Koszykówka. Żubry i Tur kontynuują passę zwycięstw w play-off

Mecz Żubry Białystok - Sokół Międzychód
Mecz Żubry Białystok - Sokół Międzychód Anatol Chomicz
Żubry Białystok i Tur Basket Bielsk Podlaski wygrały u siebie pierwsze mecze II rundy play-off. Białostoczanie 98:85 pokonali Sokoła Międzychód, a bielszczanie 90:80 AZS UJK Kielce.

Żubry zagrały bardzo nierówno. Były momenty, że miały spora przewagę, ale rywale odrabiali straty. Tak był w czwartej kwarcie, gdy przewaga białostoczan wynosiła 15 punktów, ale za chwilę zrobiło się nerwowo gdy na tablicy był wynik 85:80. Na szczęście gospodarze nie pozwolili na więcej i zaraz po celnych rzutach Macieja Parszewskiego i Adriana Warszawskiego znowu odskoczyli na bezpieczny dystans.

Przeczytaj jak Żubry awansowały do II rundy play-off

- Graliśmy bardzo nierówno - podsumowywał Tomasz Kujawa, trener Żubrów. - Początek mieliśmy bardzo słaby, drugą kwarta bardzo dobra, a początek trzeciej znowu bardzo słaby. Także były to za duże wahania formy. Powinniśmy wygrać to spokojnie różnicą około 20 punktów. Sokół to nie jest zła drużyna, bardzo mocna fizycznie, dobrze uzdolniona rzutowo. Brakowało nam w pewnych momentach koncentracji i stąd taka nerwowość. W rewanżu czeka nas trudne spotkanie, bo przychodzi tam sporo kibiców.

Zobacz oceny koszykarzy Żubrów po sezonie zasadniczym

Niecodzienną skutecznością w meczu Tura Basket z AZS UJK Kielce popisał się Łukasz Kuczyński. Skrzydłowy, który już od wielu sezonów jest jednym ze skuteczniejszych zawodników w II lidze, w meczu z AZS UJK Kielce zdobył 50 punktów. Na ten dorobek złożyło się 6 trafień za trzy punkty, 9 za dwa i 14 wykorzystanych rzutów wolnych. Ponadto lider Tura miał jeszcze 12 zbiórek, a na boisku przebywał ponad 35 minut.

Rywalizacja toczy się do dwóch wygranych, a kolejne mecze nasze drużyna rozegrają na wyjazdach 13 kwietnia.

Żubry Leo-Sped Białystok - Sokół Międzychód 98:85 (24:27, 26:24, 30:22, 18:22)