o stanowisku wójta gminy Kadzidło - tutaj

22:05

Jak powiedziała zastępczyni głównego eksperta medycznego Anglii, może minąć pół roku, zanim życie w Wielkiej Brytanii wróci do normy - informuje BBC. Przemawiając podczas codziennej odprawy rządowej dotyczącej koronawirusa, dr Jenny Harries dodała: „Nie oznacza to, że będziemy całkowicie zablokowani na sześć miesięcy”. Kontynuowała jednak, że Wielka Brytania musi być „odpowiedzialna” w swoich działaniach i „stopniowo” zmniejszać ograniczenia społeczne - dodaje BBC.

21:55

Światowa Organizacja Zdrowia przypomina, że do zakażenia koronawirusem najczęściej dochodzi poprzez kropelki generowane w powietrzu, kiedy zarażona osoba kaszle, kicha lub mówi. Dlatego w celu własnej ochrony należy:

  • zachować dystans przynajmniej jednego metra od drugiej osoby
  • dezynfekować często powierzchnie, których dotykamy (np. klamki., biurka)
  • dokładnie szorować dłonie

21:43

Samorządowy sprzeciw wobec organizacji wyborów prezydenckich 10 maja? - Teoretycznie, jest to możliwe i boję się myśleć, co byłoby, gdybyśmy zastosowali takie rozwiązanie w miastach. Wolę sądzić, że do tych wyborów jednak nie dojdzie. Epidemia się rozprzestrzenia. Ktoś w PiS w końcu musi to zrozumieć - mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Prezydent Bytomia także ostrzega przed organizowaniem wyborów 10 maja

21:25

Wybory prezydenckie zostaną jednak przesunięte? Z naszych informacji wynika, że w obozie rządzącej Zjednoczonej Prawicy narasta spór o kwestię organizacji wyborów w pierwotnym terminie 10 maja. Przeciwko temu terminowi mają być m.in. minister zdrowia Łukasz Szumowski oraz wicepremier Jarosław Gowin. Szczyt zachorowań na koronawirusa prawdopodobnie przypadnie nie na Wielkanoc, jak się wcześniej spodziewano, ale później.

Czy data wyborów zostanie przesunięta? Co nam mówią informatorzy

21:20

Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni wydał, że przeprowadzenie wyborów prezydenckich w obecnej sytuacji jest niemożliwe. - Uczciwość każe mi dziś twardo powiedzieć: z powodów etycznych nie wolno, a z powodów technicznych nie da się przeprowadzić wyborów 10 maja. Nie można narażać życia wyborców ani członków komisji wyborczych i urzędników. Tylko w Gdyni to ponad 1150 osób! Ta wielka grupa ludzi musiałaby spotykać się wielokrotnie jeszcze przed samymi wyborami. Komisje musiałyby także wejść do zamkniętych dziś dla odwiedzających szpitali! W dniu wyborów narazilibyśmy miliony Polaków. Nie godzę się na deptanie zdrowia, życia ani demokracji! - napisał w oświadczeniu prezydent Gdyni.

Tu więcej o oświadczeniu prezydenta Gdyni

21:16

Nasza dziennikarka, mama dwóch córek w wieku szkolnym (pierwsza klasa podstawówki i pierwsza klasa liceum) opisuje, jak wygląda nauka w czasach pandemii - oficjalnie i z własnego doświadczenia. - Szkoła i praca przyszły mi razem do domu - mówi. Jak uczyć, pracować i nie zwariować - opisuje nasza dziennikarka

21:13

Dziś w Polsce potwierdzono 224 nowe przypadki zakażenia na koronawirusa. To o 25 mniej niż poprzedniej doby. Wzrosła natomiast liczba zmarłych - w niedzielę zmarły cztery osoby. To najwięcej w ciągu jednego dnia, odkąd Ministerstwo Zdrowia podaje statystki dotyczące epidemii w Polsce.

20:55

CNN: Urzędnicy kanadyjscy korygują dane dotyczące wirusów, teraz podają, że 12 proc. hospitalizowanych pacjentów ma mniej niż 40 lat. Wcześniej podawano, że to aż 30 proc.

20:35

Miliony Amerykanów może zostać zarażonych koronawirusem, a nawet 200 000 może umrzeć - ostrzega ekspert w administracji Donalda Trumpa dr Anthony Fauci.

20:30

Wicepremier Jacek Sasin w „Gościu Wydarzeń” Polsat News: Będą również wzmożone patrole i kontrole służb publicznych, policji. Być może będziemy również chcieli również do tych policyjnych zespołów dołączać żołnierzy, tak żeby rzeczywiście wyegzekwować te przepisy, które są, a które są dosyć rygorystyczne. I myślę, że nie ma dzisiaj potrzeby wprowadzania dalszych ograniczeń.

20:10

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 91 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Z przykrością informujemy o śmierci dwóch kolejnych osób zakażonych. Są to: 72-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach i 89-letni mężczyzna ze szpitala w Myślenicach. Obaj mieli współistniejące choroby. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 1862/22 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

20:10

TVP Prof. Piotr Gliński, wicepremier: Poczekajmy kilka dni na ew. nowe decyzje minimalizujące wpływ koronawirusa na nasze życie. Nie możemy zamrozić całkiem gospodarkę. Musimy wyważać te racje. Dalsze kroki musimy wprowadzić. Poczekajmy na decyzje. Mamy szansę uchronić naszą wspólnotę.

20:05

Prof. Piotr Gliński, wicepremier: Kryzys jest poważny. Dotyka nas, naszą gospodarkę, także zasoby kulturalne. Będziemy rozszerzać pomoc także tym kręgom kulturalnym. Chcemy uruchomić program "kultura w internecie".

19:50

TVP zapowiada od jutra programy z serii "Szkoła z TVP".

