Koszykówka. Żubry Białystok z pierwszą wyjazdową przegrana w sezonie

Żubry Białystok przegrały w Lublinie
Żubry Białystok przegrały w Lublinie Wojciech Wojtkielewicz
Koszykarze Żubrów przegrywając 63:98 na wyjeździe z AZS UMCS Start II Lublin zaliczyli pierwszą wyjazdową przegraną w tym sezonie.

Lublinianie wzmocnieni Damianem Jeszke z pierwszej drużyny lubelskiego klubu od początku byli zdecydowanie lepsi. Gospodarze trafili w pierwszej kwarcie sześć trójek na skuteczności powyżej 50 procent. To właśnie skuteczność z dystansu była kluczowa w pierwszych 10. minutach. Druga kwarta to kontynuacja dobrej gry lublinian i pierwsza połowa zakończyła się porażką Żubrów różnicą 23 oczek.

Przeczytaj także: Porażka Tura Basket Bielsk Podlaski z ŁKS Łódź

Po długiej przerwie UMCS Start II praktycznie kontrolował przebieg spotkania i wygrał wysoko.

W tej kolejce przegrał także Tur Basket Bielsk Podlaski. Bielszczanie ulegli 81:98 u siebie zespołowi ŁKS AZS Łódź.

AZS UMCS Start II Lublin - Żubry Białystok 98:63 (33:15, 23:18, 26:14, 16:16)
Żubry:
Zabielski 13, Maciej Bębeniec 12, Misiewicz 10, Wielechowski 9, Wydra 7, Rapucha 3, Andruk 3, Bombrych 3, Kamiński 3, Parszewski, Sulima-Dolina, Kosobudzki,

Inne wyniki 7. kolejki
Akademia Koszykówki Legii Warszawa - Ochota Warszawa 105:97, Sokół Ostrów Mazowiecka - AZS UJK Kielce 93:103, Stal Stalowa Wola - KK AZS UW Warszawa 63:76, PK 99 Pabianice - Dziki Warszawa 70:122.