Koszykówka. Tur nie wywalczył punktów

Wasyl
Tym razem bielskim koszykarzom nie udało się wygrać
Tym razem bielskim koszykarzom nie udało się wygrać Archiwum
Ostrów Mazowiecka Koszykówka II LIGA. Sokół odfrunął z punktami nie udała się bielszczanom wyprawa po punkty do Ostrowi Mazowieckiej. Koszykarze Tura przegrali tam z miejscowym Sokołem 57:64.

Gdy kilka lat temu zespół z Ostrowi zaczął występy w II lidze, był przysłowiowym chłopcem do bicia. Kilku miejscowych oldbojów skrzyknęło się z nastolatkami i spróbowali swoich sił w drugoligowej rywalizacji. Z początku przegrywali wszystko, ale z roku na rok wzmacniali swój skład zawodnikami z Warszawy i dziś spokojnie plasują się w połowie ligowej stawki. W sobotę okazali się też nie do przejścia dla Tura.

Gospodarze postawili na wesołą grę z niezliczoną ilością rzutów z dystansu, które oddawali miejscowy lider zespołu, skrzydłowy Piotr Barszcz, i pozyskany z pierwszoligowej Legii Warszawa rzucający obrońca, Michał Wojtyński. Bielszczanie nie byli w stanie zatrzymać zwłaszcza drugiego z nich i już po pierwszej kwarcie Sokół prowadził 20:12.

Drugą część meczu Tur wygrał głównie dzięki skuteczności niezawodnego Łukasza Kuczyńskiego oraz walce podkoszowej Patryka Bajtusa. Nasz nowy center znalazł sposób na trafianie do kosza gospodarzy dopiero pod koniec meczu, ale cały czas imponował zbiórkami. W czwartej kwarcie ciężar rozgrywania wziął na siebie Arkadiusz Zabielski, dwukrotnie z dystansu trafił Kuczyński, a po rzucie Sylwestra Kusa, na minutę przed ostatnią syreną, na tablicy wyników widniał nawet remis 57:57. Wtedy jednak to doświadczony Wojtyński wziął na siebie ciężar gry i w minutę zdecydował o zwycięstwie Sokoła.