KOSZYKÓWKA. Kontrolowane zwycięstwo Żubrów nad Kutnem

Wojciech Konończuk
Żubry Białystok (żółte stroje) bez większych problemów wygrały z Kutnem. Na zdjęciu z piłką: Michał Bombrych Wojciech Wojtkielewicz
Trzecie w sezonie zwycięstwo odnieśli drugoligowi koszykarze Żubrów Białystok, którzy we własnej hali bez większych problemów pokonali KS Kutno 89:76.

Co prawda rywale z Kutna do mocarzy się nie zaliczają i mają dotąd na koncie ledwie jedno zwycięstwo, ale cieszy, że zespół Krzysztofa Kalinowskiego grał dojrzale, kontrolował wydarzenia na parkiecie i zwyciężył zasłużenie. Cieszy też to, że pokaźny wkład w dorobek punktowy miała młodzież - 21-letni Patryk Andruk oraz o rok starsi Adam Sulima-Dolina i Michał Bombrych.

Początek nie wskazywał na przekonujące zwycięstwo Żubrów. Na parkiecie sporo było chaosu i przez ponad dwie minuty był remis 0:0. Niemoc przełamał trójką Mariusz Rapucha. Rozgrywający białostoczan zaprezentował się bardzo solidnie, kończąc spotkanie z dorobkiem 9 oczek, ośmiu zbiórek i sześciu asyst.

Koszykarze z Kutna dotrzymywali kroku rywalom do połowy premierowej kwarty (7:7), ale potem stracili dziesięć punktów z rzędu. Jeszcze w kolejnej odsłonie, za sprawą swego kapitana Mateusza Ćwirko-Gotyckiego zbliżyli się na 23:25, ale drużyna Kalinowskiego szybko uporządkowała grę i po trójce Bombrycha w 19. minucie było 36:26.

Do końca meczu Podlasianie nie pozwolili rywalom na zbyt wiele, ich przewaga rosła i szkoleniowiec Żubrów mógł pozwoli wystąpić całej dwunastce meczowej. Wygrana sprawiła, że Żubry awansowały na szóste miejsce w tabeli.