Koszykówka. Trzęsienia ziemi nie było, Żubry odpadły, Tur walczy dalej

Żubry Białystok (żółte stroje) po raz drugi przegrały z Sokołem Ostrów Mazowiecka Wojciech Wojtkielewicz
Tur Basket Bielsk Podlaski awansował do kolejnej rundy play-off II ligi koszykarzy, wygrywając u siebie 92:71 z AZS UW Warszawa. Odpadły Żubry Chorten Białystok, przegrywając na wyjeździe 62:78 z Sokołem Ostrów Mazowiecka.

Losy rywalizacji zostały praktycznie rozstrzygnięte w pierwszych meczach. Bielszczanie rozbili stołeczną ekipą na wyjeździe, a białostoczanie nie dali rady u siebie Sokołowi. W rewanżach trzęsienia ziemi nie było i dalej awansowali faworyci.

Trener Tura Kamil Zakrzewski potraktował rewanż z warszawskimi akademikami czysto szkoleniowo. Rotował składem, szansę występu otrzymali wszyscy zawodnicy i prawie wszyscy zdobyli punkty, a także zanotowali na swoim koncie asysty.

Wyrównana walka trwała do połowy trzeciej kwarty. Wtedy w krótkim czasie trzy trójki zaliczył Kacper Rojek, cztery punkty z rzędu dorzucił Filip Pruefer i bielszczanie prowadzili 65:50. Do końca gospodarze kontrolowali przebieg meczu.

Rywalem Tura w 2. rundzie play-off będą Sudety Jelenia Góra. Pierwszy mecz już w sobotę - 10 kwietnia w Bielsku Podlaskim.

Podobnie jak u siebie, Żubry toczyły z Sokołem wyrównany bój do początków ostatniej kwarty. Wtedy białostoczanie przez prawie cztery minuty nie zdobyli żadnego punktu, gospodarze wypracowali sobie bezpieczną przewagę i pewnie awansowali do kolejnej fazy walki o awans do I ligi.

WYNIKI
Tur Basket Bielsk Podlaski - AZS UW Białystok 92:71 (23:23, 22:19, 21:13, 26:16).

Punkty dla Tura: Rojek - 20, Pruefer - 16, Marczuk - 14, Kuczyński - 12, Krół - 8, Grigoruk - 7, Lewandowski - 6, Milewski - 4, Tradecki - 3, Witkiewicz - 2, Parfieniuk - 0.

Sokół Ostrów Mazowiecka - Żubry Chorten Białystok 78:62 (16:24, 27:15, 17:16, 18:7).
Punkty dla Żubrów: Nieroda - 17, Misiewicz - 12, Zabielski - 9, Andruk - 8, Bombrych - 7, Kosobudzki - 4, Trypus - 3, Sulima-Dolina - 2, Targoński - 0, Kamiński - 0.