Koszykówka. Był mały kryzys w końcówce, ale jest wygrana Żubrów

Mecz Żubry Białystok - UMCS Start II Lublin
Mecz Żubry Białystok - UMCS Start II Lublin Wojciech Wojtkielewicz
Żubry Białystok w swojej hali wygrały 86:79 z UMCS Start II Lublin i awansowały na trzecie miejsce w tabeli.

W pierwszej rundzie białostoczanie na wyjeździe z tym rywalem przegrali 63:98, a kapitan Żubrów Arkadiusz Zabielski twierdził, że był to ich najgorszy mecz w sezonie i bardzo chcą rewanżu. Przez trzy kwarty plan Żubrów sprawdzał się bez zarzutu. Już po pierwszych dziesięciu minutach gospodarze mieli 12 punktów. W drugiej kwarcie udało się utrzymać tę przewagę, a w trzeciej jeszcze powiększyć. Niebezpiecznie zrobiło się w czwartej kwarcie, której początek Żubry przegrały 2:13 i miały już tylko sześć punktów przewagi (73:67). Goście zwietrzyli szansę i zrobiło się nerwowo. Na minutę przed końcem czwartej kwarty gospodarze prowadzili tylko 80:75, a lublinianie akcje przerywali faulami. Na szczęście Zabielski i Patryk Wydra nie mylili się w rzutach osobistych i ostatecznie Żubry wygrały 86:79.
Natomiast mecz Tura Basket Bielsk Podlaski na wyjeździe z ŁKS AZS SG Łódź zostanie rozegrany w środę.

Żubry Białystok – AZS UMCS Start II Lublin 86:79 (27:15, 17:18, 27:21, 15:25)
Żubry
: Zabielsk 22, Wydra 20, Wielechowski 15, Misiewicz 11, Rapucha 10, Parszewski 6, Bombrych 2, Andruk, Kamiński.

Inne wyniki 20. kolejki
Dziki Warszawa – PKK 99 Pabianice 114:75, KKAZS UW Warszawa – Stal Stalowa Wola 80:69.