Koszykówka. Dwie dogrywki Żubrów i dwie porażki. Sparing Tura także z dogrywką

Koszykarze Żubrów i Tura Bielsk Podlaski II ligę zainaugurują  24 września
Koszykarze Żubrów i Tura Bielsk Podlaski II ligę zainaugurują 24 września Urszula Łobaczewska
Koszykarze Żubrów Białystok zajęli czwarte miejsce w Turnieju o Puchar Burmistrza Mińska Mazowieckiego. Białostoczanie ponieśli dwie porażki po dogrywkach.

W miniony weekend koszykarze drugoligowych Żubrów Białystok wzięli udział w Turnieju o Puchar Burmistrza Mińska Mazowieckiego. W pierwszym spotkaniu białostoczanie zagrali z Kolejarzem Basket Radom. Po wygraniu czwartej kwarty 29:25 podopieczni Krzysztofa Kalinowskiego remisowali 95:95. Niestety dodatkowe pięć minut przegrali 6:11 i cały mecz 101:106.

W spotkaniu o 3. miejsce ponownie decydowała dogrywka. Żubry Białystok po czterech kwartach remisowały z gospodarzami turnieju UKS Probasket Mińsk Mazowiecki 86:86. I także w tym spotkaniu w dogrywce nasi koszykarze musieli uznać wyższość rywali 9:15. Porażka 95:101 i czwarte miejsce w turnieju.

W finale Kolejarz Basket Radom pokonał KS Legion Legionowo 98:95. Legion w półfinale pokonał Probasket Mińsk Mazowiecki 98:89.

O końcowym rezultacie sparingu Tura Basket Bielsk Podlaski z Isetią Basktball Team Warszawa także decydowała dogrywka, którą również wygrali goście. Mecz zakończył się porażką bielszczan 70:73.

Turniej o Puchar Burmistrza Mińska Mazowieckiego
Mecz o 3. miejsce
UKS Probasket Mińsk Mazowiecki - Żubry Białystok 101:95 (24:20, 20:24, 23:16, 19:26, 15:9)
Żubry: Rapucha 9, Bombrych 11, Jaworski 14, Misiewicz 6, Zabielski 9 oraz Sulima-Dolina, Kamiński 2, Więcko 5, Milewski 18, Kosobudzki 3, Niewiński, Trypus 18.
Półfinał
Żubry Białystok - Kolejarz Basket Radom 106:101 (17:20, 24:28, 25:22, 29:25, 6:11)
Żubry: Rapucha 3, Bombrych 11, Jaworski 13, Misiewicz 10, Zabielski 8 oraz Sulima Dolina 1, Kamiński 8, Więcko 2, Milewski 24, Kosobudzki 9, Niewiński 5, Trypus 7.

Sparing
Tur Basket Bielsk Podlaski - Isetia Basketball Team Warszawa 70:73 (19:14, 15:17, 10:17, 21:17, 5:8)
Tur Basket: Łukasz Kuczyński 24, Szymon Urbański 11, Paweł Karasewicz 10, Marcin Marczuk 9, Bartłomiej Wróblewski 6, Piotr Bobka 5, Jakub Grigoruk 3, Aaron Weres 2, Filip Parfieniuk.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani