Koszykówka. Żubry i Tur Basket od wygranych rozpoczęły play-off

MAZaktualizowano

Zobacz galerię (25 zdjęć)
W pierwszych meczach play-off Żubry Białystok i Tur Basket Bielsk Podlaski pokonały odpowiednio Rosę Radom i Start II Lublin.

Mecz Żubrów z Rosą nie układał się na początku dobrze. Białostoczanie za dużo rzucali niecelnie, a pod swoim koszem pozwalali rywalom na łatwe punkty. W efekcie gospodarze nie mogli zbudować bezpiecznej przewagi. Dopiero w trzeciej kwarcie odskoczyli na kilkanaście punktów i ostatecznie złamali opór młodej drużyny z Radomia. Żubry ostatecznie wygrały 96:72.

Przeczytaj także: Żubry w liczbach po sezonie zasadniczym

- To nie był rywal, którego można od razu w pierwszej kwarcie zdominować - podsumował Tomasz Kujawa, trener Żubrów. - Rosa to czołowa drużyna w kraju do lat 20. My cierpliwie, stopniowo budowaliśmy swoją przewagę. Na pewno, szczególnie w pierwszej połowie, nie graliśmy dobrze w obronie. Pudłowaliśmy z rzutów wolnych, pozwalaliśmy na łatwe punkty rywalom. Także nie było to bardzo dobre spotkanie, ale przewaga punktowa znacząca. Myślę, że w dalszej części sezonu balast emocjonalny z chłopaków zejdzie.

Natomiast dosyć szybko mecz z rezerwami Startu Lublin ustawili sobie koszykarze Tura Basket. Zespół Kamila Zakrzewskiego po pierwszej kwarcie wygrywał już 31:13 i raczej bez większych emocji wygrał 88:66.

Rywalizacja w pierwszej rundzie trwa do dwóch zwycięstw. Drugie mecze podlaskie drużyny zagrają na wyjeździe: Tur już w środę w Lublinie, a Żubry 30 marca w sobotę w Radomiu.