19:46

GIS rozwiewa wątpliwości. Młodzi też zostają zakażeni koronawirusem.

19:38

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze statystyki dotyczące osób objętych leczeniem koronawirusa oraz nadzorem w Polsce.

19:35

Zdaniem prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego przygotowanie wyborów na prezydenta RP na 10 maja w związku z pandemią koronawirusa jest praktycznie nierealne.

TUTAJ więcej na ten temat

19:30

Wstrząsająca relacja córki 70-latka, który zmarł w Lublinie na koronawirusa. Z jej słów wynika, że przez wiele dni nie chciano zbadać ojca na obecność koronawirusa, pomimo, iż miał wskazujące na to objawy.

Relacja córki mężczyzny zmarłego na koronawirusa

19:20

Jak podawaliśmy, wicepremier Piotr Gliński na antenie Polsat News zapowiedział wprowadzenie jeszcze surowszych ograniczeń poruszania się w związku z koronawirusem. W poniższym tekście wyjaśniamy jakie nowe ograniczenia mogą zostać wprowadzone

19:15

W ciągu ostatnich 24 godzin w Hiszpanii 838 zmarło z powodu koronawirusa - pisze gazeta "El Mundo". To nowy tragiczny rekord w trakcie tej epidemii. Gazeta dodaje, że odkąd zaczęto liczyć zgony spowodowane koronawirusem, ich liczba wzrosła do 6528. W ciągu ostatniej doby przybyło 6549 nowych zakażonych. Obecnie w kraju potwierdzonych przypadków zakażeń jest około 79 tys.

18:59

Prośby samorządowców z miejscowości nadmorskich okazały się mało skuteczne – słoneczna sobota przyciągnęła setki spacerowiczów do parków, na plaże, deptaki. Na Półwyspie Helskim na koronaturystów czekała policja.

Jak Polacy spędzali czas nad morzem

18:48

Wicepremier Piotr Gliński zapowiedział w telewizji Polsat News wprowadzenie jeszcze ostrzejszych restrykcji w związku z epidemią koronawirusa. - Ten wirus się rozprzestrzenia mimo wprowadzonych restrykcji. Myślę, że te restrykcje będą musiały być jeszcze poważniejsze. Sytuacja jest poważna, czeka nas trudny czas, nie wiadomo kiedy on się skończy. Musimy być wszyscy odpowiedzialni - powiedział w niedzielę Polsat News wicepremier Piotr Gliński. - Izolacja musi być zachowana w sklepach, w miejscach pracy, w środkach komunikacji publicznej. Musimy pamiętać, że to jest wyjątkowy czas - podkreślił minister kultury i dziedzictwa narodowego.

18:43

Z raportu 29 marca wynika, że ostatniej doby we Włoszech z powodu koronawirusa zmarło 756 osób. Łączna liczba zmarłych wzrosła do 10779 - podaje "Corriere della sera". We Włoszech potwierdzono dotychczas 97689 przypadków zakażenia wirusem Covid-19.

17:58

Z powodu pandemii COVID-19 na całym świecie poważnie ograniczono przeprowadzanie testów antydopingowych wśród sportowców. Szef WADA Witold Bańka ostrzega jednak wszystkich, którzy chcieliby to wykorzystać.

Co mówi Witold Bańka? Czytaj tutaj

17:53

209 zgonów z powodu koronawirusa w Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniej doby. W sumie w tym kraju zmarło już 1228 osób z powodu Covid-19.

17:31

Kandydat na prezydenta Szymon Hołownia nie uważa, że należy nawoływać do bojkotu wyborów prezydenckich, jak uczyniła to Małgorzata-Kidawa Błońska. W mediach społecznościowych Hołownia opublikował swoje stanowisko. Zamieszczamy je poniżej.

17:04

Rząd dąży do wyborów prezydenckich 10 maja. Samorządowcy protestują, obawiają się koronawirusa. Zobacz raport Polska Press Grupy

16:53

  • Recepty na to, jak przetrwać ten czas, trzeba szukać w filozofii ludzi doświadczonych przez zarazę, zwłaszcza w myśli stoickiej, zwłaszcza u Marka Aureliusza. Kiedy ludzie uciekają przed życiem w jakieś ustronie, trzeba, mówi on, wstąpić w głąb siebie samego. I to jest podstawowa zasada, bo jeśli tam nie zapali się jakieś światełko, jeśli ktoś nadal będzie chciał żyć życiem zewnętrznym, będzie mu trudniej - mówi prof. Zbigniew Mikołejko, filozof, eseista, poeta, pedagog.

Rozmowa z prof. Mikołejką

16:44

W Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu w powiecie białobrzeskim kwarantanną objęto 60 osób - zakażonych podopiecznych i pracowników oraz osoby, u których nie stwierdzono koronawirusa.

O dramatycznej sytuacji w Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu

16:41

Po tym jak Prawo i Sprawiedliwość nocą z piątku na sobotę w zdalnym głosowaniu przeforsowało zmiany w ordynacji wyborczej, z partii odszedł Bartłomiej Dyba - Bojarski, radny Rady Miejskiej Łodzi. - Kolejny raz w tym tylko roku (po pseudoreformie sądów i miliardach dla propagandowej TVP) PIS prowadzi politykę, z którą się osobiście w sposób zdecydowany nie zgadzam, bo jest po ludzku nieprzyzwoita. Oczywisty cel, jakim jest dla każdej partii utrzymanie się przy władzy, nie może być osiągany za wszelką cenę poprzez psucie państwa i demolowanie zasad demokratycznych - napisał radny na Facebooku.

Więcej o odejściu radnego z PiS - TUTAJ

16:32

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w niedzielnej mszy świętej w kościele w Dąbrowie Białostockiej. - Funkcjonariusze naliczyli kilkadziesiąt osób i w związku z tym prowadzone będą czynności wyjaśniające - mówi nadkom. Tomasz Krupa, rzecznik podlaskiej policji.

