Koszykówka. Pewne zwycięstwa podlaskich drużyn [zdjęcia]

jan, ma
Drużyny Żubrów Białystok i Tura Basket Bielsk Podlaski wygraly u siebie z drużynami z dołu tabeli.

Koszykarze bielskiego Tura wracają na zwycięskie tory. W sobotę na własnym parkiecie odnieśli trzecią z rzędu wygraną w II lidze. Tym razem pewnie pokonali 103:70 Sokoła Ostów Mazowiecka.

- Był okres, że mieliśmy słabe początki meczów, które wpływały na całą naszą grę. Wprowadziłem więc zmiany w wyjściowej piątce, by dodać waleczności drużynie od pierwszych sekund gry – przyznawał trener Tura Kamil Zakrzewski.

I choć w sobotę goście w Bielsku wyszli na prowadzenie 7:1, to Tur szybko uspokoił sytuację. Celne „trójki” Łukasza Kuczyńskiego, Marcina Marczuka i Sylwestra Kusa wybiły im z głów marzenia o zwycięstwie. W całym sobotnim meczu gospodarze dwunastokrotnie trafili z dystansu, gdy zawodnikom Sokoła ta sztuka udała się zaledwie czterokrotnie.

W drugiej kwarcie Tur wyszedł na parkiet z trzema niskimi zawodnikami, czym utrudnił Sokołowi grę ofensywną. Już na samym początku Sylwester Kus zablokował rzut Pawła Skarpetowskiego, z dystansu trafił pozyskany z Legii Warszawa dwudziestolatek Jakub Sienkiewicz, jego wyczyn powtórzył Mateusz Bębeniec i Tur odpłynął rywalom na bezpieczną odległość.

Sokół zerwał się jeszcze do boju w trzeciej kwarcie, gdy niezwykłą skutecznością zaimponował trzydziestopięcioletni Piotr Barszcz, ale potem znowu dominowali gospodarze. Tur brylował też pod koszami, gdzie pracowitego Eryka Zielinkę skutecznie wspomagał Patryk Bajtus. I właśnie Eryk zdobył dla gospodarzy setne punkty, kończąc wsadem akcję kolegów. Wynik na 103:70 ustalił rzutem za trzy punkty siedemnastoletni Maciej Bębeniec.

Natomiast Żubry wygrały 78:50 z Legią II Warszawa. O zwycięstwie zdecydowała ostatnia kwarta wygrana 25:8.
– Trudno jest się zmobilizować na spotkania, które praktycznie gdzieś tam są z góry wygrane. Sam wiem po sobie, grając wiele lat jako zawodnik, że takie mecze chce się wygrać jak najwyżej. A później na parkiecie jest różnie – powiedział Tomasz Kujawa, trener Żubrów.

Żubry Białystok – Legia II Warszawa 78:50 (22:20, 20:11, 11:11, 25:8)
Żubry
: Zabielski 16, Wróblewski 16, Monach 11, Misiewicz 10, Szczerbatiuk 10, Andruk 6, Borowik 4, Kalinowski 3, Sulima-Dolina 2, M. Niewiński, Rećko, Karasiewicz.

Tur Basket Bielsk Podlaski – Sokół Ostrów Mazowiecka 103:70 (24:21, 24:12, 22:18, 33:19)
Tur:
Sienkiewicz 16, Bajtus 15 Zielinko 14, Milewski 11, Pisarczyk 9, Marczuk 9, Mateusz Bębeniec 8, Kus 7, Kuczyński 7, Piesio 4, Maciej Bębeniec 3, Kiluk.

Inne wyniki 10. kolejki: ŁKS AZS SG Łódź – AZS UJK Kielce 68:62, Dziki Warszawa – Stal Stalowa Wola 70:74, Syntex Księżak Łowicz – Hutnik Warszawa (75:72).Mecz: Rosa-Sport Radom – Start II Lublin został przełożony na 30 listopada.Pauzował UMCS Lublin.