Koszykówka. Tur Basket Bielsk Podlaski z piątą wygraną w drugoligowym sezonie

Adam Muśko
Adam Muśko
Tur Basket Bielsk Podlaski jest wiceliderem tabeli II ligi
Tur Basket Bielsk Podlaski jest wiceliderem tabeli II ligi Krzysztof Jankowski
W szóstej kolejce II ligi Tur Basket Bielsk Podlaski wygrał 93:65 u siebie z Trójką Żyrardów. Żubry Białystok przegrały 71:74 na wyjeździe z UJK Kielce.

Większych kłopotów z odniesieniem zwycięstwa nie miała drużyna Tura Basket. Pomimo, że wciąż w niepełnym składzie (bez Filipa Pruefera, Pawła Lewandowskiego i Tomasza Pisarczyka) bielszczanie już po pierwszej połowie mieli 28 punktów przewagi i kontrolowali wydarzenia na parkiecie.

Natomiast Żubry stoczyły wyrównaną walkę na wyjeździe z UJK Kielce. Białostoczanie przez większą część spotkania przegrywali, ale w końcówce niewiele zabrakło do zwycięstwa. Na trzy minuty przed końcem po dwóch punktach Michała Bombrycha Żubry wygrywały 66:65. Ponowne prowadzenie gospodarzom (67:66) dał Maciej Parszewski, który jeszcze w poprzednim sezonie grał w białostockiej drużynie. Niestety kolejne akcje Żubrów kończyły się źle. Za trzy punkty nieskutecznie rzucali Patryk Andruk, Maciej Bębeniec, Bombrych. Ponadto w ostatnich dwóch minutach zawodnicy Żubrów nie trafili pięciu rzutów osobistych, a w całym meczu aż 21. Gospodarze byli skuteczniejsi i wygrali 74:71.

UJK Kielce - Żubry Białystok 74:71 (16:13, 20:18, 21:19, 17:21)