Koszykówka. Tur na drodze zwycięstw gromi swoich rywali. Wygrana w Kielcach

Piotr Lozowik
19 punktów - tyle wyniosła na końcu przewaga koszykarzy Tura Basket Bielsk Podlaski nad AZS UJK Kielce w niedzielnym meczu II ligi, który zakończył się zwycięstwem podopiecznych Piotra Bakuna 85:66.

W zespole bielskiego Tura zagrało trzech byłych zawodników AZS UJK: Jakub Lewandowski, Przemysław Zygmunciak, Michał Szwedo. Jednak z ich strony nie było żadnych sentymentów i cała trójka była wyróżniającymi się zawodnikami gości.

Już po pierwszej kwarcie Tur wygrywał ośmioma punktami 23:15, a pierwszą połowę zakończył zwycięstwem 47:37. Po zmianie stron gospodarze próbowali odrabiać straty. W zespole akademików brylował Oskar Życzkowski, ale drużyna z Bielska skutecznie odpowiadała. Trafiali Łukasz Kuczyński, Mateusz Bębeniec, Aaron Weres. Ostatnia kwarta była już pod całkowitą kontrolą Tura, który sięgnął po wygraną 85:66.

AZS UJK Kielce - KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 66:85 (15:23, 22:24, 17:16, 15:22)
AZS Kielce: Oskar Życzkowski 17, Patryk Lis 15, Piotr Osiakowski 8, Konrad Nowik 6, Mohamed Youssef Medini 5, Oskar Lesisz 4, Jakub Malesza 4, Igor Jagiełło 3, Filip Grad 2, Stanisław Strojek 2, Igor Gaca, Maksymilian Czapla.
Tur Basket: Przemysław Zygmunciak 19, Łukasz Kuczyński 15, Jakub Lewandowski 12, Bartłomiej Wróblewski 11, Mateusz Bębeniec 7, Przemysław Tradecki 6, Jarosław Gizyński 4, Marcin Marczuk 4, Patryk Milewski 3, Michał Szwedo 2, Aaron Weres 2, Jakub Grigoruk