Koszykówka. Wygrana i porażka podlaskich zespołów na początek II ligi

Mecz Żubry Białystok - Hydro Truck Sky Tattoo II Radom
Mecz Żubry Białystok - Hydro Truck Sky Tattoo II Radom Wojciech Wojtkielewicz
W pierwszej kolejce II ligi Żubry Białystok przegrały u siebie z Hydro Truck Sky Tattoo II Radom, a Tur Basket Bielsk Podlaski na wyjeździe wygrał z Akademią Koszykówki Legii Warszawa.

Przebudowana drużyna Żubrów na początek musiała zmierzyć się z bardzo silnym rywalem. Hydro Truck Sky Tattoo II Radom to rezerwy ekstraklasowego zespołu, a w tym sezonie mają w planach awans i w miarę możliwości koszykarze z pierwszego składu będę wspomagać drugoligową ekipę. Tak było w meczu z Żubrami. Do Białegostoku radomianie przyjechali w składzie najsilniejszym z możliwych, z ośmioma zawodnikami zgłoszonymi również do Energa Basket Ligi. Przewaga fizyczna i umiejętności były widoczne od początku. Goście objęli prowadzenie, w drugiej kwarcie sięgające momentami nawet kilkunastu punktów. Na tle tak mocnej ekipy gospodarze pokazali kilka ciekawych akcji, a w końcówce pierwszej połowy po trafieniu za trzy punkty najskuteczniejszego w Żubrach Andrzeja Misiewicza zmniejszyli dystans do przeciwnika na pięć punktów. Jednak w trzeciej kwarcie goście z Radomia ostatecznie złamali opór Żubrów. Był to efekt ich dobrej postawy, ale także i w dużej mierze słabej skuteczności rzutowej gospodarzy. Ostatecznie goście wygrali 88:68.

- Zadowolony jestem z drugiej części drugiej kwarty - podsumowywał Krzysztof Kalinowski, trener Żubrów. - Wtedy dobrze zagraliśmy i w ataku i w obronie. Byliśmy już blisko rywali, ale dwa błędy Patryka Andruka i oni znowu odskoczyli. Problemem była nasza skuteczność. My z wolnych pozycji nie trafialiśmy, a oni odwrotnie. Z samej gry, dzielenia się piłką, wbiegnięć jestem zadowolony, ale po prostu nie trafialiśmy. A rzuty to jest też głowa. Zawodnicy ekstraklasowi z Radomia byli pewni.

Natomiast Tur Basket wygrał 88:78 z Akademią Koszykówki Legii Warszawa. Bielszczanie też mieli kłopoty, gdyż po kilkunastu minutach gry z kontuzją z boiska musiał zejść rozgrywający Paweł Lewandowski.

- Na rozegraniu długo bez zmiany musiał grać Mateusz Bębeniec, a gdy złapał cztery faule rozgrywali Bartek Wróblewski i Marcin Marczuk - opowiada Kamil Zakrzewski, trener Tura Basket. - Drużyna Legii to zawodnicy, którzy już trenują z pierwszym zespołem z ekstraklasy i kilku doświadczonych. To naprawdę dobra drużyna. Dopiero nasza konsekwentna obrona w czwartej kwarcie przyniosła skutek i ostatecznie wygraliśmy 88:78.

Żubry Białystok - Hydro Truck Sky Tattoo II Radom 68:88 (18:29, 24:18, 11:25, 15:16)
Żubry
: Misiewicz 21, Zabielski 11, Andruk 9, Wydra 8, Wielechowski 5, Rapucha 5, Bombrych 4, Maciej Bębeniec 3, Parszewski 2, Kamiński, Sulima - Dolina.

Akademia Koszykówki Legii Warszawa - Tur Basket Bielsk Podlaski 78:88 (17:27, 21:16, 24:13, 16:32)
Tur Basket:
Kuczyński 20, Wróblewski 18, Król 17, Stefanik 8, Marczuk 7, Weres 5, Mateusz Bębeniec 5, Milewski 4, Pisarczyk 4, Lewandowski.

Inne wyniki 1. kolejki
AZS UJK Kielce - KK AZS UW Warszawa 94:88, Dziki Warszawa - ŁKS AZS Łódź 83:64, Stal Stalowa Wola - PKK Pabianice 81:95.