Koszykówka. Żubry Chorten i Tur Basket zrobiły swoje. Są kolejne zwycięstwa

Żubry Chorten Białystok odniosły siódme zwycięstwo w bieżącym sezonie
Żubry Chorten Białystok odniosły siódme zwycięstwo w bieżącym sezonie Wojciech Wojtkielewicz
Oba nasze zespoły drugoligowe - Tur Basket Bielsk Podlaski i Żubry Chorten Białystok były faworytami spotkań 17. kolejki i nie zawiodły, pokonując dwie najsłabsze drużyny grupy B.

Wcale nie było jednak łatwo. Ciężką przeprawę miał w szczególności wicelider z Bielska Podlaskiego. Targany plagą kontuzji Tur stoczył nerwowy bój w hali przedostatniej w tabelę Isetii Erzurum. Ambitni gospodarze do ostatnich fragmentów walczyli, przegrywając ostatecznie 81:87.

Drużyna Kamila Zakrzewskiego jeszcze na minutę przed ostatnią syreną remisowała z maruderem II ligi 81:81. W decydujących fragmentach miejscowi pogubili się jednak, pudłowali z nieprzygotowanych pozycji, a do tego faulowali. Bielszczanie nie mylili się na linii rzutów wolnych, zapewniając sobie ciężko wywalczone zwycięstwo.

Tak emocjonującego przebiegu nie miało starcie białostockich Żubrów z czerwoną latarnią tabeli - PKK 99 Pabianice, zakończone zwycięstwem ekipy ze stolicy naszego regionu 89:82. Faworyzowani gospodarze tylko na początku mieli spore problemy. Szybko wyszli na prowadzenie 4:2, ale przez cztery minuty nie powiększyli dorobku punktowego.

Potem gra była wyrównana, a gospodarze odskoczyli pabianiczanom dopiero w 14. minucie, kiedy pięć punktów z rzędu zdobył najlepszy na parkiecie Michał Bombrych, który zapisał na swoim koncie 25 oczek, sześć zbiórek i osiem asyst.

Od tego momentu drużyna trenera Krzysztofa Kalinowskiego powoli, ale systematycznie powiększała przewagę, która w połowie ostatniej kwarty i trafieniu Arkadiusza Zabielskiego urosła do 16 punktów (78:62). Goście w ostatnich fragmentach zniwelowali część strat, ale zagrozić Żubrom nie byli w stanie.

WYNIKI
Isetia Erzurum - Tur Basket Bielsk Podlaski 81:87 (23:22, 19:20, 18:22, 21:23).

Punkty dla Tura: Kuczyński - 20, Król - 19, Rojek - 16, Weres - 15, Milewski - 6, Perzyna - 6, Pruefer - 5, Grigoruk - 0, Żero - 0.

Żubry Chorten Białystok - Profi Sunbud PKK 99 Pabianice 89:82 (22:17, 21:20, 25:19, 21:26).
Punkty dla Żubrów: Bombrych - 26, Zabielski - 19, Misiewicz - 12, Nieroda - 10, Bębeniec - 10, Andruk - 9, Kosobudzki - 3, Sulima-Dolina - 0, Kamiński - 0.