Wojciech Konończuk
Żubry (na żółto) wygrały u siebie z Kolejarzem Radom
Żubry (na żółto) wygrały u siebie z Kolejarzem Radom Wojciech Wojtkielewicz
Ze zmiennym szczęściem grały nasze drużyny w II lidze koszykarzy. Żubry Chorten Białystok pokonały 75:59 Kolejarza Basket Radom, a Tur Basket Bielsk Podlaski przegrał z Polonią Warszawa 70:78.

Żubry niemrawo rozpoczęły mecz z Kolejarzem i szybko przegrywały 4:13. Szwankowała skuteczność i po dwóch kwartach gospodarze przegrywali 28:35. Wszystko zmieniło się w trzeciej części. Przyjezdni na początku zdobyli dwa oczka, po wsadzie Mateusza Zwolińskiego, ale potem przez siedem minut ich licznik stanął na liczbie 37, a w całej odsłonie zdobyli tylko cztery punkty.

Bardzo dobrze broniący w tym fragmencie meczu białostoczanie w 25. minucie wyszli na prowadzenie 38:37, po trafieniu Andrzeja Misiewicza i kontrolowali przebieg wydarzeń do ostatniej syreny. Gospodarzy do wygranej poprowadzili Misiewicz (18 punktów i 13 zbiórek, Patryk Andruk (20 i 11) oraz Arkadiusz Zabielski (11 i 11).

Tur bardzo słabo rozpoczął mecz z Polonią, przegrywając pierwszą kwartę 15:27 i do końca nie był w stanie odrobić tych strat. Stało się tak, bo tylko dwóch zawodnik bielszczan zanotowało dwucyfrowy dorobek punktowy - Jarosław Giżyński - 21 i Przemysław Tradecki - 18.

WYNIKI 3. KOLEJKI
Żubry Chorten Białystok - Kolejarz Basket Radom 75:59 (16:18, 12:17, 26:4, 21:20)
. Punkty dla Żubrów: Andruk - 20, Misiewicz - 18, Zabielski - 11, Bębeniec - 10, Nieroda - 6, Rapucha - 5, Kosobudzki - 3, B ombrych - 2, Sulima-Dolina - 0, Zdanowicz - 0, Trypus - 0.

Tur Basket Bielsk Podlaski - Polonia Warszawa 70:78 (15:27, 32:32, 13:11, 10:8). Punkty dla Tura: Giżyński - 21, Tradecki - 18, Wróblewski - 7, Weres - 6, Szwedo - 5, Milewski - 4, Grigoruk - 4, Lewandowski - 3, Zygmunciak - 2, Bębeniec - 0, Marczuk - 0.

Isetia Erzurum - AZS UJK Kielce 83:80, Ochota Warszawa - Sokół Ostrów Mazowiecka 78:109, Roś Pisz - Trójka Żyrardów 100:69, Akademia Koszykówki Legii Warszawa - ŁKS Łódź 74:104, Energa Hutnik Koszykówka - MUKS Piaseczno (niedziela, godz. 19).