Koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski odpadają z dalszej rywalizacji w II lidze

Wojciech Wojtkielewicz
Koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski po raz drugi przegrali w II rundzie play-off z ŁKS Coolpack Łódź 83:87 i odpadli z dalszej rywalizacji w II lidze. Wcześniej, na etapie I rundy rozgrywki zakończyli koszykarze Żubrów Chorten Białystok.

Drugie spotkanie koszykarzy Tura Basket Bielsk Podlaski było jeszcze bardziej zacięte niż to pierwsze rozegrane w Łodzi. Podopieczni trenera Piotra Bakuna byli bliscy doprowadzenia do trzeciego meczu w Łodzi. Niestety, w końcówce skuteczniejszymi okazali się przyjezdni.

Pierwsze dwie kwarty przebiegały pod dyktando koszykarzy ŁKS Coolpack Łódź. Wygrane 25:16 oraz 24:18 i prowadzenie do przerwy różnicą 15 punktów 49:34 mogło by wskazywać, że łodzianie są pewni awansu do kolejnej rundy play-off. Nic z tego. Ambitni gospodarze wcale nie uznali, że jest już koniec spotkania i zaczęli odrabiać do rywali dystans, powtarzając scenariusz z poprzedniej rundy i rywalizacji z TSK Roś Pisz.

Już w 24 minucie było tylko 53:48 dla ŁKS, gdy trafił Marcin Marczuk. W końcówce trzeciej kwarty goście raz jeszcze odskoczyli od Tura i na czwartą kwartę wychodzili wygrywając 64:56.

Czwarta kwarta była bardzo wyrównana. Tur dogonił łodzian i w 36 minucie, po kolejnym trafieniu Marczuka, był remis 73:73. Na trzy minuty przed końcem spotkania za trzy punkty trafił Łukasz Kuczyński i Tur objął skromne prowadzenie 78:77. Szybko jednak, także trójką odpowiedział Jacek Gwardecki i ponownie wygrywał ŁKS Coolpack 80:78. Faulowany przy rzucie za trzy punkty Bartosz Wróbel z ŁKS nie pomylił się z linii rzutów wolnych i było już 78:83. Łodzianie nie oddali już swojego prowadzenia wygrywając 87:83.

Tur Basket Bielsk Podlaski - ŁKS Coolpack Łódź 83:87 (16:25, 18:24, 22:15, 27:23).
Tur Basket: Marcin Marczuk 21, Łukasz Kuczyński 18, Bartłomiej Wróblewski 12, Aaron Weres 10, Paweł Karasiewicz 8, Mikołaj Krakowiak 7, Piotr Bobka 6, Szymon Urbański 1, Jakub Grigoruk.
ŁKS Coolpack: Bartosz Wróbel 19, Jarosław Giżyński 16, Norbert Kulon 16, Kacper Dominiak 14, Jacek Gwardecki 12, Przemysław Paduch 6, Jakub Karwowski 2, Karol Kołodziejczyk 2.