15:45

Organizacja lekarska Porozumienie Chirurgów wezwało na Twitterze ministra zdrowia do wyjaśnienia statystyki dotyczącej zgonów Polaków z powodu koronawirusa. - W imieniu środowiska lekarskiego prosimy o oficjalne stanowisko w sprawie zgonów Polaków spowodowanych przez Covid-19, które nie zostały ujęte w oficjalnych statystykach Ministerstwa Zdrowia - pisze Porozumienie Chirurgów.

15:20

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk ostro skrytykował przyjętą w nocy przez Sejm nowelizację Kodeksy Wyborczego. Wprowadza ona możliwość korespondencyjnego głosowania w wyborach prezydenckich przez osoby po 60. roku życia oraz przebywające w kwarantannie. I daje jasny sygnał, że planowane na 10 maja wybory nie zostaną przesunięte. - Nie mogę zrozumieć, dlaczego w Sejmie w nocy wprowadza się artykuł, który zmienia kodeks wyborczy. Nie umiem sobie z tym poradzić! Chcę to powiedzieć panu prezesowi - stwierdził Jacek Sutryk. - Prawdziwa intencja wyszła dziś w nocy: żeby się utrzymać przy władzy. Mam nadzieję, że będzie to tylko posłanie do urn wyborczych, a nie do żadnych innych urn - dodał.

O stanowisku Jacka Sutryka czytaj więcej tutaj

15:13

Czy Igrzyska Olimpijskie w Tokio zostaną przełożone na wiosnę 2021 roku? Wszystkie opcje są możliwe - mówi szef MKOl.

Czytaj więcej tutaj

14:59

Krzysztof Matyjaszczk, prezydent Częstochowy, uważa, że w obecnej sytuacji organizacja wyborów prezydenckich 10 maja 2020 jest niemożliwe. - To szaleństwo i niepotrzebne narażanie życia i zdrowia ludzkiego - mówi Krzysztof Matyjaszczyk, który wysłał zapytania w sprawie organizacji wyborów m.in. do Sanepidu i Państwowej Komisji Wyborczej, aby uzyskać od tych instytucji informacje, jak przeprowadzić wybory w sposób bezpieczny.

Więcej o stanowisku prezydenta Częstochowy CZYTAJ TUTAJ

14:50

Wiktoria Gabor, 12-letnia piosenkarka apeluje: Proszę Was bardzo, byście pozostali w domu i dbali o swoje zdrowie.

Wyjaśnia też, co sama robi w domu w czasie koronawirusa.
Czytaj więcej TUTAJ o apelu Wiktorii Gabor

14:45

Po zaostrzeniu kwarantanny w Polsce zwolennicy rekreacji i ruchu na świeżym powietrzu mają problem: czy mogą wychodzić z domu pobiegać? Czy wolno biegać w czasie koronawirusa? Epidemia w Polsce i bieganie w parku lub lesie. Czy nadal można wyjść biegać?

Wszystko na temat biegania w czasie koronawirusa pod tym linkiem

14:42

  • Nie chcąc przełożyć wyborów prezydenckich, PiS budzi przeciw sobie ogromną pierwotną siłę - mówi w wywiadzie dla Polski Times Ludwik Dorn, były marszałek Sejmu. Dodaje, że opozycja powinna wykorzystać nastroje oburzenia społeczeństwa na PiS, który dąży do zorganizowania wyborów 10 maja ryzykując zdrowie i życie ludzi.

Wywiad z Ludwikiem Dornem o wyborach 10 maja

14:31

W Polsce potwierdzono 54 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Potwierdzone pozytywnym wynikiem testów przypadki dotyczą: 22 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 8 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz 2 osób z woj. lubelskiego - informuje Ministerstwo Zdrowia. - Z przykrością informujemy, że w szpitalu w Raciborzu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 82-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące - dodaje ministerstwo. W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 1771/20 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

13:40

Papież Franciszek podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański zaapelował do wszystkich krajów i grup toczących różne wojny o całkowite zawieszenie broni na czas walki z pandemią koronawirusa - informuje watykański serwis Vatican news. - Drodzy bracia i siostry, w ostatnich dniach Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych wystosował apel o „globalne i natychmiastowe zawieszenie broni we wszystkich zakątkach świata”, przypominając o obecnej sytuacji kryzysowej związanej z COVID-19, który nie zna granic. Dołączam się do wszystkich, którzy przyjęli ten apel i zapraszam wszystkich do kontynuowania działań poprzez powstrzymanie wszelkich form wrogości wojennej, promowanie tworzenia korytarzy pomocy humanitarnej, otwarcia na dyplomację, zwracania uwagi na osoby znajdujące się w najtrudniejszej sytuacji - mówił papież.

13:25

Zamknięcie ludzi w domach w Wielkiej Brytanii może potrwać znacznie dłużej niż zakładano i zostać jeszcze przedłużone, jesli społeczeństwo nie będzie się stosować do zasad - powiedział minister Michael Goce. Jak podaje BBC, każda rodzina otrzyma list od premiera, w którym znajdzie się ostrzeżenie, że w razie konieczności jeszcze sotrzejsze restrykcje zostaną nałożone na obywateli.

13:05

Ministerstwo Zdrowia podałonowe dane statystyczne dotyczące koronawirusa z ostatniej doby. W tym czasie wykonano 4,1 tys. testów na koronawirusa.

