Koszykówka. Żubry Chorten Białystok i Tur Basket Bielsk Podlaski na czele tabeli II ligi

Żubry Chorten Białystok - TSK Roś Pisz 87:81 (25:12, 19:26, 31:12, 12:31)
Żubry Chorten Białystok - TSK Roś Pisz 87:81 (25:12, 19:26, 31:12, 12:31) Wojciech Wojtkielewicz
Dwie wygrane odniosły podlaskie drużyny w II lidze. Żubry Chorten Białystok pokonały TSK Roś Pisz, a Tur Basket Bielsk Podlaski Akademię Koszykówki Legii Warszawa.

Po porażce z Polonią Warszawa koszykarze Żubrów Chorten Białystok szybko powrócili na zwycięską ścieżkę pokonując w sobotę, na własnym parkiecie beniaminka II ligi Roś Pisz 87:81. Mecz przebiegał pod dyktando gospodarzy. Podopieczni trenera Krzysztofa Kalinowskiego w 7 minucie prowadzili tylko jednym punktem 13:12 po trafieniu Mateusza Bessmana z Rosia, ale już do końca pierwszej kwarty trafiali tylko białostoczanie. Po wykorzystaniu rzutów osobistych przez Andrzeja Misiewicza Żubry wygrywały po 10 minutach 25:12. W drugiej kwarcie, w 15 minucie po „trójce” Filipa Nierody gospodarze prowadzili 36:20. Goście zdołali zniwelować stratę do przerwy do sześciu oczek 44:38. Trzecia kwarta była ciosem dla gości. Białostoczanie w pewnym momencie osiągnęli już przewagę 25 punktów po trafieniu Misiewicza 75:50. Białostocki szkrzydłowy w spotkaniu z Rosiem był najlepszym zawodnikiem. Zdobył on 30 punktów, zaliczył 9 zbiórek i 6 asyst. Żubry zagrały na dość wysokim procencie rzutów za 2 punkty: 66 procent 31/47. Gorzej było w „trójkach”, w których białostoczanie osiągnęli 26 procent 4/15.

W ostatniej kwarcie trener Krzysztof Kalinowski mógł skorzystać z graczy z ławki, co wykorzystali goście zmniejszając swoje rozmiary porażki do 6 „oczek” 81:87.

W Bielsku, po dobrym meczu, Tur Basket pokonał Akademię Koszykówki Legii Warszawa 79:72.

Żubry Chorten: Mariusz Rapucha 9, Michał Bombrych 9, Patryk Andruk 15, Andrzej Misiewicz 30, Arkadiusz Zabielski 9 oraz Adam Sulina-Dolina 6, Filip Nieroda 7, Patryk Zdanowicz 2, Paweł Kosobudzki, Paweł Trypus.

Tur Basket BielskPodlaski – Akademia Koszykówki Legii Warszawa 79:72 (24:10, 23:23, 16:21, 16:18).
Tur: Wróblewski 2, Tradecki 11, Zygmunciak 12, Szwedo 10, Giżyński 19, Bębeniec 11, Lewandowski 14, Milewski.

Pozostałe wyniki 8. kolejki: Ochota Warszawa - Energa Hutnik Koszykówka 86:82, MUKS Piaseczno - AZS UJK Kielce 83:78, Kolejarz Basket Radom - Legion Legionowo 101:91, Sokół Ostrów Maz. - Isetia Erzurum 100:81.
1. Żubry Chorten 8 15 627-562
2. Tur Basket Bielsk P. 8 14 670-555
3. ŁKS Coolpack Łódź 6 12 647-458
4. Polonia Warszawa 6 12 504-370
5. Sokół Ostrów Maz. 8 12 699-667
6. Kolejarz 8 12 660-660
7.Energa Hutnik 8 12 658-718
8. MKS Ochota Warszawa 8 12 587-696