Koszykówka. Wyjazdowa porażka Żubrów Chorten Białystok

Wojciech Wojtkielewicz
Nie udał się wyjazd do Radomia koszykarzom Żubrów Chorten Białystok, którzy przegrali z Kolejarzem Basket 77:84.

Podopieczni trenera Krzysztofa Kalinowskiego źle weszli w mecz. Dopiero w czwartej minucie zdobyli pierwsze punkty, po trafieniu Arkadiusza Zabielskiego. Było jednak wtedy już 12:2 dla koszykarzy z Radomia, którzy pierwszą kwartę zakończyli zwycięstwem 26:14.

W 14 minucie Kolejarz wygrywał 17-punktami 35:18. Trzy minuty później, po rzucie za 3 punkty Marcina Monacha, Żubry zbliżyły się do rywala na 11 punktów 38:27, ale do przerwy rywale znów odskoczyli wygrywając 50:35.

Kolejne dwie kwarty białostoczanie wygrali, ale już nie potrafili zniwelować przewagi radomian. W ostatniej części sobotniego meczu, po punktach Zabielskiego, białostoczanie przegrywali już tylko 64:69. Niestety, w kolejnych akcjach to gospodarze zdobywali punkty i po "trójce" Szymona Jaworskiego znów bezpiecznie prowadzili 74:64, wygrywając ostatecznie 84:77.

Kolejarz Basket Radom - Żubry Chorten Białystok 84:77 (26:14, 24:21, 15:21, 19:21)
Kolejarz Radom: Daniel Kotwasiński 5, Szymon Jaworski 30, Mateusz Zwęgliński 12, Maciej Parszewski 7, Kamil Waniewski 10, Rafał Król 11, Kacper Wierzgała 2, Bartłomiej Żuk 5, Alberta Gartota, Jakub Wudarczyk 2.
Żubry Chorten: Mariusz Rapucha 12, Michał Bombrych 10, Patryk Andruk 3, Andrzej Misiewicz 8, Arkadiusz Zabielski 27, Adam Sulima-Dolina 6, Filip Nieroda 5, Marcin Monach 3, Bartłomiej Bielski, Paweł Trypus 3.

Pozostałe wyniki 18. kolejki
Sokół Grupa Avista Ostrów Mazowiecka - MKS Ochota Warszawa 93:56
ŁKS Coolpack Łódź - Akademia Koszykówki Legii Warszawa 101:67
AZS UJK Kielce - Isetia Erzurum 86:77
UKS Trójka Żyrardów - TSK Roś Pisz 105:75
Mecze: KKS Polonia Warszawa - Tur Basket Bielsk Podlaski, MUKS Piaseczno - Energa Hutnik Koszykówka rozegrane zostaną w niedzielę wieczorem