13:02

Krzysztof Klęczar, burmistrz małopolskich Kęt, chce zablokować majowe wybory prezydenckie w swojej gminie. Uważa, że udział w nich naraziłby wyborców na zarażenie koronawirusem. Na razie odmówił podpisania stosownego zarządzenia. To pierwszy burmistrz w Polsce, który przeciwstawił się PiS. Z kraju napływa jednak coraz więcej sygnałów od samorządów, że nie chcą organizowania wyborów 10 maja. Wkrótce przedstawimy raport na ten temat ze wszystkich regionów.

A tu o tym, dlaczego burmistrz Kęt nie chce zorganizować wyborów prezydenckich w mieście

12:45

Dziś w walkę z koronawirusem zaangażowanych będzie niespełna 4,5 tys. żołnierzy i pracowników wojska oraz 559 jednostek sprzętu. 1552 żołnierzy wspiera Straż Graniczną w ochronie granic, a 1228 działania Policji m. in. związane z kontrolowaniem przestrzegania kwarantanny - informuje minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

12:41

Liczba ofiar śmiertelnych we Włoszech przekroczyła już 10 tys. Obrona Cywilna Włoch poinformowała w sobotę wieczorem, że w ciągu doby zmarło 889 osób zakażonych koronawirusem.

12:28

Po godz. 12 zakończyło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

11:59

Kwarantanna bez nadzoru, brak testów na koronawirusa, zakaz przebywania rodziców z dziećmi w szpitalach - to tylko niektóre absurdy z jakimi mierzą się od kilku tygodni Polacy. ZOBACZ NASZ RAPORT

11:47

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej opiekują się już 35 rodzinami medyków, a także blisko tysiącem osób starszych i kombatantów. Dzięki uruchomionej przez WOT infolinii pomoc od wojskowych psychologów otrzymało już ponad 1600 osób - informuje minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

11:39

Ministerstwo Zdrowia zachęca, by rozmawiać z innymi o swoich problemach, podejmować relaksujące aktywności i ograniczyć komunikaty, które negatywnie wpływają na samopoczucie.

11:02

  • Hokej jest najlepszym lekarstwem przeciwwirusowym - stwierdził Aleksandr Łukaszenka, prezydent Białorusi.

Podczas hokejowego turnieju, który sam zorganizował, dodał, że "lepiej żyć, stojąc, niż umrzeć na kolanach".

10:58

W obliczu ograniczeń uczestnictwa w nabożeństwach religijnych, przedstawiamy spis mszy świętych w internecie. Sprawdź, gdzie i o której możesz obejrzeć uroczystości kościelne online. O 11:30 przeprowadzimy transmisję mszy św. z Sanktuarium Relikwi Drzewa Krzyża Świętego.

Transmisja mszy świętej, niedziela 29 marca, g. 11:30

10:54

10:47

Włoski minister zdrowia, Pierpaolo Sileri twierdzi, że społeczna izolacja zaczyna przynosić pierwsze efekty.

- Za tydzień, maksymalnie za 10 dni zobaczymy spadek przypadków zakażeń - cytuje szefa resortu BBC.

10:41

Raport zza oceanu:

Epidemia w USA: zmarło niemowlę, eksplozja zakażeń, przybywa ofiar

10:34

  • W tej chwili wykonujemy coraz więcej badań w laboratoriach. Mamy 46 takich ośrodków z "mocą przerobową". Codziennie możemy przeprowadzać ponad 6 tys. testów. W ciągu ostatniej doby wykonaliśmy ich ok. 4,5 tysiąca - powiedział podczas niedzielnej konferencji prasowej Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.

10:27

Noblista Michael Levitt jako pierwszy przewidział przebieg i koniec epidemii koronawirusa. Teraz daje więcej nadziei światu. Czytaj więcej...

10:18

W Rose Medical Center w Denver (Kolorado, USA) szkolony jest roczny labrador Wynn, by pomagał w walce z koronawirusem. Jego zadaniem jest być psychicznym wsparciem i mentalną pomocą dla zaangażowanego przez długie godziny w ratowanie ludzkiego życia personelu.

10:10

Nawet jeśli kusi ładna pogoda. Nawet jeśli masz już dosyć oglądania swoich czterech ścian, apelujemy: #ZOSTAŃWDOMU

9:58

Marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk został poddany testom na obecność koronawirusa i jego wynik okazał się pozytywny. Według oficjalnych danych, liczba przypadków zakażenia na Pomorzu wynosi 37.

9:50

9:43

W Tokio odnotowano rekordowy dzienny przyrost osób zakażonych SARS-CoV-2. O 68 nowych przypadkach doniosła stacja telewizyjna NHK.

9:37

TVN24 informuje, że w Hiszpanii w ciągu ostatnich dwóch tygodni wystawiono ok. 180 tys. mandatów za łamanie przepisów nakazujących pozostanie w domu z powodu pandemii koronawirusa.

9:29

9:20

79 nowych przypadków zarażenia w Polsce! Obecny stan: 1717 przypadków koronawirusa. W szpitalu w Bytomiu zmarł z powodu COVID-19 75-letni mężczyzna. Był w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące.

9:15

Świat obiegło zdjęcie dwóch izraelskich sanitariuszy, modlących się podczas wspólnej służby. Avraham Mintz, wyznania judaistycznego, stoi zwrócony w kierunku Jerozolimy. Muzułmanin Zoher Abu Jama klęczy odwrócony twarzą w stronę Mekki. Jedność w walce z pandemią.

9:08

"Rzeczpospolita": Siedem krajów zwróciło się do ONZ z prośbą zdjęcia nałożonych na nich sankcji. Ich zdaniem, przeszkadzają one w walce z epidemią koronawirusa. List podpisali przedstawiciele Rosji, Chin, Kuby, Iranu, Syrii, Wenezueli i Korei Północnej.

9:02

Jeśli jesteście ciekawi, co podczas kwarantanny porabiają zwierzęta, mamy dla Was podgląd "na żywo" wyjątkowych gatunków.

LIVE: Najpiękniejsze zwierzęta z całego świata

8:55

Zobaczcie dynamikę przyrostu przypadków zakażenia koronawirusem w 70 krajach.

8:49

Norwegia: Kiedy plantator pomidorów dowiedział się, że zawodnicy jego ulubionej drużyny piłkarskiej zostali tymczasowo bezrobotni, natychmiast zaproponował im pracę w swoich szklarniach. Z powodu koronawirusa odwołano rozgrywki norweskiej ekstraklasy i według RMF FM, dziewięć z 16 klubów wysłało swoich zawodników na bezrobocie.

8:35

Wideo przedstawia obraz zmian, jakie zachodzą w płucach 59-letniego mężczyzny zakażonego koronawirusem. Na ogół zdrowy pacjent, dziś potrzebuje respiratora, który pomaga mu oddychać i innego urządzenia dotleniającego krew. Zaznaczone na żółto obszary to zniszczenia narządu, spowodowane chorobą COVID-19. Film przygotowany przez dra Keitha Mortmana ze szpitala uniwersyteckiego George'a Washingtona w Waszyngtonie.

8:30

W sondażu SW Research dla "Rzeczpospolitej" możemy przeczytać, że ponad 14 proc. Polaków spędzi Wielkanoc samotnie z powodu zagrożenia koronawirusem.

8:22

Analitycy firmy ExMetrix obliczyli, że szczyt zachorowań na COVID-19 w Polsce przypadnie na 20 kwietnia i wyniesie 9 tys. przypadków. Sprawdź szczegóły - KLIK!

8:14

Aktor Tom Hanks wrócił do domu. Wraz z żoną Ritą Wilson zaraził się koronawirusem w Australii. Tam przebył dwutygodniową kwarantannę i poradził sobie z chorobą. Według relacji "NYT", kiedy prywatny odrzutowiec wylądował w Los Angeles, Hanks uklęknął, by pocałować płytę lotniska i odtańczył taniec radości.

8:02

7:54

Prawybory prezydenckie w Nowym Jorku, decyzją gubernatora tego stanu, przełożono z 28 kwietnia na 23 czerwca. W Polsce w niedzielę ma się odbyć spotkanie opozycyjnych kandydatów na urząd prezydenta - poinformował przewodniczący PO Borys Budka.

7:45

"New York Times" donosi, że w stanie Illinois (USA) z powodu koronawirusa zmarło niemowlę. To pierwszy przypadek śmierci tak małego dziecka z powodu COVID-19.

- Przyznam, że jestem tym wstrząśnięty i każdy z nas powinien odczuwać smutek - powiedział gubernator stanu J. B. Pritzker.

7:37

Ministerstwo Zdrowia radzi, by unikać używek jako narzędzia walki ze stresem. Więcej informacji niżej:

7:29

Chiny: w sobotę doszło do jednego zarażenia na terenie kraju. Pozostałe 44 przypadki dotyczą ludzi wracających z zagranicy. W przeciągu minionej doby zmarło pięć osób. Łącznie w Chinach koronawirusa wykryto u 81 438 osób. Zmarło 3 300 obywateli Chin.

7:20

Żona premiera Kanady Justina Trudeau - Sophie, u której stwierdzono zakażenie koronawirusem, poinformowała, że wyleczyła chorobę COVID-19. Zmagała się z nią od 12 marca.

7:13

W sobotę w nocy z Sydney wystartował "Lot do domu". Będzie to najdłuższe połączenie rządowej akcji. Z międzylądowaniem w Singapurze, uwzględniając zmianę czasu, nasi rodacy "w drodze" spędzą ok. 22 godzin.

7:02

Na całym świecie do tej pory koronawirusem zaraziło się 663 748 osób. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 30 880, a wyleczonych przypadków jest 142 184.

6:46

Dziś niedziela, w internecie rozpoczęły się już transmisje mszy świętych. Przygotowaliśmy dla Was listę nabożeństw online, w których możecie uczestniczyć. A o godzinie 11.30 będziemy transmitować mszę świętą z sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu.

Zobacz, gdzie prowadzone są transmisje nabożeństw w niedzielę 29.03.2020

6.42

Liczę, że we wrześniu powoli wrócimy do normy. Ministerstwo Zdrowia zapowiada rekordowy wzrost zachorowań w kwietniu. Jakoś intuicja podpowiada mi, że jednak do tego nie dojdzie. Pamiętajmy też, że w czasach kryzysu rodzili się geniusze, nowe idee, nowe rozwiązania. Wierzę, że nowy świat po pandemii będzie lepszy. Trzeba wykazywać życzliwość, żyć z podniesioną głową i myśleć dobrze o przyszłości. Mimo wszystko - powiedział prof. Marian Zembala, wybitny kardiochirurg, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Wyjdziemy z tej pandemii poharatani, ale silniejsi. Wierzę, że ten nowy świat będzie lepszy - czytaj całą rozmowę z profesorem Marianem Zembalą.

6:37

Zobacz, jak szybko rozprzestrzenia się koronawirus SARS-CoV-2 na całym świecie. W sieci pojawiła się mapa z wizualizacjami. Uświadamia, jak ważna jest kwarantanna i unikanie skupisk ludzkich.

Mapa z wizualizacją rozprzestrzeniania się koronawirusa na świecie.

6.33

Od początku epidemii w naszym kraju potwierdzono 1638 przypadków zakażenia SARS-CoV-2. W sobotę zanotowano 249 nowych zakażeń. Zmarło też w sumie 18 osób.

