Koszykówka. Żubry Białystok rozprawiły się z Ochotą

Żubry Chorten Białystok odniosły kolejne zwycięstwo w II lidze
Żubry Chorten Białystok odniosły kolejne zwycięstwo w II lidze Wojciech Wojtkielewicz
W 18. serii gier II ligi koszykarzy Żubry Chorten Białystok nie miały większych problemów z pokonaniem na wyjeździe z Ochotą Warszawa. Nasz zespół wygrał w stolicy 89:65.

Białostoczanie bardzo szybko przejęli kontrolę nad wydarzeniami. Ochota prowadziła ostatni raz pod koniec drugiej minuty (6:5), a wyrównana walka trwała niewiele dłużej (9:8 dla gości w 4 min.). Potem drużyna trenera Krzysztofa Kalinowskiego wzmocniła defensywę i koszykarze Ochoty mieli ogromne problemy z przygotowaniem akcji rzutowych. Próbowali trafiać za trzy punkty, ale mylili się raz za razem i do końca premierowej kwarty powiększyli dorobek ledwie o jedno oczko.

Przyjezdni spokojnie i cierpliwie budowali ataki i punktowali rywali, prowadzać po 10 minutach już 24:9. Potem jednak defensywa Żubrów nie była już tak szczelna i gospodarze zaczęli odrabiać straty. W trzeciej kwarcie Ochota zbliżyła się na niebezpiecznie bliską odległość (40:43), ale wtedy sprawy w swoje ręce wzięli białostoccy rutyniarze. Zapunktowali Andrzej Misiewicz i Arkadiusz Zabielski i szybko zrobiło się 56:40 dla Żubrów.

Na kolejny pościg białostoczanie koszykarzom ze stolicy już nie pozwolili i spokojnie powiększali przewagę do końcowej syreny, odnosząc ósme zwycięstwo w bieżącym sezonie.

W 18. serii gier Tur Basket Bielsk Podlaski pauzował.

WYNIKI 18. KOLEJKI
Ochota Warszawa - Żubry Chorten Białystok 65:89 (24:9, 20:15, 23:28, 13:22).

Punkty dla Żubrów: Zabielski - 24, Misiewicz - 22, Bombrych - 12, Nieroda - 12, Kosobudzki - 5, Andruk - 4, Kamiński - 4, Zdanowicz - 2, Sulima-Dolina - 2, Bębeniec - 2, Targoński - 0.

AZS UJK Kielce - ŁKS AZS UŁ SG Łódź 78:77, AZS UW Warszawa - AZS UMCS Start Lublin 72:104, Profi Sunbud PKK 99 Pabianice - Sokół Ostrów Mazowiecka 73:105, Isetia Erzurum - Trójka Żyrardów 79:78.
Niedziela: KS Kutno - Akademia Koszykówki Legii Warszawa (godz. 15.30).