Koszykówka II liga. Turowi zabrakło dokładności [zdjęcia]

jan
Wyrównany mecz z silnym AZS-em Lublin rozegrali koszykarze Tura. Ostatecznie jednak przegrali 73:83.

Bielszczanie przystąpili do tego pojedynku bez dwójki skrzydłowych: Łukasza Kuczyńskiego i Eryka Zielinki, a kilku innych zawodników dopiero powracało do zespołu po urazach.

- Brakowało nam zgrania i dokładności, a wynikało to z faktu, że z powodu kontuzji w ostatnich tygodniach trenowaliśmy w zdekompletowanym składzie – przyznawał trener Tura Kamil Zakrzewski.

Już w pierwszej kwarcie przyjezdni konsekwentnie wypracowywali sobie przewagę nad bielszczanami korzystając ze skutecznej gry 38-letniego Michała Marciniaka, którego nie potrafili w defensywie zatrzymać zawodnicy Tura. Lublinianom pomogły też celne rzuty z dystansu potężnego Adama Myśliwca oraz nastolatka Szymona Jaworskiego i pierwszą kwartę AZS wygrał 23:15. W grze Tura widać było brak swojego lidera.

- Pod nieobecność Kuczyńskiego nie mamy w składzie zawodnika, który brałby na siebie ciężar gry – mówił po meczu trener Zakrzewski.

Szkoleniowiec Tura podkreślał też, że bielscy rozgrywający mają jeszcze niewielkie doświadczenie w starciu z ogranymi ligowcami. Wychowanek klubu Mateusz Bębeniec w sobotnim spodnim meczu nie dawał zespołowi wielu asyst, ale zdobył 13 punktów i gdy przebywał na parkiecie, to Tur ten czas gry wygrał czterema punktami. Gorzej zaczynało się dziać, gdy Mateusz łapał przewinienia i musiał parkiet opuszczać.

Po stronie pozytywów warto odnotować też dobry występ Sylwestra Kusa (13 punktów i aż 8 asyst), który z konieczności brał na swoje barki prowadzenie gry, a także kolejny udany mecz Patryka Bajtusa. Dzięki dobrej postawie tych zawodników oraz walce pod koszami pracowitego Tomasza Pisarczyka, Tur w kolejnych kwartach prowadził wyrównany bój z akademikami z Lublina. To jednak było za mało, by odrobić straty z pierwszej kwarty.