6:12

Przypominamy: "Mam nadzieję, że będą warunki do przeprowadzenia wyborów, ale gdyby się tak działo, że epidemia będzie szalała i że będziemy cały czas musieli trzymać dyscyplinę, ograniczenia jakie są w tej chwili, to myślę, że ten termin wyborów wtedy może się okazać nie do utrzymania. Liczę, że te wybory uda się spokojnie przeprowadzić" - powiedział wczoraj prezydent Andrzej Duda w TVP.

Andrzej Duda o kwestii przełożenia wyborów prezydenckich

Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje - 28 marca 2020:

23:00

Tedros Adhanom Ghebreyesus, dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia podziękował Melindzie Gates oraz piosenkarce Lady Gaga za ich wsparcie dla działań na rzecz opanowania pandemii koronawirusa. Ghebreyesus napisał na Twitterze, że rozmawiał telefonicznie z Lady Gagą, która obiecała wsparcie dla WHO.

22:50

W Kanadzie 30 procent hospitalizowanych pacjentów z objawami Covid-19, to osoby poniżej 40. roku życia - informuje CNN.

22:38

Cały wywiad z prezydentem Andrzejem Dudą w Gościu Wiadomości można przeczytać

TUTAJ

22:30

Zarząd krajowy Platformy Obywatelskiej obraduje w nocy z soboty na niedzielę nad strategią walki z epidemią COVID-19 oraz wzmocnieniem w Senacie niewystarczającego - zdaniem PO - pakietu tarczy antykryzysowej. Poinformował o tym poseł Robert Tyszkiewicz.

22:20

Hiszpania niestety goni Włochy w tragicznej statystyce zgonów z powodu koronawirusa. Ostatniej doby zmarło w tym kraju 832 zakażonych - informuje gazeta "El Pais". W niektórych lokalnych społecznościach wzrost śmiertelności wyniósł aż 77 procent - dodaje gazeta.

22:10

Marszałek sejmiku województwa pomorskiego Mieczysław Struk zakażony koronawirusem. - "Na szczęście objawy, które się u mnie pojawiły w zeszłym tygodniu są stosunkowo łagodne, przypominające typowe przeziębienie. Oczywiście zgodnie z wytycznymi GIS nie bagatelizowałem ich i od zeszłego tygodnia ograniczyłem do minimum swoją aktywność publiczną i większość zadań realizowałem w trybie zdalnym" - napisał Struk. Zaapelował do wszystkich o pozostawanie w domach.

Marszałek Mieczysław Struk zakażony koronawirusem

21:58

W hiszpańskiej telewizji nadzwyczajne środki ostrośności dla reporterów.

21:52

Prezydent Andrzej Duda nie wykluczył możliwości przełożenia wyborów prezydenckich, gdyby sytuacja epidemiologiczna była bardzo zła.

Andrzej Duda o kwestii przełożenia wyborów prezydenckich

21:33

Na kontynencie afrykańskim potwierdzono dotychczas 2650 przypadków koronawirusa. Zmarło tam 49 osób - informuje Światowa Organizacja Zdrowia.

21:20

Mieszkańcy USA masowo adoptują zwierzęta ze schronisk w tym kraju. To efekt zapowiadanych obostrzeń w wychodzeniu z domów. Ludzie chcą mieć na czas izolacji towarzyszy w postaci zwierzaków - informuje Daily Beast. Schroniska są zadowolone, że tak wiele zwierząt znajduje obecnie nowych opiekunów, jednak obawiają się, że wiele zwierząt może wrócić do przytułków jesli ludzie zaczną masowo tracić pracę i nie będzie ich stać na utrzymanie zwierząt - donosi Daily Beast.

21:14

Donald Trump, prezydent USA powiedział reporterom, że rozważa wprowadzenie kwarantanny w Nowym Jorku wobec szybkiego rozprzestrzeniania się tam koronawirusa - informuje BBC. - Chcielibyśmy wprowadzić kwarantannę, gdyż jest to punkt zapalny - dodał Trump.

20:30

W sumie w sobotę przybyło w Polsce 249 potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem. To największy jednodniowy skok od wybuchu epidemii.

20:27

Mamy 157 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Potwierdzone przypadki dotyczą: 103 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 14 osób z woj. śląskiego, 9 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego, opolskiego i lubuskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Warszawie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 67-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1638/18 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

20:22

Prezydent zaapelował do Polaków o to, by przestrzegali zasad ograniczonych wyjśc z domu, aby również nie udawali się w skupiska ludzkie, a w szczególności tam, gdzie są pracownicy medyczni. Bo oni dziś walczą o zdrowie i życie pacjentów i ine wolno ich zarazić. Prezydent podziękował wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, diagnostom, policji, strażakom, wojsku i wszystkim służbom. Wyraził nadzieję, że wprowadzone zabezpieczenia i dyscyplina społeczna sprawią, że po świętach Wielkanocnych sytuacja zacznie się wyraźnie poprawiać.

20:20

Prezydent został zapytany też o komentarz do przegłosowania poprawki o głosowaniu zdalnym przez osoby pozostające na kwarantannie. Prezydent stwierdził, że są to działania mogące wpłynąć na zwiększenie frekwencji i on jest za działaniami pro frekwencyjnymi. Prezydent dodał, że obecnie pracuje kontaktując się ze współpracownikami oraz partnerami dialogu poprzez łącza internetowe. Mało spotkań odbywa się w pałacu, twarzą w twarz, a wiele spotkań prezydent odbywa za pośrednictwem sieci.

20:17

Dziennikarz TVP zadał pytanie o opinię prezydenta na temat przełożenia wyborów prezydenckich. Duda odpowiedział, że nikt nie wie, co będzie 10 maja, chciałby, żeby one się odbyły w terminie, jednak gdyby epidemia szalała, to nikt nie chciałby wówczas ich przeprowadzać. Liczy jednak na to, że sytuacja pozwoli na przełożenie wyborów. Prezydent powiedział, że wybory to fundament demokracji i trzeba to brać pod uwagę. Ale jeśli warunki będą takie, że nie da się wyborów przeprowadzić w normalny sposób, to się nie da ich przeprowadzić w normalny sposób. Na razie nikt nie wie, co będzie.

