Koszykarze Żubrów obronili twierdzę Białystok i grają dalej o awans do I ligi

Mecz Żubry Białystok - Sokół Międzychód
Mecz Żubry Białystok - Sokół Międzychód Anatol Chomicz
Żubry Leo-Sped Białystok wygrały trzeci mecz z Sokołem Międzychód i awansowały do trzeciej rundy play-off.

Koszykarze białostockiej drużyny wytrzymali presję. Przegrany w środowym meczu kończył rozgrywki, a dla Żubrów oznaczało to praktycznie stracony sezon.

Podopieczni Tomasza Kujawy szybko pokazali rywalom, że nie zamierzają przedwcześnie kończyć zmagań. Już po pierwszej kwarcie wygrywali 23:9, a na koniec pierwszej połowy 46:25. Skutecznie grali Andrzej Misiewicz i Bartłomiej Wróblewski. Po długiej przerwie obraz gry niewiele się zmienił. Nadal dominowali gospodarze i ostatecznie wygrali 100:60.

Wygrane Żubrów i Tura. 50 punktów Łukasza Kuczyńskiego

Tak więc Żubry nadal pozostają drużyną bez porażki we własnej hali w tym sezonie.

W trzeciej rundzie białostoczanie zagrają z Sudetami Jelenia Góra. Pierwszy mecz, w rywalizacji do trzech wygranych, w sobotę w Białymstoku.

Natomiast Tur Basket Bielsk Podlaski zmierzy się z Politechniką Gdańsk. Pierwszy mecz bielszczanie w sobotę zagrają na wyjeździe.

Żubry Leo-Sped Białystok - Sokół Międzychód 100:60 (23:9, 23:16, 25:19, 29:16)