Koszykówka. Tur Basket Bielsk Podlaski z kolejna wygraną, a Żubry Chorten Białystok z porażką

Żubry Białystok - Energa Hutnik Koszykówka 79:88
Żubry Białystok - Energa Hutnik Koszykówka 79:88 Lukasz Matel
W meczach II ligi koszykarzy Tur Basket Bielsk Podlaski sięgnął po zwycięstwo z Isetią Erzurum Warszawa. Niestety, przegrały Żubry Chorten Białystok, a już w środę nasze drużyny czekają kolejne mecze ligowe.

Tur Basket Bielsk Podlaski pokonał na własnym parkiecie podopiecznych uznanego trenera koszykówki Teodora Mołłowa różnicą 13 punktów, co może wskazywać na dość łatwe zwycięstwo. Tak jednak nie było, a goście mocno postawili się nieco zmęczonym po środowych derbach Podlasia koszykarzom trenera Piotra Bakuna.

W pierwszej kwarcie prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. W końcówce gospodarze ze stanu 14:17 doprowadzili do swojego prowadzenia 23:17 i pierwsze 10 minut zakończyli wygraną 25:21.

Druga kwarta była także bardzo zacięta. Po trójce Jakuba Lewandowskiego Tur odskoczył od rywala na 7 "oczek" 29:22. Szybko jednak goście doskoczyli do Tura i było tylko 29:28. I ponownie bielszczanie odpowiedzieli wychodząc na kolejne prowadzenie 36:28. Co z tego skoro w 18 minucie boiskowy zegar wyświetlił remis 44:44. Na przerwę z prowadzenia cieszyli się jednak koszykarze Tura, którzy wygrywali 52:47.

W trzeciej kwarcie z dobrej strony pokazali się w Turze Przemysław Zygmunciak i Mateusz Bębeniec i bielszczanie utrzymali przed ostatnimi 10 minutami prowadzenie 72:64. Decydujący o zwycięstwie fragment gry nastąpił w ostatnich pięciu minutach. Po przerwie na żądanie trenera Piotra Bakuna gospodarze ze stanu 72:71 doprowadzili do 86:73, a po rzucie Przemysława Tradeckiego ostatecznie wygrali 90:77.

Niestety porażką zakończył się mecz Żubrów Chorten Białystok z Energą Hurnik Koszykówka. Po dwóch wyrównanych kwartach, w trzeciej goście uzyskali przewagę i w 29 minucie prowadzili 65:55. W ostatniej kwarcie siły gospodarzy topniały, co wykorzystał zespół przyjezdny wygrywając 88:79. Niestety, ostatnie porażki wyraźnie spowodowane są zakażeniami koronawirusem, które dotknęły zespół. Nie sprzyja białostoczanom także fakt meczów rozgrywanych co trzy dni, by nadrobić zaległości. Już w środę, 22 lutego kolejne spotkanie, na wyjeździe z Akademią Koszykówki Legii Warszawa. Tur Basket zagra z Legionem w Legionowie.

Tur Basket Bielsk Podlaski - Isetia Erzurum Warszawa 90:77 (25:21, 27:26, 20:17, 18:13)
Tur Basket: Przemysław Zygmunciak 22, Mateusz Bębeniec 21, Łukasz Kuczyński 15, Jarosław Giżyński 9, Bartłomiej Wróblewski 8, Przemysław Tradecki 7, Michał Szwedo 5, Jakub Lewandowski 3, Marcin Marczuk, Patryk Milewski.
Isetia: Hubert Stopierzyński 17, Patryk Jankowski 14, Jakub Sienkiewicz 10, Kirył Dziatchuk 9, Kacper Rogowski 7, Piotr Nawrot 6, Dariusz Sarnacki 6, Jan Grzelinski 6, Michał Grabowski 2, Mateusz Rogucki, Tekin Guvercin, Oskar Blaszkiewicz.

Żubry Chorten Białystok - Energa Hutnik Koszykówka 79:88 (21:19, 21:26, 21:26, 16:17)
Żubry Chorten: Mariusz Rapucha 23, Michał Bombrych 7, Patryk Andruk 10, Andrzej Misiewicz 12, Arkadiusz Zabielski 11, Marcin Monach 2, Bartłomiej Bielski 6, Paweł Kosobudzki, Maciej Bębeniec 2, Paweł Trypus 6, Adam Sulima-Dolina.
Energa Hutnik Koszykówka: Wojciech Rajkowski 13, Jakub Osiński 6, Mateusz Górka 17, Grzegorz Malewski 19, Norman Zuber 24, Tsimafei Bystrou 6, Szymon Soszyński, Jakub Szumert 3.