20:15

Prezydent przyznał, że przez wydatki na tarczę antykryzysową stan finansów publicznych będzie gorszy. Jednak najważniejszą kwestią jest, żeby jak najwięcej przedsiębiorstw przetrwało, a jak najwięcej przedsiębiorców utrzymało swoje firmy. Prezydent mówił, że nie należy teraz oglądać się na deficyt, ale na ratowanie gospodarki i ludzi.

20:10

  • Ja bym bardzo chciał, żeby [głosowania w Senacie nad tarczą antykryzysową] odbywały się jak najszybciej - mówił Duda w Gościu Wiadomości. - Rozmawiałem dzisiaj z marszałkiem Grodzkim, apelowałem do niego, żeby Senat podjął prace jak najszybciej. Cieszę się, że on się zgodził ze mną przynajmniej w jednej sprawie, żeby ta ustawa weszła w życie przed pierwszym kwietnia - mówił prezydent. - Nie ma wątpliwości, że kryzys będzie. Musimy jak najszybciej dać sobie z nim radę - dodał.

20:05

  • Mam nadzieję, że jak najszybciej będziemy wracać do normalnego życia. Ale jak będzie, tego nie wiedzą nawet epidemiolodzy - mówił prezydent Andrzej Duda w programie Gość Wiadomości.

19:35

Marszałek Tomasz Grodzki powiedział w Faktach po Faktach, że obecnie wszystkie siły państwa powinny się skupić na zapewnieniu ochrony zdrowotnej Polakom. Wybory muszą być przeprowadzone dopiero wtedy, kiedy zdrowie Polaków będzie zabezpieczone. Czy to będzie jesienią tego roku, czy wiosną przyszłego roku - to zależy od sytuacji zdrowotnej. - Jako polityk i lekarz nie mam wątpliwości, że wybory nie powinny się odbyć 10 maja - mówił Grodzki. Zaapelował, żeby biorąc pod uwagę mnóstwo przesłanek zorganizować wybory dopiero wtedy, kiedy czas zagrożenia minie. - porzućcie tę ideę 10 maja, bo nawet przez usta mi nie przechodzi, jakie może to mieć dramatyczne konsekwencje - mówił. Na pytanie, jak zareaguje opozycja, gdyby jednak wybory odbywały się 10 maja odpowiedział: - Zobaczymy, jak się będzie rozwijać epidemia. - Wybory z punktu widzenia zdrowotnego, z punktu widzenia epidemiologicznego nie powinny się odbyć 10 maja i mówi to bardzo wiele autorytetów epidemiologicznych - mówił. Zapewnił, że Senat zrobi wszystko, by wybory odbyły się w terminie bezpiecznym dla społeczeństwa.

19:30

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki powiedział w programie Fakty po Faktach w TVN, że przekazał prezydentowi Andrzejowi Dudzie, iż teraz nie powinno się zajmować wyborami. Stwierdził, że po rozmowie z prezydentem Dudy odniósł wrażenie, że Duda zaakceptowałby przedłużenie jego kadencji, kiedy zostanie ogłoszony stan klęski żywiołowej. Nie chce być bowiem prezydentem pandemii. - Odniosłem wrażenie, że pan prezydent nie chciałby być prezydentem czasu pandemii, wybranym w bardzo niebezpiecznych zdrowotnie warunkach - powiedział Grodzki.

19:25

Francja zamówiła miliard maseczek ochronnych w Chinach - powiedział francuski minister zdrowia Olivier Véran. CNN podaje, że minister powiedział, że Francja produkuje 8 milionów maseczek tygodniowo, ale zużywa 40 milionów.

19:19

Ministerstwo Zdrowia podało nowy raport o stanie epidemii koronawirusa w Polsce

18:33

Prawo i Sprawiedliwodść nieustannie zmierza do przeprowadzenia wyborów prezydenckie 10 maja. A tym czasem gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo ogłosił przesunięcie tamtejszych wyborów stanowych z 28 kwietnia na 23 czerwca. Powodem - jak podaje CNN - jest oczywiście epidemia koronawirusa. „Nie sądzę, aby mądrze było sprowadzać wielu ludzi do jednego miejsca, aby zagłosowali. Wiele osób dotyka wtedy jednej klamki, wiele osób dotyka jednego długopisu" - argumentował Cuomo.

18:25

Koronawirus we Włoszech zbiera śmiertelne żniwo. W sobotę liczba zmarłych z powodu Covid-19 przekroczyła 10 tysięcy. Po południu - według "Corriere della sera" odnotowano tam już 10023 zgony. Dotychczas potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem jest w tym kraju 94472. W ciągu ostatniej doby zmarło we Włoszech 889 osób - o 30 mniej niż dzień wcześniej.

18:20

Eksperci Ministerstwa Zdrowia przygotowali poradnik, jak zaplanować sobie dzień podczas ograniczeń wyjścia z mieszkań.

18:14

Roksana Węgiel mówi o pozytywach izolacji z powodu koronawirusa. - Czas koronawirusa można pożytecznie wykorzystać. Wreszcie spędzam czas z rodziną. Nadrabiam zaległości szkolne - mówi piosenkarka.

Rozmowa z Roksaną Węgiel

17:27

Rosja od 30 marca zamknie swoje granice - informuje CNN.

17:09

Miasto Wuhan, źródło epidemii koronawirusa, po dwóch miesiącach całkowitej izolacji powoli wraca do życia. W sobotę otwarto dworzec kolejowy, dzień wcześniej pozwolono na wjazdy samochodami do miasta - informuje BBC.

