Koszykówka. Dwa zwycięstwa podlaskich zespołów. Żubry po dogrywce, Tur zdeklasował rywala

W weekend oba nasze zespoły Żubry Chorten Białystok (żółte stroje) i Tur Basket Bielsk Podlaski (na czarno) odniosły  zwycięstwa
W weekend oba nasze zespoły Żubry Chorten Białystok (żółte stroje) i Tur Basket Bielsk Podlaski (na czarno) odniosły zwycięstwa Piotr Łozowik
Szóste zwycięstwo odniosły białostockie Żubry, które na wyjeździe, po dogrywce, pokonały Ochotę Warszawa 92:87. Bielsk Tur spokojnie ograł Roś Pisz 99:69 poprawiając swoje humory po porażce w rogatych derbach.

W Bielsku Podlaski Tur Basket nie dał żadnych szans beniaminkowi II ligi TSK Roś Pisz. Podopieczni trenera Piotra Bakuna pokonali rywali 99:69 wygrywając we wszystkich czterech kwartach. Przed meczem władze klubu uhonorowały pamiątkową tablicą byłego kapitana drużyny Tomasza Pisarczyka, który występował w Turze w ostatnich pięciu sezonach, grając w 104 meczach.

Natomiast lider z Białegostoku Żubry Chorten stoczyły heroiczny bój na wyjeździe z Ochotą Warszawa. Koszykarze trenera Krzysztofa Kalinowskiego pokonali rywali dopiero po dogrywce 92:87. Tak, jak w rogatych derbach z Turem świetnie zagrali Arkadiusz Zabielski i Andrzej Misiewicz. Zabielski zdobył aż 27 punktów i zebrał 13 piłek z tablic. Z kolei Misiewicz dorzucił do dorobku punktowego zespołu 14 "oczek" i zebrał 13 piłek z tablic.

W drugiej kwarcie Żubry Chorten osiągnęły przewagę 14 punktów 34:20. Była to 14 minuta gry, ale po kolejnych pięciu był już remis 41:41, a po "trójce" Wojciecha Falkowskiego gospodarze objęli prowadzenie 44:41. Od tego momentu trwała wyrównana walka, Żubry wychodziły na kilkupunktowe prowadzenie, które za każdym razem niwelowała jednak Ochota. Na minutę i 20 sekund przed końcem spotkania gospodarze prowadzili 80:78. Sześć sekund przed końcem celny rzut Michała Bombrycha doprowadził do dogrywki.

W dodatkowych pięciu minutach górą były Żubry. Wynik ustalił rzutami wolnymi Michał Bębeniec i białostoczanie mogli cieszyć się z szóstej wygranej w II lidze.

MKS Ochota Warszawa - Żubry Chorten Białystok 87:92 (16;24, 28:21, 23:24, 13:11, 7:12)
Ochota: Dąbrowski 15, Jesionek 20, Caliskan 6, Rudko 11, Mikita oraz Gębal 10, Rejowski 12, Falkowski 13, Kosząłka.
Żubry Chorten: Rapucha 11, Bombrych 19, Michął Bębeniec 16, Misiewicz 14, Zabielski 27 oraz Sulima-Dolina 2, Nieroda 3, Zdanowicz, Kosobudzki.

Tur Basket Bielsk Podlaski - TSK Roś Pisz 99:69 (19:13, 26:19, 24:19, 30:18)
Tur Basket: Weres 19, Szwedo 17, Giżyński 11, Marczuk 10, Parfieniuk 10, Lewandowski 8, Wróblewski 6, Grigoruk 5, Milewski 5, Zygmunciak 4, Mateusz Bębeniec 2, Tradecki 2.
Roś Pisz: Urbański 20, Ćwikliński 18, Kazimierczuk 7, Niewczas 6, Świtaj 4, Stanisławajtys 3, Zalewski 3, Zapert 3, Bessman 2, Zapert 2, Pellowski 1, Lackowski.