Wuhan powoli wraca do życia. Ludzie nie mogą jednak się obejmować

16:37

Pani Mariia Kuzyk do Wrocławia przyjechała rok temu z Ukrainy. Pracowała na dwóch etatach sprzątając w biurowcu i szpitalu. Żyła bardzo skromnie, żeby odłożyć jak najwięcej pieniędzy. Udało się uzbierać aż 15 tysięcy złotych. Przed samym powrotem do domu cała suma została jednak skradziona przez oszustów metodą "na policjanta". Pani Mariia została z niczym. W internecie ruszyła zbiórka dla kobiety. Każdy może pomóc.

Więcej o zbiórce dla pani Marii TUTAJ

16:22

Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność w specjalnym oświadczeniu protestuje przeciwko zmianom przyjętym w nocy przez Sejm. Wprowadzenie na wniosek Klubu Parlamentarnego PiS do ustawy „tarcza antykryzysowa” zmiany dającej prawo odwoływania członków Rady Dialogu Społecznego przez Prezesa Rady Ministrów, to rażące naruszenie autonomii parterów społecznych i nieuprawniona ingerencja w uprawnienia zarezerwowane wyłącznie dla Prezydenta RP - pisze Piotr Duda na portalu tysol.pl. Według Dudy daje to premierowi pełną dowolność działania w tym zakresie, łamiąc dotychczasową równowagę stron, która stanowi istotę funkcjonowania Rady Dialogu Społecznego. - Żądamy natychmiastowego wycofania powyższych zmian już na etapie prac w Senacie RP. Apelujemy również do Pana Prezydenta Andrzeja Dudy o niezwłoczną interwencję w tej sprawie - napisał szef Solidarności.

Protest szefa Solidarności

16:12

W nocy z piątku na sobotę Sejm przyjął zaproponowane przez Prawo i Sprawiedliwość zmiany w Kodeksie wyborczym, które umożliwią głosowanie korespondencyjne osobom po 60. roku życia oraz tym, które przebywają w kwarantannie. - Te zmiany są niezgodne z konstytucją – ocenia jednoznacznie dr hab. Ryszard Piotrowski, prawnik, konstytucjonalista i wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego. W rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press i „Polską Times” przekonuje, że przegłosowane zmiany to zamach na prawa obywateli, które doprowadzą do rozprzestrzeniania koronawirusa. - Celem tej zmiany jest w istocie promowanie nieprzesuwania terminu wyborów, a to narażanie obywateli na utratę zdrowia i życia – podkreśla. Zwraca on uwagę, że obywatele nie mogą nawet zaprotestować przeciwko nowym rozwiązaniom, ponieważ zakazane są zgromadzenia powyżej dwóch osób.

Wywiad z dr hab. Ryszardem Piotrowskim TUTAJ

15:57

Ania Rusowicz, ceniona artystka, jest także psychologiem. Jak wokalistka, muzyk, autor tekstów, także psycholog, widzi obecną sytuację? Co jej się podoba? Co nie? Jak świat powinien się zmienić po opanowaniu koronawirusa? Czy się zmieni? O tym w rozmowie w premierowym cyklu "Muzotok Online".

15:27

Koronawirusa potwierdzono już u ponad 617 tys. ludzi na całym świecie. Ponad 28 tys. zmarło.

15:00

Choć rząd od kilku tygodni przekonuje, że Polska jest przygotowana na walkę z koronawirusem, to rzeczywistość często pokazuje coś zupełnie innego. W szpitalach brakuje maseczek, fartuchów czy płynów do dezynfekcji. Jest ograniczona liczba testów na Covid-19, dlatego lekarze zlecają je tylko wybranym pacjentom. Na ich wyniki trzeba czekać nawet kilka dni. Nie wszyscy powracający z zagranicy są poddawani kwarantannie, a ci którzy już na nią trafią, nie zawsze są kontrolowani. Rodzice nie mogą przebywać na szpitalnych oddziałach nawet ze zdrowymi dziećmi; odwołano wizyty i operacje na które pacjenci czekali nawet latami. Dziennikarze lokalni Polska Press Grupy stale monitorują i opisują najbardziej absurdalne sytuacje związane z koronawirusem.

14:44

Jeżeli w sobotę otrzymamy dokumenty, Senat zbierze się w poniedziałek - zadeklarował dziś marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Pierwotnie Senat miał zająć się pakietem ustawy z tzw. tarczy antykryzysowej dopiero we wtorek. Rząd chce, by nowe przepisy weszły w życie 1 kwietnia.

14:26

45 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 14 osób z woj.łódzkiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 6 osób z woj. dolnośląskiego, 5 osób z woj. świętokrzyskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego, podkarpackiego i opolskiego. W szpitalu w Lublinie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 70-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem to 1481. 17 osób zmarło.

14:01

Prezydent Andrzej Duda na Twitterze: "Odbyłem dobrą rozmowę z Panem Marszałkiem Tomaszem Grodzkim. Zaapelowałem do Pana Marszałka o jak najszybsze procedowanie w Senacie tzw. tarczy antykryzysowej. Obaj zgodziliśmy się, że ustawa powinna trafić do mojego podpisu przed 1 kwietnia. To ważne. Liczy się każdy dzień".

13:40

Policja: Przez cały weekend policjanci będą czuwać nad przestrzeganiem obowiązujących obostrzeń o grupowaniu się i przemieszczaniu. Zarówno z pokładów radiowozów, policyjnego śmigłowca, a także tam, gdzie się da konno. Wszystko dla zwiększenia państwa ochrony.

Przez cały

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Koronawirus w Polsce i na świecie - raport na żywo minuta po minucie. Najnowsze informacje dotyczące epidemii wirusa SARS-CoV-2 (29.03) - Portal i.pl

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna